Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Mobil.cz

Mobil.cz

Mnohé velké firmy z nejrůznějších oborů nyní postupně představují své mobilní operátory. Vezměme si například společnost Tesco, ČEZ nebo bulvární deník Blesk, o kterých podrobně píšeme na našich stránkách. Další těžkou vahou, která vstupuje na trh mobilních služeb je společnost Mafra, vydavatel tištěných médií MF Dnes a Lidové noviny a provozovatel mnoho populárních internetových serverů – iDnes, rajče.cz a mnohých dalších.

Vlastníkem celé společnosti Mafra, tedy včetně operátora Mobil.cz, se nedávno stal vlivný podnikatel Andrej Babiš, majitel zemědělského holdingu Agrofert. Na směřování skupiny to ale nic nemění. Její operátor dál bude lákat na mobilní internet zdarma a levné volání bez závazků a v budoucnu plánuje představit i další služby. Jak si jeho nabídka vede a jak se to ve skutečnosti má s tím tolik medializovaným mobilním internetem zdarma, se podrobně podíváme v našem článku.

Virtuální operátor Mobil.cz

Operátor Mobil.cz chce oslovit především mladé zákazníky, jejichž měsíční útrata činí 200 Kč – 400 Kč. V současné době nabízí pouze předplacenou kartu a žádný tarif u něj nenajdete. Nemusíte se tak vázat a své výdaje máte vždy pod kontrolou. Cena předplacené karty je 200 Kč a za tuto cenu dostanete zdarma SIM kartu a 200 Kč kredit na volání. Aktivací karty se vám zároveň aktivuje 200MB a 500MB balíček rychlého internetu zdarma (viz. níže). Kartu Mobil.cz zakoupíte na všech stáncích s tiskem, dohromady je v ČR více než 4000 takovýchto prodejních míst nebo ji můžete objednat zdarma, přímo z oficiálních stránek mobilního operátora. Poštovné ani balné se neplatí stejně jako žádný poplatek za aktivaci SIM karty.

Dobíjení kreditu je možné pomocí 250 Kč a 400 Kč kupónů k dostání na novinových stáncích a čerpacích stanicích, v bankomatech, na terminálech Sazky, pomocí internetového bankovnictví nebo přímo na internetových stránkách Mobilu.cz. Minimální částka při online dobíjení je 200 Kč.

Mobilní internet dostanete zdarma

Bezesporu tím vůbec nezajímavějším na tomto operátorovi je mobilní internet, který můžete mít puštěný třeba celý den a to zcela zdarma. Má to samozřejmě několik háčků a tím největší je především nízká rychlost. Ta je omezena na 16 kb/s v obou směrech. Na čtení emailů a pro mobil upravených verzí internetových stránek tato rychlost sice stačí, ale na pohodlné surfování na rozsáhlých interaktivních stránkách nebo přehrávání videa nebo hudby z internetu je tato rychlost těžko použitelná.

Pokud chcete surfovat plnou rychlostí, musíte si dobít kredit a to alespoň v hodnotě 200 Kč. Za tuto a jakoukoliv vyšší částku dostanete 200MB volného internetu s platností 30 dní a k tomu navíc ještě dodatečný datový objem 500MB se stejnou platností. Ten využijete na webových stránkách z rodiny iDnes, kde je surfování plnou rychlostí až do výše tohoto samostatného datového limitu 500MB. Toto omezení je zde především kvůli internetové televizi Óčko, aby nedocházelo ke zbytečnému zahlcování mobilní linky jejím živým vysíláním. A nejedná se jen o prázdný marketingový tah. Mezi internetové stránky, které společnost Mafra provozuje a platí na ně výše zmíněná výhoda, patří atraktivní weby, které každý den navštíví statisíce lidí. Jejich kompletní seznam pak najdete níže.

Technické podrobnosti mobilního internetu

Tolik tedy k základní nabídce, která se vám aktivuje zakoupením předplacené karty. Celý balíček 200MB na všeobecný internet + 500MB na sesterské stránky, dostanete k nabíjenému kreditu zdarma a celou nabitou částku tak můžete využít jen na mobilní hovory a SMS. Z další technických podrobností ještě zmiňme, že pokud dojde k dobití kreditu v době trvání rychlého mobilního internetu, výsledná doba trvání ani datový limit se nikdy nesčítají. Každé dobití znamená vždy jen 200MB do vyčerpání nebo na 30 dní. Abychom si to ozřejmili na jednoduchém příkladu. Když máte ještě 100MB dat volných nedojde dalším nabitím k sečtení 100MB+200MB=300MB, ale vždy se jen objem dorovná na základních 200MB a lhůta na 30 dní.

