Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Compatel

Compatel

Compatel je telekomunikační firma se širokou mezinárodní působností. Letmým pohledem do obchodního rejstříku zjistíme, že jednatelem české pobočky společnosti Compatel je Kristina Erhardt Ražem, občanka Chorvatské republiky a 100% vlastníkem pak mateřská firma Compatel Limited se sídle v Londýně. Mimo Anglii má Compatel jednu pobočku například i v Jihoafrické republice.

Svým zákazníkům z řad obchodních společností Compatel nabízí jak klasické hlasové mobilní služby, tak i operátora pro pevné linky, pokročilé SMS funkce nebo i v poslední době rychle rostoucí finanční transakce přes mobil. Více se o poskytovaných velkoobchodních službách dočtete na oficiálních stránkách firmy Compatel, které jsou zatím dostupné pouze v angličtině.

Compatel – mobilní virtuální operátor pro firmy

Compatel sám sebe prezentuje jako společnost založenou úzkým okruhem expertů na poli mezinárodních telekomunikačních technologií a zaměřenou především na firemní klienty. Obchodní partneři, se záměrem nabídnout svým zákazníkům mobilní služby pod značkou vlastního virtuálního operátora, se mohou na firmu Compatel obracet a ta se již pro svého klienta postará o vše podstatné. Tato služba se někdy označuje zkratkou MVNE a více se o ní dočtete v našem článku o virtuálních operátorech.

Založení české pobočky Compatelu naznačuje možné plánované rozšíření aktivit i na území České republiky. Tomu by odpovídalo i vyžádání si přístupu do české mobilní telefonní sítě, který tato společnost od Českého telekomunikačního úřadu v minulých letech úspěšně získala. Compatel tak má pro své mobilní aktivity v ČR k dispozici celkem 20 000 telefonních čísel v intervalech 730 400 000–730 409 999 a 770 500 000–770 509 999.

Ve stále rostoucím sektoru mobilních virtuálních operátorů to ale nebude mít Compatel vůbec jednoduché. Na mezinárodním poli je pro něj největším konkurentem zavedená firma Telogic (největší MVNE operátor v Evropě) a v Česku podobné služby již poskytují například operátoři GTS Mobile v síti T-Mobile, sdružení Quadruple v síti Vodafone nebo DH Telekom, rovněž v síti červeného operátora.

Tagy: compatel, compatel recenze, compatel ceník, compatel tarify, mobilní virtuální operátor compatel, compatel.cz, compatel volání v zahraničí, telogic, compatel roaming

TOPlist