Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Návody >> http:mms2.o2.com

http:mms2.o2.com

Na této stránce najdete kompletní návod, jak vyzvednout MMS u operátora O2 a to nejen s využitím internetové adresy http:mms2.o2.com, ale i podrobný postup na správné nastavení vašeho telefonu, abyste nemuseli neustále vyzvedávat MMS přes počítač. MMS nebo také mmsky jsou zprávy podobné SMS, které ale na rozdíl od nich mohou obsahovat také obrázky, krátká videa nebo hudbu. Abyste zprávy MMS mohli přijímat nebo odesílat, jsou potřeba 2 věci – vlastnit dostatečně chytrý telefon, který MMS podporuje a dále tento telefon správně nastavit. A to je nejčastější kámen úrazu většiny čtenářů. I když si pořídíte mobilní telefon za 10 000 Kč, bez správného nastavení na něm MMS nepřijmete ani neodešlete.

Vyzvednout MMS přes internet na http:mms2.o2.com

Pokud vám přišla MMS a vy svůj telefon nemáte správně nastaven, dostanete od operátora SMS s upozorněním, že vám někdo poslat obrázkovou zprávu a dále heslo, které k jejímu vyzvednutí máte využít. Další postup je už jednoduchý – přejdete na adresu http:mms2.o2.com, kde se nachází O2 MMS Album a zde do kolonky Vaše telefonní číslo vyplníte číslo vašeho telefonu s předvolbou +420 (symbol „+“ najdete na klávesnici úplně vpravo vedle čísla 6.) Kliknete na tlačítko Přihlásit a to je vše (viz. obrázek níže).

http:mms2.o2.com vyzvednout MMS

Kliknutím na obrázek vyzvednete MMS

Jen je potřeba si ohlídat dobu platnosti takto doručené MMS, která je v případě portálu http: mms2.o2.com 30 dní. Po uplynutí této doby již vyzvednutí není možné. Doporučujeme si proto přijatý obrázek uložit do počítače (pravé kliknutí myší a zvolit „Uložit obrázek jako…“), abyste o něj po uplynutí této doby nepřišli. Pokud chcete posílat a přijímat MMS přímo na svém mobilním telefonu, je nutné provést jeho správné nastavení.

Nastavení „hloupých“ mobilního telefonu pro příjem MMS

Naštěstí nastavení všech starších typů mobilních telefonů je tak snadné, že ho zvládne i běžný člověk v důchodovém věku, který se jinak v technice příliš nevyzná. Pokud máte tzv. hloupý telefon bez operačního systému Android nebo iOS stačí odeslat SMS na níže uvedené telefonní číslo.

  • Uživatelé tarifů 02: SMS ve znění MMS A na číslo 999111
  • Uživatelé předplacených karet od O2: SMS ve znění GOMMS A na číslo 999 111

Obratem vám přijde SMS od operátora, která vše potřebné nastaví za vás. Kód nebo heslo pro ověření, který po vás bude telefon při přijetí této SMS chtít je 1234. To je vše a nyní můžete MMS na svém telefonu přijímat i odesílat a už k tomu nepotřebujete ani stránku https: mms2.o2.com.

Nastavení chytrých telefonů pro odesílání a vyzvednutí MMS

Problém může nastat jedině u chytrých telefonů s operačními systémy Android, Windows Phone nebo iOS. Tyto telefony neumějí SMS s nastavením zpracovat, takže vše musíte nařídit ručně. Moderní telefony si však většinou pořizují lidé, kteří jsou technicky zdatnější a ti by to měli zvládnout. Jelikož se podrobný postup model od modelu liší, je nejdříve nutné navštívit tyto oficiální stránky operátora. Zde vyhledáte váš model mobilního telefonu a u něj už je podrobně popsaný postup jak MMS nastavit, odeslat a vyzvednout. Na serveru Youtube je k dispozici velmi pěkné a názorné video pro všechny majitele mobilů s Androidem.

Pokud se vám však do toho nechce, není nic snazšího než si skočit na kteroukoliv z poboček O2. Zde vám tzv. O2 Guru (člověk u pultu) váš telefon pro příjem MMS nastaví a to zcela zdarma. Další možnost je i nadále používat k vyzvednutí internetovou adresu http: mms2.o2.com. Někomu totiž vyhovuje prohlížení MMS na počítači lépe než na mobilu. A slibovaný tip na závěr?

U chytrých telefonů zapněte při vyzvednutí MMS mobilní data

Pokud jste přesvědčeni, že jste vše nastavili správně a stále nelze MMS přijímat, je nutné u mnohých chytrých telefonů zapnout během přijímaní Mobilní data (a pak je nezapomeňte zase vypnout, pokud nechcete za připojení k internetu platit). Bez zapnutého mobilního internetu nelze u mnohých chytrých telefonů MMS vůbec přijmout. Pozor na to – nejednoho člověka toto přivedlo k zoufalství.

TOPlist