Mobil.cz: tarify a ceník služeb

Přestože tím hlavním lákadlem z celé nabídky tohoto operátora je bezesporu mobilní internet ani ceny volání a SMS nejsou k zahození. 2,50 Kč do všech sítí a 1,50 Kč za SMS je nabídka ještě před rokem na našem trhu zcela nevídaná. Nyní patří k lepšímu průměru. Přenos stávajícího čísla od jiného operátora je zdarma, což není zdaleka samozřejmosti (viz. 99 mobile). Tarifikace je 60+1 čili po první minutě po sekundách. Mobil.cz působí jako virtuální operátor v síti T-Mobile.

Pro někoho může být ještě důležité zmínit, že vzhledem k tomu, že Mobil.cz je technicky samostatný virtuální operátor, nelze na čísla v jeho síti posílat zdarma SMS pomocí standardních internetových bran pro T-Mobile. Podle našich informací plánuje tento operátor spustit vlastní SMS bránu, aby o možnost SMSek přes internet zdarma nebyli jeho zákazníci ochuzeni, nicméně zatím taková možnost není. Posílat SMS do síte Mobil.cz sice z internetu jde, ale pouze jako do cizí sítě za poplatek. Ze stejného důvodu se volání ze sítě T-Mobile na čísla od Mobil.cz také považuje a účtuje jako hovor do cizí sítě.

Pro předplacenou kartu Mobil.cz platí stejné podmínky jako známe i jinde. Platnost kreditu je 6 měsíců. Pokud během této doby nedojde k dobití, služby na SIM kartě vám budou omezeny. V této situaci máte 30-ti denní lhůtu na opětovné dobití. V případě, že lhůtu využijete dojde i k plnému obnovení zablokovaného kreditu. Po jejím uplynutí kredit nenávratně propadá, ale zbývá ještě 5 měsíců, kdy je kartu možné dobít a znovu ji aktivovat. Po 12 měsících od posledního dobití je pak karta nadobro deaktivována.

Předplacená karta Mobil.cz:

Volání do všech sítí v ČR SMS do všech sítí v ČR MMS do všech sítí v ČR Mobilní internet
2,20 Kč 1,50 Kč 5,00 Kč Zdarma minimální rychlost

Internet v mobilu:

Cena za 30 dní Datový limit na internet Datový limit na weby z rodiny iDNES.cz Rychlost stahování dat Rychlost odesílání dat
Zdarma minimální rychlost neomezeně neomezeně 16 kb/s 16 kb/s
200 Kč 200 MB 500 MB až 10 Mb/s až 10 Mb/s

Webové stránky z rodiny iDnes se zvýhodněným datovým limitem:

iDnes.cz, Ocko.tv, Lidovky.cz, Metro.cz, Jobdnes.cz, Aaapoptavka.cz, Finmarket.cz, AkcniCeny.cz, VratnePenize.cz, Mobil.cz, Rajce.net, Jizdnirady.cz, Mfdnes.cz, Topkontakt.cz, Go.idnes.bbele­ments.com, Raketa.cz, Dobresenajim.cz, Gidnes.cz, Oidnes.cz, Obydleni.cz, Mafra.cz

Doplňkové balíčky:

Popis balíčku Cena za měsíc
Neomezené volání a SMS v síti Mobil.cz 149 Kč

Doplňující informace k operátorovi:

Kompletní ceník roamingového volání a internetu, hovorů do zahraničí, prémiových SMS a dalších služeb, najdete také na oficiálních stránkách Mobil.cz ve formátu PDF.

Tagy: mobil.cz, mobilní internet mobil.cz, mobilní operátor mobil.cz, virtuální operátor mobil.cz, mobil.cz ceny, mobil.cz recenze, mobil.cz tarify, roaming mobil.cz, www.mobil.cz, mobil.cz t-mobile

TOPlist