Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Siphone

Siphone

Virtuální operátor Siphone na našem trhu působí i se svým projektem mobilnirevoluce.cz již více než rok. Bohužel se ale díky příchodu nových mobilních operátorů a rozruchu kolem prudkému zlevnění neomezených tarifů a celé nabídky u operátorů stávajících, tak trochu mezi všemi těmito událostmi ztratil. A to je velká škoda, protože právě Siphone má, na rozdíl od mnoha těchto nových operátorů, svým zákazníkům opravdu co nabídnout.

Siphone a mobilní revoluce

Za to, že je Siphone tak trochu skryt zájmu široké veřejnosti, může i fakt, že nabídka tohoto operátora není úplně na očích. Společnost Siphone totiž komunikuje se svými zákazníky zejména prostřednictví internetového fóra gsmarena.cz, které také sama provozuje a dále prostřednictvím emailu. To jsou také hlavní 2 kanály, jejichž prostřednictvím lze zde zmíněné tarify objednat.

Ačkoliv se na první pohled díky tomu může Siphone jevit jako ne úplně seriózní společnost, podle dosavadních ohlasů zákazníků se zdá, že se není čeho bát. S trochou hledání je nabídka tarifů i s podrobným ceníkem a obchodními podmínkami dostupná všem (prostřednictvím fóra) a na rozdíl například od šedého operátora Bonerix si ji může objednat opravdu každý. Kladné je, že zákazník neplatí ani žádné peněžní zálohy.

Tak, jak je u virtuálních operátorů zvykem, funguje Siphone v síti mobilního operátora T-Mobile. Jak jsme zmínili, nejedná se o nějakého šedého nebo jinak pololegálního operátora. Z toho vyplývá i snadný přenos telefonního čísla z/od jiné společnosti. Podmínky jsou zde stejné jako u kteréhokoliv jiného operátora a vycházejí ze zákona o elektronických komunikacích. Celá záležitost je obvykle vyřešena během několik dnů a telefonní číslo je v tomto období plně funkční.

V budoucnu také plánuje společnost Siphone spuštění již zcela veřejného mobilního virtuálního operátora a to na adrese mobilnirevolu­ce.cz. Oficiální start plánovaný na 1. října 2013 byl však odložen z důvodu, že, jak se můžeme dočíst v tiskovém vyjádření, se Siphonu nepodařilo vyjednat se stávajícími operátory dostatečně atraktivní služby pro své zákazníky.

Siphone tarify a ceník

Siphone v současnosti nabízí celkem 4 tarify odstupňované podlé výše paušálu a volných minut. Oproti konkurenci stojí zmínit hlavně základní tarif za 29 Kč měsíčně, kterému rovnou dostanete neomezené volání ve vlastní síti Siphone. Pokud tak převede k Siphonu celou rodinu, můžete poměrně výrazně ušetřit. Za 29 Kč totiž neomezené volání ve vlastní síti neseženete nikde jinde. Je totiž smutnou skutečností, že ty nejlevnější ceny nabízejí právě neveřejní operátoři, o kterých se běžný člověk dozví jen málokdy. Podobným příklade budiž i +4U Mobile, jehož tarify též porážejí veškerou konkurenci všech volně dostupných mobilních operátorů na území ČR.

Dalším velkým taháme je mobilní internet. K dispozici je 6 datových balíčků za zhruba poloviční ceny, které za ně žádá T-Mobile. Těžko uvěřitelné ale je, že FUP tedy datový limit každého balíčku lze zdarma vynulovat a to buď prostřednictvím e-mailu nebo servisní linky (cena je přibližné 5Kč/min). V praxi se tak většinou vyplatí ten úplně nejmenší datový balíček a jen si po jeho vyčerpání opět obnovit datový limit. Jak dlouho tato ojedinělá nabídka vydrží není známo, ale zatím máme osobně vyzkoušeno, že vše funguje bez problémů.

Z důležitých věcí, které je třeba zmínit je výhodná tarifikace 1+1, čili po vteřinách a to včetně první minuty. K tarifům je také nutné podepsat závazek 12 měsíců. Pokud se alespoň měsíc před koncem nevypoví, dojde k jejímu automatickému prodloužení. Tarif samotný si však během této doby můžete 1× měsíčně zdarma změnit -tedy např. od nejdražšího můžete přejít k nejlevnějšímu. Sankce za předčasné vypovědění smlouvy je rovna 3× ceny právě zvoleného tarifu. Tedy při včasném přechodu na nejnižší tarif je to pouhých 87 Kč.

Mobilní tarify Siphone:

Název tarifu Tarif1 Tarif2 Tarif3 Tarif4
měsíční paušál 29Kč 199Kč 399Kč 599Kč
Volání v rámci vlastní sítě neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně
Volné minuty do všech sítí 0 100 300 neomezené
Volné SMS do všech sítí 0 50 100 neomezené
Volání nad rámec paušálu do ostatních sítí v ČR 2,50Kč/min 2,00Kč/min 1,50Kč/min
SMS 1,50Kč 1,50Kč 1,50Kč
MMS 9,92 Kč 9,92 Kč 9,92 Kč 9,92 Kč

K tarifům je možné v případě potřeby doobjednat ještě následující balíčky mobilního internetu:

Název tarifu Internet1 Internet2 Internet3 Internet4 Internet5 Internet6
měsíční paušál 89Kč 119Kč 149Kč 249Kč 339Kč 439Kč
Datový limit 150MB 400MB 1GB 3GB 10GB 30GB

*Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Dodatečné informace k mobilnímu operátorovi:

Hlavním zdrojem informací k tomuto operátorovi je v tomto případě zmiňované diskuzní fórum gsmarena, které je také nejjednodušší cestou k tomu výše zmiňované poloveřejné tarify objednat (sekce mobilnirevolu­ce.cz). Od přírody jsme samozřejmě nedůvěřiví, proto jsme si raději osobně promluvili i s některými současnými zákazníky Siphonu a musíme přiznat, že nabídka této firmy se zdá podle všeho míněna vážně a kromě nízké publicity, která je z její strany pravděpodobně úmyslná, zákazníci dostanou to, co společnost avizuje. Nepodařilo se nám najít žádné negativní reakce na vrub tohoto operátora, nicméně i tak musíme případné zájemce upozornit, aby si před podpisem jakékoliv smlouvy vše důkladně přečetli tak, jak by to měli dělat v případě podpisu jakéhokoliv dokumentu.

Výhodnost samotných tarifů se můžete sami porovnat v našem srovnání mobilních operátorů v ČR. Přijít vhod mohou i oficiální stránky firmy Siphone, kde naleznete některé zde již zmiňované informace k mobilním službám a také kontakt přímo na samotnou společnost.

Tagy: siphone.cz, mobilní internet siphone, mobilní operátor siphone, virtuální operátor siphone, siphone ceny, mobilnirevoluce.cz, siphone tarify, siphone mobile, siphone mobil, siphone t-mobile

TOPlist