Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Články >> Jak na nejlevnější volání

Jak na nejlevnější volání

V tom článku popisujeme cenově vůbec nejvýhodnější způsob, kterým lze v ČR z mobilního telefonu volat. Potřebujete k tomu jen nejlevnější chytrý telefon a internetové připojení. U funkce callback vystačíte i s obyčejným mobilním telefonem a obejdete se i bez připojení k internetu. Pokud jste si prohlédli naše srovnání mobilní tarifů asi jste zjistili, že ačkoliv se v poslední době na našem trhu objevilo rovnou několik desítek nových mobilních virtuálních operátorů, jejich ceníky jsou si často velmi podobné a dlouho slibovaných cen volání běžných u našich sousedů, stále nedosahujeme. Nižších cen volání lze sice dosáhnout, ale často za cenu vyšších měsíčních paušálu. A ačkoliv ceny neomezených tarifů poklesly v poslední době několikanásobně, útrata kolem 700 Kč za měsíc za mobilní služby nemusí být dostupná pro každého.

Existuje však jednoduchý způsob, jak běžně volat už za 0,59 Kč za minutu do všech sítí a to s pomocí internetu. Tento způsob tzv. VoIP hovorů je tu už dlouho, ale teprve s rozvojem chytrých telefonů začal dostávat tento směr daleko větší smysl. Pomocí chytrého telefonu si v dosahu internetového připojení zavoláme stejně pohodlně, jako v případě běžných hovorů a nejsme už vázáni na počítač, jako tomu u VoIP hovorů bylo dříve. V ČR tuto službu nabízejí na našich stránkách podrobně popsaní operátoři Voocall, Odorik, FAYN, Haloo mobil, Mikrotech nebo Eri Mobil.

Volání na mobilní telefony za 0,59 Kč

Pokud chce i vy volat za 0,59 Kč za minutu, vlastníte chytrý telefon, ale příliš se ve složitém nastavování nevyznáte, nemusíte se bát. Prvním krokem je navštívit oficiální stránky některého ze zde zmíněných operátorů, zaregistrovat se a nabít si kredit na volání. Operátoři Odorik, Mikrotech nebo Fayn vám po registraci dají dokonce kredit na přibližně prvních 5 minut volání zdarma, takže si můžete vše bez rizika vyzkoušet, než se kredit rozhodnete zakoupit.

Pak již stačí si jen z obchodu Google Play stáhnout zdarma aplikaci CSipSimple, která má již všechny zde uvedené operátory přednastavené, takže ho jen stačí zvolit v nabídce aplikace, vyplnit jméno a heslo, které u operátora dostanete a můžete telefonovat. Komu by to snad bylo málo, níže jsme připravili odkazy na podrobné obrázkové návody u každého operátora, podle kterých bude nastavení hračkou opravdu pro každého. K telefonování stačí běžné WiFi připojení nebo i 3G mobilní internet. Minimální rychlost potřebná pro hovor se uvádí 100 kbit/s v obou směrech. To již v dnešní době splňuje snad každá internetová přípojka. V případě, že si nejste jisti kvalitou zrovna vašeho připojení, na těchto stránkách najdete nastroj na měření rychlosti.

Pokud si na internetových stránkách operátora nastavíte funkci CLIP (zdarma) volající vždy uvidí vaše původní telefonní číslo a to i v případě, že pro běžné hovory využíváte jiného operátora. Platí se jen za délku uskutečněného hovoru, takže pokud volaný hovor nezvedá, neplatíte nic. Pro využívání těchto výhodných cen nemusíte ani k těmto operátorům přecházet. Vystačíte s jakoukoliv předplacenou kartou či nejlevnějším tarifem. Službu lze využívat jako doplněk ke stávajícímu operátorovi. Extrémně výhodné nejsou jen domácí hovory a roaming, ale i volání do zahraničí.

