Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> GoMobil

GoMobil

1. června 2013 spustil své služby další z dlouhé řady nových mobilních operátorů s jednoduchým a všeříkajícím názvem GoMobil. Stojí za ním českobudějovická společnost Terms a.s., která již od roku 2002 nabízí široké portfolio nejrůznějších technologických produktů a služeb – od moderních komunikačních technologií, hosting webových služeb, průmyslové automatizace, solárních systémů až po pokročilé softwarové aplikace.

Skutečně široký záběr poskytovaných služeb, především pro firemní zákazníky a velké společnosti, tak nyní doplnil i vznik plnohodnotného mobilního operátora určeného také pro širokou veřejnost. Bohatá zkušenost této společnosti v oboru nových technologií poskytuje dostatečnou záruku, že se zákazníci na spolehlivost GoMobilu mohou po technické stránce spolehnout. To samo o sobě ale v dnešní době již nestačí. Aby tento nový operátor na dravém a konkurenčním trhu mobilních služeb uspěl, musí nabídnout také dostatečně atraktivní a především levnou nabídku. Jak se mu to povedlo? A jaké jsou poplatky a záludnosti, na které bychom si měli dát pozor? Pojďme se podívat.

GoMobil virtuálním operátorem

GoMobil působí jako mobilní virtuální operátor v síti T-Mobile a to přes velkoobchodního prostředníka, firmu GTS Czech, kterou mimo jiné využívají i ostatní virtuální operátoři v síti T-Mobile – například . Kromě využívání stávající infrastruktury vysílačů T-Mobilu se však jedná o zcela samostatného operátora. Volání ( i SMS) ze sítě T-Mobile na čísla evidovaná u GoMobilu se tak považuje za hovor do cizí sítě a účtuje se podle toho. Ani SMS zdarma přes internet s použitím brány T-Mobile nefungují a musíte si za ně připlatit jako do kterékoliv jiné cizí sítě.

Pokud vás nabídka GoMobilu zaujme, můžete si jeho služby objednat prostřednictvím oficiálních internetových stránek nebo s použitím telefonní linky +420 840 215 315. V přípravě je i možnost zakoupení služeb přímo v síti kamenných prodejen a u partnerských prodejců. Ať přecházíte ke kterémukoliv operátorovi vždy potřebujete novou SIM kartu. Tu stávající nelze u nového operátora použit. Jednorázová cena SIM karty GoMobile je 100 Kč. K tomu je ještě třeba přičíst poštovné a balné, které činí 99 Kč. Aktivace nového čísla je v tomto případě zdarma.

Svůj mobilní účet můžete jednoduše spravovat prostřednictvím internetové samoobsluhy a pro platby za využité služby můžete použít všech běžných platebních cest včetně bankovního převodu, platby kartou, složenkou nebo pomocí měsíčního inkasa. Na konci měsíce obdržíte zdarma elektronické vyúčtování. Na požádání je možné poslat i tištěné a to za příplatek 50 Kč – tomu se tedy raději doporučujeme vyhnout.

Tarify a ceník služeb GoMobilu

V nabídce GoMobilu najdete současnosti 2 tarify – tarif Start a Na míru. K dispozici je řada balíčků volných minut, SMS a dat a GoMobil tak svým zákazníkům umožňuje poskládat si tarif přesně podle svých potřeb. Cílí tím především na zákazníky se střední útratou. V Česku totiž není moc zákazníků, kteří plně využijí neomezené tarify za 700 Kč měsíčně a naopak nejlevnější segment je již plně obsazen nejrůznějšími předplacenými kartami. Zaměřit se na skupinu mobilních uživatelů s útratou 200 Kč – 400 Kč se nabízí jako rozumný krok. Obzvláště vezmeme-li v úvahu, že takových lidí je i v Česku nejvíce.

GoMobil myslí i na rodiny. Za předpokladu, že převede k tomuto operátorovi členy vaší rodiny, dostanete za příplatek 80 Kč možnost volat zdarma na všechny čísla evidovaná pod vaším zákaznickým účtem.

Pokud bychom měli nabídnout alternativy, jestliže je pro vás hlavní prioritou volání v rámci rodiny a data nepotřebujete, podívejte se na Tesco Mobile tarify s Clubcard. Ve stejné cenové kategorii jsou i tarify od 99mobile, opět ale na rozdíl od GoMobilu neobsahují žádná data.

Přidělení telefonního čísla je u GoMobilu zdarma a samotné číslo si můžete libovolně vybrat z databáze všech volných čísel a to bez příplatku systémem, kdo dřív přijde, dříve bere nejlepší čísla. V případě přenosu vlastního čísla od jiného operátora poplatek činí 150,00 Kč. Odchod s vlastním číslem ke konkurenci vyjde na 250 Kč. Všechny tarify jsou bez úvazku a službu tak můžete kdykoliv vypovědět. Výpovědní lhůta je jeden měsíc. Tarify taky můžete jednou měsíčně libovolně změnit ať už na větší nebo menší tarif a to vždy na konci zúčtovacího období. Změna tarifu je samozřejmě zdarma.

Způsob tarifikace nabízí GoMobil slušných 60+1 u všech domácích tarifů, tedy po první provolané minutě účtování po vteřině. Po vyčerpání datového limitu počítejte se snížením rychlosti na stále ještě použitelných 64 kbit/s pro e-mail a prohlížení internetových stránek a 16 kbit/s pro ostatní internetové služby a aplikace. Roaming a volání do zahraničí je aktivní a ceník naleznete na konci naší recenze.

Tarify GoMobilu:

Název tarifu START Na míru
Měsíční paušál 0 Kč* 25 Kč
Minuta volání do vlastní sítě GoMobil 0,90 Kč/min 0,60 Kč/min
Minuta volání do ostatních sítí v ČR 1,90 Kč/min 1,50 Kč/min
SMS do vlastní sítě GoMobil 1,00 Kč 0,60 Kč
SMS do ostatních sítí v ČR 1,50 Kč 1,30 Kč
MMS v rámci ČR 4,00 Kč 4,00 Kč

*Nutnost provolat za 6 měsíců minimálně 500 Kč, jinak měsíční poplatek 30 Kč za měsíc.

Dodatečné balíčky k sestavení tarifů na míru:

Obsah balíčku START Na míru
20 minut 25 Kč
50 minut 80 Kč 60 Kč
100 minut 130 Kč 100 Kč
200 minut 240 Kč 200 Kč
300 minut 330 Kč 275 Kč
Volání s rodinou zdarma v rámci sítě GoMobil 100 Kč 100 Kč
20 SMS 25 Kč
50 SMS 70 Kč 60 Kč
100 SMS 120 Kč 100 Kč
200 SMS 220 Kč 200 Kč
300 SMS 300 Kč 275 Kč
100 MB dat 75 Kč 50 Kč
200 MB dat 150Kč 100 Kč
500 MB dat 250 Kč 225 Kč
1 GB dat 350 Kč 325 Kč
Způsob účtování 60 + 1 60 + 1

Užitečné informace a odkazy k operátorovi:

Celý výše uvedený ceník, navíc i včetně cen volání do zahraničí, roamingu a hovorů na speciální čísla, najdete také na oficiálních stránkách tohoto operátora.

Tagy: gomobil, mobilní internet gomobil, mobilní operátor gomobil, virtuální operátor gomobil, gomobil ceny, gomobil recenze, gomobil tarify, roaming gomobil, gomobil.cz, gomobil t-mobile

TOPlist