Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Viral Mobil

Viral Mobil

*Aktualizace: provoz operátor byl k únoru 2014 ukončen.

Povedená videa od známe dvojce Čeňka Stýbla a Erika Meldika pravidelně baví celý český internet. Inspirováni podobnou sérií, která již nějakou dobu běží v zahraničí, natočili pod uměleckým označení Viral Brothers například populární Debilní kecy a další videa. Hned na začátku se mezi zpravodajskými servery strhly dohady, jestli tato dvojce za tímto operátorem stojí či nikoliv. Po několika dnech dohadů je překvapivě jasné, že Viral Brothers skutečně za projektem Viral Mobilu stojí. Pod svými skutečnými jmény Petr Melicherík (Meldik) a Jiří Michna (Stýblo) má každý z obou protagonistů v novém virtuálním operátorovi Viral Mobil 33% podíl.

Původně se spekulovalo, že jediné co ViralMobil a Viral Brothers spojuje, je marketingová kampaň, kterou tato dvojice pro nově vzniklého mobilního operátora natočila. Je až s podivem, kolik nepravdivých článků se na toto téma na internetu objevilo. Ale možná právě tento rozruch byl hlavním cílem celé reklamní kampaně. Pro nás zákazníky je ale celkem jedno kdo ViralMobil vlastní. Jako virtuální operátor využívá Viral Mobil síť vysílačů T-Mobile, takže o sílu a kvalitu signálu a jeho pokrytí se není třeba obávat. To, co je pro nás zákazníky podstatné a rozhodující jsou hlavně ceny. A jisté je, že to mezi mnoha desítkami novými mobilními operátory nebude mít vůbec snadné.

Mobilní virtuální operátor ViralMobil

Před tím, než se vrhneme na samotné tarify, si projdeme všechny potřebné náležitosti, které se k tomuto operátorovi vážou. SIM kartu ViralMobil můžete objednávat pouze z internetových stránek tohoto operátora. Její cena je 219 Kč a obsahuje v sobě již kredit v hodnotě 100 Kč. Do budoucna by měla přibýt i možnost osobního odběru v Praze. Zatím je však nutné si novou SIM kartu nechat zaslat poštou. K ceně SIM karty tak nejspíše bude nutné přičíst poštovné, jehož výši se však předem na stránkách nedozvíte. U jiných virtuálních operátorů se pohybuje obvykle do 100 Kč.

Samozřejmě je možné využít i přenosu stávajícího čísla od jiného operátora. V takovém případě je ale k ceně 219 Kč za kartu kromě poštovného nutné přičíst dalších 370 Kč za přenos čísla. Dohromady tak se všemi náležitostmi počítejte s jednorázovou investicí 300 Kč v případě pořízení nové SIM karty a téměř 700 Kč v případě přenosu stávajícího čísla k ViralMobil. Operátor se obhajuje, že poplatek za přenos čísla nejde do jeho kapsy, ale jedná se o sumu, kterou je nutnou zaplatit stávajícímu operátorovi. To je možná pravda, ale někteří ostatní, hlavně velcí virtuální operátoři, nabízejí přenos čísla zdarma (viz. Tesco Mobile nebo Mobil.cz).

Placení za tarify je řešeno formou nabíjecího kreditu, podobně jako u předplacených karet, kdy je vám každý měsíc z kreditu stržena příslušná částka. Není-li kredit dostatečný, k obnově tarifu nedojde. Doba platnosti kreditu je jinak neomezená. Při výši kreditu 0 korun dochází k jednosměrné blokaci (odchozí hovory), nedojde-li do 15 dnů k nabití kreditu, dochází následně k blokaci obousměrné (nejde volat ani přijímat hovory). Naštěstí následné odblokování je v obou případech zcela zdarma. Pozitivní je i široký výběr možností placení, kdy jsou k dispozici téměř všechny platební metody, včetně úhrady kartou. K dobíjení kreditu lze kromě běžných způsobu použít i terminály Sazky.

Viral Mobil: tarify a ceník služeb

Viral Mobil v současné době nabízí jeden tarif. Ten obnáší volání ve vlastní sítí za 1,11 Kč/min a do všech ostatních sítí za 2,22 Kč/min. Měsíční paušál, označený jako udržovací poplatek za SIM kartu, je 37 Kč. Na stránkách se dočtete, že tento udržovací poplatek je v plné výši posílán Českému telekomunikačnímu úřadu a operátor Viral Mobil z něj nemá do vlastní kapsy nic. Částka je každý měsíc strhávána z kreditu, jak jsme již zmiňovali výše.

Pokud chcete zjistit, jak si tento tarif stojí oproti nabídce ostatních operátorů, připravili jsme pro vás na našich stránkách cenové porovnání mobilních operátorů. Například Virtuální operátor Fun Mobil však za měsíční paušál jen o 12 Kč vyšší nabízí jak levnější volání do vlastní i cizích sítí, tak i navrch ještě přibalí 10 volných minut všude po ČR.

K tarifu si můžete libovolně přikoupit jeden z uvedených datových balíčků. U nejmenšího 100 MB balíčku dojde po jeho vyčerpání k úplnému vypnutí internetu. U vyšších balíčků nastává po prosurfování dat jen omezení rychlosti na 64/16kbps. Všechny tarify a baličky internetu v mobilu jsou bez úvazku a můžete je tak kdykoliv změnit či úplně vypovědět a přejít jinam bez jakékoliv sankce.

Na stránkách Viral Mobilu najdete pro budoucí nebo stávající zákazníky i internetovou samoobsluhu, kde můžete své služby spravovat a nebo si její pomocí dobít kredit. Každý všední den od 9 do 17 je také k dispozici infolinka a to na čísle 840 77 88 88, kam se můžete obracet se svými dotazy. Způsob tarifikace je 60+1, tedy po první minutě se účtuje po vteřinách.

Tarify Viral Mobil:

Jméno tarifu Měsíční „udržovací poplatek“ Cena za minutu volání ve vlastní síti Cena za minutu volání do ostatních sítí v ČR SMS ve vlastní síti SMS do ostatních sítí MMS
BASIC 37 Kč 1,11 Kč/min 2,22 Kč/min 1,11 Kč 1,44 Kč 4 Kč

Datové balíčky k tarifům:

Objem dat Cena na měsíc nebo do vyčerpání balíčku
100 MB 77 Kč
500 MB 199 Kč
1000 MB 303 Kč
3000 MB 477 Kč

*Všechny ceny jsou uvedené včetně DPH.

Přímo na oficiálních stránkách si pak můžete prohlédnout kompletní ceník ViralMobil, včetně cen roamingu, hovorů do zahraničí nebo volání na speciální čísla a to ve formátu PDF.

Tagy: viral mobil, viralmobil.cz, viralmobil roaming, viralmobil internet, viralmobil zkušenosti, viralmobil ceník, viralmobil samoobsluha, viralmobil recenze, viralmobil tarify, virtuální operátor viralmobil

TOPlist