Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> HelloMobile

HelloMobile

Na přelomu srpna a září 2013 startuje nový mobilní operátor Hellomobile. Jeho vlastníkem a provozovatelem je pražská společnost Zefcom Czech, s.r.o. a před tím, než se pustíme do samotného hodnocení poskytované nabídky mobilních služeb a tarifů, se určitě vyplatí, říci si o této společnosti něco více a to i z toho důvodu, že činnost společnosti je s nabídkou telefonních služeb značně provázaná.

Kontroverze kolem společnosti Hellomobile

Jméno Hellomobile není na našem trhu rozhodně pojmem neznámým. Tato společnost se dlouhodobě zaměřuje na prodej reklamy zaregistrovaným uživatelům. Systém funguje následovně. Jakákoliv firma si může objednat reklamní kampaň na svoje produkty a tato nabídka je pak dobrovolně zaregistrovaným zákazníkům rozesílaná emailem či SMS zprávou. Ptáte se, kdo by dobrovolně chtěl trávit svůj čas sledováním reklamy? Inu, není to až tak nezištně. Za každý zhlédnutý mail či SMS s reklamou dostanete malý finanční obnos.

Na internetu však koluje kolem nabídku Hellomobilu mnoho fám a pomluv, které označují tuto společnost za podvodnou. Pokusili jsme se tedy spojit jak se samotnou společností tak i s jejími uživatele a z výsledné debaty vyplynulo následující. Hellomobile není podvodnou společností a svým závazkům vždy dostojí. Problém je v nepřečtení a nepochopení obchodních podmínek, se kterými uživatel při vstupu souhlasí.

Nashromážděné peníze za čtení reklamy je totiž možné vybrat až po využití alespoň jedné z nabízených slev, přičemž na Hellomobile inzerují i velké a renomované společnosti jako GE Money bank, Volksbank, takže je z čeho vybírat. Toto je nejčastějším zdrojem konfliktu, kdy uživatelé očekávají možnost vybrat vydělané peníze kdykoliv bez jakýchkoliv dalších podmínek. Na četné naléhání zákazníků Hellomobile tuto podmínku na svých stránkách zvýraznil, takže je každému před vytvořením účtu jasně viditelná. Svůj účet navíc můžete jednoduše a zdarma kdykoliv zrušit.

Jinak se jedná o řádné podnikání trochu podobné i ostatním zákaznickým klubům jako je klub Bonuss nebo Cool Club, kteří také nabízejí svým členům výhodné mobilní volání a služby. Člověk se jen musí smířit s někdy nepříjemnou nabídkou reklam a využíváním osobních údajů k reklamním účelům. Odměnou za to dostane nějaké výhody – v tomto případě levné volání. Někomu to za to stojí a někomu ne. Rozhodnutí je na každém.

Hellomobile – tarify a ceník mobilních služeb

Také nabídka tarifů od Hellomobile navazuje na popsaný model podnikání. Sami máte na výběr. Buď každý měsíc obdržíte SMS s reklamou a za odměnu si můžete užívat nižší ceny tarifů nebo si vyberete možnost mobilních služeb bez reklamy, ale s vyšší cenou.

Abychom ale pouze nekritizovali, jsou i věci, které se nám na nabídce tohoto mobilního operátora líbí. Předně je to neomezený tarif bez závazků a s bezkonkurenční cenou 549 Kč, ve které je zahrnuto i 2GB dat internetu v mobilu. Na 12 měsíců se budete muset uvázat jen s neomezeným tarifem za 698 Kč měsíčně, v ceně je však zahrnut některý z dotovaných nových mobilních telefonů, který k tomuto neomezenému tarifu dostanete. V nabídce kromě tarifů najdeme i jednu z vůbec nejvýhodnějších předplacených karet na našem trhu – minuta volání do všech sítí vyjde na 1,50 Kč a SMS dokonce na 1 Kč.

Hellomobile myslí i na rodiny s dětmi. Pro ty si připravil rovnou 2 rodinné tarify Hellomobile Family 1+1 a Hellomobile Family 2+2. V případě nižšího tarifu obdržíte za 299 Kč 100 volných minut, SMS i MB dat a dítě pak dostanete od každého po 50. U vyššího rodinného tarifu roste počet volných minut na 200 pro oba rodiče a 100 pro dvě děti. Velmi praktickou vlastností obou tarifů je, že po vyčerpání volných minut může dítě volat rodiči kdykoliv zdarma. Nikdy se tedy nestane, že by mu v důležité situaci došel kredit a nemohlo by se vám tak dovolat.

Předplacená karta Hellomobile:

Volání do všech sítí v ČR SMS do všech sítí v ČR
1,50 Kč 1,00 Kč

Mobilní tarify:

Název tarifu Cena za měsíc Počet minut do všech sítí v ČR Počet SMS do všech sítí v ČR Datový limit Poznámky
Basic 169,00 Kč 100 minut 100SMS 100MB  
Neomezený tarif 549,00 Kč Neomezené Neomezené 2GB Bez závazků
Neomezený tarif+ chytrý telefon v ceně 689,00 Kč Neomezené Neomezené 2GB Závazek na 12 měsíců
Family 1 + 1 299,00 Kč 150 minut pro rodiče + 50 minut pro dítě 100 SMS pro rodiče + 50 SMS pro dítě 100MB + 50MB Měsíční paušál platí pro obě SIM karty. Po vyčerpání volných minut je volání dítěte rodiči zdarma. Možnost přidat až 2 další děti.
Family 2 + 2 699,00 Kč 200 minut pro každého rodiče + 50 minut pro každé dítě 100 SMS pro každého rodiče + 50 SMS pro každé dítě 100MB + 50MB Měsíční paušál platí pro všechny čtyři SIM karty. Po vyčerpání volných minut je volání děti rodičům zdarma. Možnost přidat až 2 další děti

*Všechny ceny uvádíme vždy s DPH.

Užitečné odkazy k operátorovi:

Podrobný ceník najdete na oficiálních stránkách Hellomobilu a to včetně cen roamingu, volání do zahraničí a ostatních speciálních služeb a poplatků.

Tagy: hellomobile, mobilní internet hellomobile, mobilní operátor hellomobile, virtuální operátor hellomobile, hellomobile ceny, hellomobile recenze, hellomobile tarify, roaming hellomobile, hellomobile.cz, hellomobile t-mobile

TOPlist