Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> RWE Mobil

RWE Mobil

Velkým dodavatelům elektřiny a plynu se evidentně v poslední době zalíbilo přidat do svého portfolia i prodej mobilních služeb. Máme tak už zde ČEZ Mobil, Centropol Mobil, Lama Mobile, One Mobile a nově se mezi ně zařadil v tomto článku blíže probíraný operátor od RWE s názvem RWE Mobil. Není to samozřejmě náhoda. Energetické společnosti tímto krokem chtějí využít širokou základnu svých zákazníků a nabídnout jim k odběru energií i zvýhodněné ceny mobilního volání.

Nabídka RWE Mobilu tak cílí především na 1,8 miliónů zákazníků této společnosti, ale ani široké veřejnosti není nijak omezena a může ji tak začít využívat každý. Výhody pro stávající odběratele energií zatím dokonce (trochu překvapivě) nejsou žádné. Na to, co nám může nový operátor od RWE nabídnout a jestli se třeba vyplatí k němu přejít, se podíváme v dnešní recenzi.

Pro kartu RWE Mobilu jedině na pobočku

RWE Mobil funguje v sítí T-Mobile a o pokrytí signálem se tak nemusíme bát. Trochu překvapivý je systém objednávání SIM karty. Nelze si ji totiž objednat prostřednictvím internetu, ale musíte si ji zajít vyzvednout osobně na jednom z 29 zákaznických center RWE po celé ČR. Dokonce si ještě musíte sjednat předem konkrétní termín a čas. To, proč hned od začátku nejde SIM karta zaslat poštou, jako u každého jiného operátora, nechápeme. Nutnost navštívit pobočku se RWE Mobil snaží kompenzovat alespoň tím, že budete zařazeni do soutěže o 50 telefonů značky Nokia Asha 206DS. Na pobočce vyplníte soutěžní kupón a vhodíte ho do boxu.

Startovací poplatky, správa služeb a dobíjení kreditu

Reputaci RWE napravuje to, že za cenu nové SIM karty, která činí 200 Kč, dostanete na provolání do začátku 300 Kč kredit. Ani žádné nepříjemné startovací poplatky – jako je poplatek za aktivaci, přidělení nového čísla, atd., si operátor neúčtuje. Dokonce i přenos stávajícího čísla od jiného operátora je zdarma. To vše hodnotíme samozřejmě pozitivně.

Správa služeb pak probíhá už klasicky prostřednictvím internetové samoobsluhy. K dispozici je i telefonní infolinka a to na čísle 738 33 33 32. Volání na toto číslo je zdarma, ale čekat Vás bude pouze automat. Za hovor s živým operátorem zaplatíte 20 Kč. To je běžná praktika i u jiných operátorů.

Nejjednodušší způsob, jak dobít kredit, je prostřednictvím zmíněné samoobsluhy. Využít lze i bankomatů a internetového bankovnictví s funkcí dobíjení mateřského T-Mobilu. Dále jsou k dispozici terminálů Sazky a bohatá síť obchodních míst (Česká pošta, čerpací stanice, atd.) Platnost kreditu je 6 měsíců a minimální výše dobití 200 Kč. Na první „nekupónové dobití“ pak dostanete bonus ve výší 20%, maximálně však do částky 200 Kč. To když si poprvé dobijte kredit za 1000 Kč.

Hodnocení nabídky od RWE

Pod hlavičkou RWE Mobilu najdete momentálně 1 předplacenou kartu v oficiálním sazebníku označovanou také jako Tarif RWE Nabito. Jak si můžete prohlédnout v ceníku níže, volání do mobilních sítí v ČR vyjde na 2,30 Kč/min, do vlastní sítě na 1,30 Kč/min a SMS zpráva pak stojí též 1,30 Kč. To by samo o sobě nebylo až tak špatné. Celkový dojem ale kazí nevýhodná tarifikace 60+30, kdy se po první provolané minutě účtují celé půlminuty a dále servisní poplatek ve výší 25 Kč měsíčně, který je Vám pravidelně strháván z kreditu.

V samotném servisním poplatku problém až tak není. Prvních 10 000 zákazníků, kteří se do 31.3.2014 zare­gistrují, dostanou již napořád tento servisní poplatek odpuštěn, respektive za něj zaplatí symbolickou 1 Kč (detailní podmínky zde). Problém ale je, že ani po odpuštění tohoto servisního poplatku není nabídka RWE Mobilu oproti konkurenci ničím zajímavá.

Srovnání s konkurencí

Pokud se podíváte do srovnání předplacených karet či cenově podobných tarifů, zjistíte, že v současně nejvýhodnější nulový tarif od One Mobilu, nabízí volání do všech sítí za 1,50 Kč/min, do vlastní sítě za 1 Kč a stejně stojí i SMS. To vše zdarma, bez měsíčního poplatku. RWE Mobil se chlubí levným voláním ve vlastní síti. Operátor Nej Mobil nebo Odorik nabízejí minutu volání ve vlastní síti za 0,50 Kč respektive 0,59 Kč při měsíční poplatku 20 Kč respektive 30 Kč. Neveřejný tarif od Siphonu Vás dokonce nechá za 29 Kč měsíčně volat ve vlastní síti úplně neomezeně.

I v případě, že budeme trvat pouze na předplacených kartách, operátor CallPro či nedávno představená Oskarta (pro volání mimo vlastní síť) předplacenku od RWE jasně předčí. Stejně je tomu i v cenách mobilního internetu. Sami si tak udělejte obrázek, je-li pro Vaši peněženku nabídka od RWE výhodná nebo nikoliv.

Ceník RWE Mobilu:

Název tarifu Měsíční paušál Minuta volání do sítí v ČR Minuta volání ve vlastní síti SMS MMS Poznámka Srovnání
Předplacená karta RWE 25 Kč 2,30 Kč 1,30 Kč 1,30 Kč 5 Kč Při registraci do 31.3.2014 měsíční poplatek jen 1 Kč, tarifikace 60+30 ZDE

Mobilní internet:

Název balíčku Cena
25MB internetu na den 25 Kč
100 MB internetu na měsíc 100 Kč

Tagy: rwe mobile, volejsrwe.cz, rwe samoobsluha, rwe recenze, rwe ceník, rwe zkušenosti, rwe tarify, rve mobil, mobilní virtuální operátor rwe, volejtesrwe.cz

TOPlist