Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> One Mobile

One Mobile

Jak jste si jistě stihli všimnout z našich stránek, na nedostatek mobilních operátorů si už u nás rozhodně stěžovat nemůžeme. Firmy z nejrůznějších oborů se hromadně pouštějí do prodeje mobilních služeb pod svoji značkou s vidinou, že tím přilákají nové zákazníky také na své kmenové produkty. Dnes recenzovaný One Mobile se tak zařadil do velké skupiny prodejců energií, z nichž zmiňme například projekty Centropol Telecom, LAMA Mobile nebo operátora od firmy ČEZ, jejichž mateřské společnosti se rovněž rozhodly nově podnikat i v oblasti telekomunikace.

Zakládající společnost One Energy, která za One Mobilem stojí, se svou velikostí řadí spíše k těm menším energetickým společnostem působících na českém trhu a zabývá se hlavně nákupem elektřiny a plynu na celosvětovém trhu a jejich následným prodejem jak domácnostem, tak i menším podnikatelským subjektům a velkým firmám. Jak už několikrát prokázala, jedná se o mladou a dynamickou společnost, která například v minulých měsících, v aukcích pořádaných městskými obvody a menšími obcemi, několikrát porazila i největší zaběhlé značky v tomto odvětví. Dnes se podíváme, jestli podobně agresivní cenovou politiku přichystala i pro svoji nabídku mobilních služeb.

Nejlevnější nulový tarif a výhodné neomezené volání

Již na začátku lze konstatovat, že tomu tak skutečně je. V oficiálním ceníku najdeme 3 tarify určené pro domácnosti a 1 firemní – obojí zobrazené v přehledu níže. Jak se můžete sami přesvědčit v našem srovnání neomezených tarifů, oba dva neomezené tarify od One Mobile určené pro domácnosti patří k tomu nejlepšímu, co se u veřejně dostupných mobilních operátorů dá v současné době sehnat a v obou případech předčí i konkurenční nabídku velké trojky (T-Mobile, Vodafone, O2). Také firemní tarif Business s 1000 volných minut v rámci EU a 3 GB dat si vede v porovnání s konkurencí velmi dobře.

Pro zákazníky z opačné části spektra, kteří volají málo, je tu i nejnižší nulový tarify, který nabízí v současné době vůbec nejlepší ceny volání jak ve vlastní tak cizí síti. Pro čtenáře toužící po co nejmenší útratě, se tak jedná o jasnou volbu. O tom, že si nevymýšlíme ani se Vám nesnažíme podstrčit zajíce v pytli, se můžete sami přesvědčit v přehledu nulových tarifů od konkurenčních operátorů. Ke všem jmenovaným tarifům je možné doobjednat některý z doplňkových balíčků internetu v mobilu. Ty jsou k dispozici celkem 4 a po vyčerpání všech dat dojde ke zpomalení rychlosti na 64/32 kb/s.

Uvedené tarify lze pořídit zcela bez úvazku s možností kdykoliv odejít (výpovědní lhůta je 3 měsíce) nebo s podpisem smlouvy na 2 roky. Pokud byste chtěli v případě sjednané dvouleté smlouvy odejít od operátora v jejím průběhu, počítejte se standardní sankcí ve výši 1/5 součtu zbývajících měsíční paušálů. Odměnou je však nižší cena měsíčního paušálu a to o 100 Kč, kterou podpisem získáte a dále nárok na výběr dotovaného mobilního telefonu a možnost získat zajímavé odměny v rámci bonusové programu One Mobile. Přenos čísla od jiného operátora, stejně tak, jako přidělení čísla nového, je v obou případech zdarma. Tarifikace je u všech tarifů shodná – 60+1 (po první minutě účtování po sekundách) ve vlastní síti One a 60+30 do všech ostatních sítí (po první celé minutě se započítává vždy cena po půl minutách). Tím si operátor trochu kompenzuje nízké ceny volání ale i se zohledněním tohoto faktu patří stále k nejlevnějším.

Kde objednat, správa služeb a ceník tarifů One Mobile

Všechny zde popsané tarify je možné objednávat prostřednictvím oficiálních internetových stránek, na infolince 840 777 840 (standardní minutová sazba dle ceníku vašeho operátora) nebo na emailové adrese info@onemobile.cz. Stejné kontakty můžete využít i v případě jakéhokoliv dotazu. Kamenná prodejna je k dispozici zatím pouze jedna a to na Praze 1 v ulice Na Perštýně 342/1, kde je i hlavní sídlo mateřské společnosti One Energy. Správa všech mobilních služeb pak probíhá prostřednictvím internetové samoobsluhy, kde můžete například zkontrolovat výši své dosavadní útraty nebo zakoupit některý z doplňkových balíčků.

One Mobile působí v síti T-Mobile, prostřednictvím firmy GTS Czech. Jak je to ale u všech virtuálních operátorů běžné, hovory a SMS mezi mateřskou síti se účtují vždy jako hovory do cizí sítě a stejně tak zdarma nevyužijete ani internetovou SMS bránu operátora, která je bez poplatku určena výhradně pro posílání SMS zpráv na čísla vedená přímo u T-Mobilu.

Ceník tarifů One Mobile:

Název tarifu Měsíční paušál (bez úvazku/ s úvazkem 24 měsíců) Volání do všech sítí v ČR (Kč/min) Volání jen ve vlastní síti One (Kč/min) SMS (vlastní/ cizí síť) Internet Poznámka
Dohoda na jedničku 0 Kč 1,50 Kč 1 Kč 1 Kč 1 MB/ 1 Kč  
Neomezený start 349 Kč/ 249 Kč 1 Kč neomezené neomezené / 1 Kč 100 MB Neomezené volání a SMS ve vlastní síti One
Neomezený One 699 Kč/ 599 Kč neomezené neomezené neomezené 1,2 GB Neomezené volání a SMS do všech sítí v ČR
Neomezený Business 849 Kč neomezené neomezené neomezené 3 GB Neomezené volání a SMS do všech sítí v ČR, 1000 minut volání do zahraničí v rámci EU

Datové balíčky internetu v mobilu:

Objem dat Měsíční cena
100 MB 79 Kč
300 MB 159 Kč
500 MB 229 Kč
1000 MB 349 Kč

Přímo na hlavních stránkách operátora pak najdete i podrobné ceny roamingu nebo volání do zahraničí. One Mobile nabízí i ostatní produkty přímo nesouvisející s mobilními službami. Jsou jimi například ADSL připojení k internetu na doma, možnost zřízení pevné telefonní linky, služby VoIP volání, atd. Všechny podrobnosti k těmto službám pak naleznete na témže místě.

Tagy: one mobile, one mobile samoobsluha, one mobile operátor, one mobile recenze, one mobile tarify, onemobile.cz, one mobile ceník, one mobile internet, one mobil, one mobile roaming

TOPlist