Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Euro Operátor

Euro Operátor

V dnešní recenzi se blíže podíváme na dalšího virtuálního operátora, který rozšíří už tak dosti bohatý seznam více než pěti desítek mobilních operátorů, kteří již v současné době na území ČR působí. Euro Operátor, jak zní jméno hlavního aktéra dnešního článku, nenabízí žádné levné volání do zahraničí, jak by se z jeho názvu mohlo na první pohled zdát. Na to tu máme jiné společnosti – například OpenCall, VietCall nebo Eureku. Za své jméno tento operátor vděčí prodejci levné elektroniky – firmě Euronics, která za ním, společně se svými obchodními partnery, stojí.

Již z letmého pohledu do nabídky tohoto operátora je patrné, že se Euronics rozhodl jít cestou úplně novou a neotřelou. Téměř vše je jiné, než jsme u ostatních operátorů zvyklí – od způsobu placení za služby až po variabilní ceny volání podle počtu provolaných minut v daném měsíci. Čerstvá krev je na našem mobilním trhu více než potřeba, o tom není pochyb. Zda však bude tento neobvyklý – a řekněme si to rovnou – i trochu složitý přístup opravdu ku prospěchu zákazníkům tohoto operátora, se podrobně podíváme v následujících řádcích.

Cena přechodu k Euro Operátorovi a správa mobilních služeb

Euro Operátor běží v síti Vodafone prostřednictvím firmy Quadruple. SIM kartu můžete objednávat na internetových stránek nebo zakoupit osobně ve více než 150 prodejnách sítě Euronics. Cena nové SIM karty je zdarma a její aktivace přijde na symbolickou 1 Kč. Pokud ji zakoupíte online pomocí eshopu, je nutné k počátečním nákladům přičíst ještě 99 Kč za poštovné. Nové telefonní číslo dostanete přidělené zdarma nebo si za 95 Kč můžete vybrat vlastní nové číslo z dostupné nabídky. Přenesení čísla k operátorovi vyjde na 1 Kč. V případě odchodu však za tento úkon doplatíte dalších 299 Kč. Cenové náklady za příchod k Euro Operátorovi hodnotíme kladně a oproti například 677 Kč u 99 mobilu vycházejí příznivě.

Bohužel při příchodu musíte složit ještě vratnou kauci ve výši 300 Kč za každé telefonní číslo a za dalších minimálně 200 Kč si přednabít Váš mobilní účet. Tyto peníze však operátorovi nedáváte natrvalo a celou celkovou částku 500 Kč využijete později na volání. Správa mobilních služeb pak probíhá především prostřednictvím internetové samoobsluhy, kde si můžete mimo jiné zkontrolovat výši své dosavadní útraty nebo aktivovat některý z doplňkových balíčku. Samoobsluha slouží také k dobíjení kreditu, kterým platíte za služby (viz. další odstavec). K dispozici je i telefonní infolinka na čísle 840 111 260, kam se můžete obracet se svými dotazy.

Platba za služby jedině předem

Euro Mobil má evidentně velký strach z případných neplatičů a tomu přizpůsobil i systém platby. U všech ostatních operátorů nabízejících měsíční tarify, Vám přijde faktura za minulý měsíc s částkou, kterou musíte za provolané jednotky uhradit. U Euro Operátora si však musíte přednabíjet svůj mobilní účet pomocí internetu kreditem předem, podobně, jako to musí činit zákazníci běžných předplacených karet. Pokud nemáte dostatečnou výši kreditu na svém účtu, dojde po jeho vyčerpání k okamžitému zablokování služeb a to klidně i v průběhu měsíce. Operátor to na svých stránkách prezentuje jako velkou výhodou, ale ve skutečnosti tak chrání především sám sebe a svým poctivým zákazníkům tak jen přidělává práci s neustálým sledováním svého účtu.