Návod na nastavení mobilního telefonu pro nejlevnější volání:

Ceník VoIP volání z chytrého telefonu:

Název operátora Měsíční paušál Minuta volání do všech sítí v ČR za pomocí internetu Volání ze zahraničí do ČR pomocí internetu – roaming Tarifikace, platnost kreditu
Voocall 1 Kč 0,59 Kč 0,59 Kč 1+1, neomezeně
Odorik 0 Kč 0,59 Kč 0,59 Kč 1+1, 2 roky
Haloo mobil 0 Kč 1 Kč 1 Kč 1+1, neomezeně
FAYN 0 Kč-239 Kč 1,39 Kč – 0,49 Kč podle tarifu 1,39 Kč – 0,49 Kč podle tarifu 60+60, 6 měsíců
Mikrotech 1,21 Kč – 36 Kč 0,99 Kč – 0,69 Kč 0,99 Kč – 0,69 Kč 1+1, neomezeně

Levné volání přes Callback

Výhodných cen volání můžete využít, i když vlastníte obyčejný telefon nebo nemáte přístup na internet. Stačí jen prozvonit speciální číslo a to vám automaticky zavolá zpět a spojí Vás s požadovaným číslem. Tato funkce nazývaná Callback je sice o něco dražší, než výše zmíněné volání přes internet, ale i tak vyjde stále podstatně levněji než běžný volání u operátora. Pokud navíc vlastníte chytrý telefon, stačí stáhnout speciální aplikaci přímo na stránkách operátora, která celý proces zjednoduší a zcela zautomatizuje. Funkci Callback u nás zatím nabízejí operátoři Voocall, Odorik a Eri Mobil.

Opět je zde, stejně jako v předchozím případě, technicky vše vyřešeno tak, že volaný uvidí vaše běžné mobilní číslo, které zná. Není tedy nijak poznat, že voláte přes službu Callback. Pokud se rozhodne na něj volat zpět, dovolá se opět na vaši běžnou mobilní linku. Jen je třeba si dát pozor, že v případě Callbacku platíte základní cenu za zpětný hovor i za dobu prozvánění a to i v případě, že vám volaný příchozí hovor nezvedne. Vzhledem k nejvýhodnější vteřinové tarifikaci vás však prozvánění bez zastižení volaného vyjde v ČR maximálně na 10 haléřů. V případě využívání callbacku v zahraničí je to však jiné. Mobilní operátoři si účtují různě vysoké ceny za minutu každého příchozího hovoru. Pokud využijete callback, tak i když se nedovoláte, zaplatíte v zahraničí ještě navíc tuto cenu za příchozí hovor, který jde na vrub vašemu stávajícímu operátorovi (viz. způsob výpočtu ceny u callbacku).

Callback se často vyplatí i po cestách v zahraničí, kde nemusí být stálý přístup k internetu vždy dostupný. S pomocí Callbacku snadno využijete fakt, že příchozí hovory do zahraničí jsou většinou podstatně levnější než hovory odchozí.

Způsob výpočtu ceny Callbacku a příklad cen u Voocallu:

  • v ČR: cena za zpětný hovor + cena za VoIP hovor v rámci ČR = 0,55 Kč + 0,59 Kč
  • z ČR do zahraničí: cena za zpětný hovor + VoIP cena za volání do dané destinace = 0,55 Kč + cena dané zóny
  • ze zahraničí do ČR: roamingový poplatek za příchozí hovor podle ceníku vašeho operátora + cena za zpětný hovor od Voocallu (0,55 Kč) + VoIP cena dané destinace (tedy v případe volání do ČR 0,59 Kč)

Návody na nastavení: Voocall callback, Odorik callback, Eri mobil callback

Ceník funkce Callback v rámci ČR:

Název operátora Cena za minutu volání v ČR Tarifikace
Voocall 1,1 Kč 1+1
Odorik 1,18 Kč 1+1
Eri Mobil 1,91 Kč 1+1

Tagy: jak na nejlevnější volání, clip, mobilní callback, nejlevnější roaming, nejlevnější volání z ciziny, volání přes internet, voip telefonování

TOPlist