Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Metronet

Metronet

Pražská společnost Metronet funguje na trhu telekomunikačních služeb již od roku 2003. Za tu dobu se mimo území Prahy rozšířila i do libereckého nebo ústeckého kraje. Mezi zákazníky si získala jméno především poskytováním velmi rychlých a spolehlivých internetových služeb. O ty se starají stovky kilometrů nejmodernějších optických vláken a další tisíce kilometrů pokrytých bezdrátovými technologiemi.

Kromě připojení k internetu firma Metronet poskytuje i příjem více než stovky televizních a rádiových stanic a programů a také levné volání, do dneška ale zatím pouze přes internetu – tzv. VoIP volání. Díky tomu může svým zákazníkům nabídnout tzv. Triple Play balíček – volání, televizi a internet vše v jednom balíčku. Mimo výrazně nižší ceny má tento společný balíček i výhodu v jasné přehlednosti. Vyúčtování všech služeb totiž dostanete přehledně na jedné faktuře. Kromě běžných občanů využívají služby Metronetu také firemní klienti, z nichž z těch nejznámějších jmenujme například Český rozhlas.

Také Metronet se stal mobilním operátorem

V červnu 2013 Metronet oznámil zájem dále rozšířit svou nabídku také o mobilní volání a internet a na začátku listopadu 2013 byl oficiálně zahájen provoz tohoto nového mobilního operátora. Společnost hodlá své klienty lákat především na zvýhodněnou kombinaci jednotlivých balíčků – např. televize + mobilní volání, internet + mobilní volání, atd. Již nyní naleznete na tyto produkty výhodné akční zaváděcí ceny. Samozřejmostí je ale i možnost objednat si mobilní telefonování a ostatní služby také samostatně.

Virtuální operátor Metronet funguje v síti mobilního operátora T-Mobile, od kterého však nenakupuje jeho služby přímo, ale stejně jako mnoho dalších virtuálních operátorů prostřednictví velkoobchodní společnosti GTS Czech. Od ČTU má Metronet přiděleno 10 000 telefonních čísel v intervalu 799 20× xxx.

Tarify a ceník služeb

V současné době najdete v nabídce jeden tarif, který neobsahuje žádné volné minuty a můžete ho objednat na čísle +420 326202020 nebo prostřednictvím emailové adresy obchod@metronet.cz. Online objednávka není na oficiálních stránkách operátora zatím možná. Cena za přenos stávajícího číslo od jiného operátora je stanovena na 350 Kč. Tarifikaci najdeme u Metronetu 60+1, tedy po první celé započtené minutě se účtuje již po sekundách. Kromě jediného hlasového tarifu jsou k dispozici i 3 balíčky internetu v mobilu, jejichž přehled rovněž najdete v ceníku níže a po jejichž vyčerpání klesne rychlost spojení na 16 kb/s do konce doby platnosti balíčku.

Pokud bychom měli slovně zhodnotit mobilní nabídku Metronetu, napadají nás nejvíce slova lepší průměr. Nabízený tarif nijak neurazí ale ani nenadchne a u konkurence najdeme bezpočet podobných tarifů a mnoho z nich jich je dokonce jednoznačně lepších. Vyzdvihnout naopak můžeme velmi dobré ceny doplňkových balíčků dat, které sice stále nedosahují hodnot, jež v současnosti nabízí například operátor CallPro, rozhodně se ale řadí k těm lepším na našem trhu. Chválu zaslouží i roamingové ceny volání – 4,18 Kč/min za odchozí hovory a 2,18 Kč/min za hovory příchozí, které jsou platné na území EU.

Ceník Metronetu:

Měsíční paušál Minuta volání do všech sítí SMS MMS Poznámka
50 Kč 1,80 Kč 1,50 Kč 4,50 Kč Tarifikace 60+1

Internet v mobilu:

100 MB 75 Kč
500 MB 160 Kč
2 GB 380 Kč

Doplňující informace k operátorovi:

Prohlédnout si můžete také naše velké srovnání mobilních tarifů a předplacených karet, jenž přehlednou formou porovnává nabídku všech mobilních a virtuálních operátorů na území ČR a kam jsme již tarif tohoto operátora nově zařadili.

Tagy: metronet.cz, mobilní internet metronet, mobilní operátor metronet, virtuální operátor metronet, metronet ceny, metronet tarify, metronet mobile, metronet mobil, metronet t-mobile

TOPlist