Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři

Mobilní operátoři

V této sekci jsme pro Vás připravili průběžně aktualizovaný a doplňovaný přehled všech mobilních a virtuálních operátorů působících na našem území. Ještě nedávno by byl náš výčet celkem jednoduchý. V Česku působili všehovšudy 3 mobilní operátoři a nízká konkurence se promítala i do vysokých cen volání a ostatních mobilních služeb, které patřily dlouhodobě mezi nejvyšší v celé Evropě.

Jsme rádi, že nyní už můžeme konečně používat ve spojení s vysokými cenami mobilního volání a internetu opravdu minulý čas. V roce 2013 totiž konečně došlo k otevření trhu s telekomunikačními službami a to poprvé umožnilo vznik nových mobilních operátorů. Většina těchto nových operátorů využívá již existujících vysílačů a služeb provozovaných některou ze 3 největších telefonních společností – Vodafonu, Telefónicy O2 a T-Mobilu. Z tohoto důvodu tyto nově vzniklé operátory také někdy označujeme pojmem virtuální operátoři, protože vlastně jen přeprodávají služby některého ze tří zmíněných operátorů (techničtější vysvětlení pojmu virtuální operátoři najdete zde).

Tito noví virtuální operátoři odstartovali v Čechách cenovou revoluci v mobilním voláním a v budoucnu se určitě dočkáme dalšího rozšiřování jejich počtu a tím i ještě výraznějšího poklesu cen mobilních služeb. V jednání jsou navíc i plány na vznik 4. plnohodnotného operátora. Níže uvádíme seznam všech mobilních operátorů působících v současné době na našem území.

Chcete-li se dozvědět, jak si vede třeba Váš operátor v porovnání s ostatními, popřípadě si rovnou najít ten pro Vás nejvýhodnější tarif, mobilní internet, volání do zahraničí nebo předplacenou kartu, můžete nahlédnout do části Porovnání cen mobilních operátorů, kde najdete přehledně zpracované srovnání cen všech mobilních a virtuálních operátorů, kteří v současnosti u nás fungují.

Mobilní operátoři působící v ČR

Po kliknutí na jméno konkrétního operátora se zobrazí krátký popis každého z nich a hlavně to nejdůležitější – podrobný ceník jejich služeb.

  1. Fungující mobilní operátoři pro veřejnost (řazeno abecedně):
  2. Plánovaní mobilní operátoři:
TOPlist