„Spící“ neomezený tarif za 79 Kč měsíčně

Oficiální ceník Euro Operátora obsahuje jediný tzv. Flexi tarif. Měsíční paušál činí 79 Kč a přináší zcela unikátní systém účtování ceny hovorů a SMS, kdy se částka, kterou zaplatíte za minutu hovoru či SMS, liší podle počtu již spotřebovaných jednotek v daném kalendářním měsíci. Abychom si to ozřejmili na příkladu. Za prvních provolaných 50 minut zaplatíte 95 Kč (včetně měsíčního paušálu), což vychází přibližně na částku 1,90 Kč/min.

Dalších provolaných 50 minut v tom samém měsíci vyjde již na 85 Kč a cena za minutu klesá na 1,70 Kč/min. Dále se již postupuje po 100 minutách (viz. tabulka níže) a to až do celkového množství 500 provolaných minut v daném měsíci, kdy tak za celkovou částku 599 Kč (tolik za oněch 500 minut dohromady zaplatíte) získáváte nárok na neomezené volání zdarma. O klasický neomezený tarif se však nejedná, protože jakmile provoláte více než 1500 minut v měsíci, vyjde každá další provolané minuta na 1 Kč. Stejný systém funguje i u cen SMS, kdy obdobně za 500 odeslaných SMS v celkové ceně 399 Kč získáte následujících 1000 SMS zdarma. Obojí lépe pochopíte z obrázků níže.


Tarifikace je u Flexi tarifu bohužel nejhorší možná a to 60+60 neboli účtuje se po celých minutách. Naopak kladné je, že nabízený Flexi tarif je uzavírán bez úvazku na dobu neurčitou a kdykoliv se tak můžete od Euro Operátora rozhodnout odejít. Výpovědní lhůta činí 20 dní od dne písemného doručení výpovědi. K dispozici je i několik dodatečných balíčků obsahující volné minuty a SMS do vlastní sítě a v nabídce najdeme i 5 balíčků internetu do mobilu.

Závěrečné zhodnocení operátora

Existuje jeden typický příklad, kdy se Flexi tarif od Euro Operátora skutečně vyplatí a je to hlavně v případě, kdy se výše provolaných minut v jednotlivých měsících výrazně liší. V jednom měsíci například provoláte 1300 minut a v druhém vystačíte klidně i se 100 minutami. Flexi tarif totiž nabízí „spící“ neomezený tarif na volání, případně SMS (max. však 1500 minut) za 599 Kč, který se aktivuje, jen když ho potřebujete. V měsících, kdy nevoláte si Flexi tarif vystačí jen se 79 Kč měsíčně, kolik činí základní výše jeho paušálu. To je zajímavý koncept a ačkoliv zákazníků s takto rozkolísaným voláním v různých měsících není mnoho, své klienty si tento přístup určitě najde. U ostatních neomezených tarifů totiž musíte platit vysoké měsíční paušály ať v daný měsíc voláte či nikoliv, což může být poněkud svazující.

U všech ostatních zákazníků, kteří provolají každý měsíc přibližně stejné množství minut, se doporučujeme porozhlédnout raděj v našem cenovém přehledu jednotlivých tarifů, kde při správně zvoleném tarifu můžete proti variabilní nabídce od Euro Operátora výrazně ušetřit. Na závěr ještě pro úplnost přidáváme přehled všech doplňkových balíčků, které tento mobilní operátora od Euronics Elektra ke svému Flexi tarifu nabízí.

100 min a 50 SMS do vlastní sítě Euro Operátora 99 Kč
200 min a 100 SMS do vlastní sítě Euro Operátora 189 Kč
25 MB internetu v mobilu na den 25 Kč
150 MB internetu v mobilu na měsíc 99 Kč
300 MB internetu v mobilu na měsíc 169 Kč
600 MB internetu v mobilu na měsíc 259 Kč
1200 MB internetu v mobilu na měsíc 399 Kč

Tagy: euro operátor, euro mobile, euro mobil, eurooperator.cz, euro operátor ceník, euronics mobilní operátor, euro operátor recenze, euro operátor internet, euro operátor tarify, euro operátor samoobsluha

TOPlist