Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> CallPro

CallPro

V dnešní recenzi se podíváme na dalšího operátora nazvaného CallPro, který se tentokrát pokouší zatočit s vysokými cenami internetu v mobilu. Pokud se v záplavě všech nových operátorů již trochu ztrácíte, připravili jsme pro Vás přehled všech mobilních operátorů na území ČR. Drtivá většina z nich se soustředí především na levné volání a mobilní internet až na několik výjimek úplně opomíjí. Výsledkem je, že zatímco ceny volání klesly s příchodem těchto nových operátorů opravdu výrazně, ceny dat se stále drží poměrně vysoko. A právě CallPro se snaží tento nastolený trend změnit a nabídnout tak zejména uživatelům chytrých telefonů dostupné internetové balíčky za přijatelné ceny. Na to, jak se mu to daří, se blíže zaměříme na následujících řádcích.

Za novým virtuálním operátorem CallPro stojí podbořanská společnost IBG-NET, která již od roku 1998 nabízí svým zákazníkům rozmanité telekomunikační služby čítající internetové připojení v okrese Louny, pevnou telefonní linku, internetový eshop s elektronikou nebo tvorbu www stránek na zakázku. Služby vlastního mobilního operátora provozuje v síti T-Mobile prostřednictvím firmy GTS. Našim zkušeným čtenářům ale jistě nemusíme připomínat, že volání mez sítí CallPro a T-Mobile se účtuje, stejně jako u ostatních virtuálních operátorů, jako hovory do cizí sítě a stejně tak není možné na čísla u CallPro zdarma odesílat SMS prostřednictvím internetové brány T-Mobilu. Volání ve vlastní sítí CallPro v ceníku níže, tak skutečně využijete jen a pouze na čísla registrovaná u tohoto virtuálního operátora.

Přechod ke CallPro, detaily platby a správa mobilních služeb

Služby můžete objednávat prostřednictvím stránek operátora. Cena nové SIM karty, její aktivace i přidělení nového telefonního čísla jsou zdarma a nic nezaplatíte ani za poštovné. Jedinou vadou na kráse je 200 Kč poplatek za převod stávajícího čísla, ale i tak vychází CallPro oproti vstupním poplatkům například až 700 Kč u konkurence, velmi příznivě a skoro bychom si troufli tipnout, že vstupní náklady dotuje na začátku operátor ze svého.

Při prvním zřízení služby si také zvolíte, zda chce platbu měsíčního paušálu hradit formou přednabitého kreditu (tzv. prepaid – za služby platíte předem) nebo si vyberete standardní fakturu, kterou hradíte vždy zpětně za minulý měsíc (tzv. post-paid) a odpadnou Vám tak starosti o dostatečnou výši svého kreditu. V případě, že zvolíte formu nabíjecího kreditu, dostanete na začátek menší bonus v podobě 500 Kč kreditu jen za částku 450 Kč a tisícikorunový kredit je za 900 Kč. Minimální částka pří dodatečném dobíjení kreditu je pak 100 Kč a hradí se vždy formou platby na účet u Komerční banky. Platit kartou v současné době možné není. Platnost kreditu je 1 rok.

Správa mobilních služeb, jako je kontrola dosud spotřebovaných jednotek nebo koupě dodatečného balíčků internetu v mobilu, probíhá prostřednictvím internetové samoobsluhy na hlavních stránkách operátora a k dispozici je zákazníkům i telefonní infolinka na čísle 474 770 601 nebo kontaktní email gsm@callpro.cz.

Slušné ceny volání a nejvýhodnější internet v mobilu

V oficiálním ceníku CallPro najdeme v současnosti 3 mobilní tarify, lišící se jak počtem volných jednotek, tak i minutovou sazbou za volání. Tarifikace je u všech tarifů shodná a činí 60+1 neboli po první provolané minutě se účtuje již po vteřinách. Výpovědní lhůta je pak 2 měsíce. Celkově je nabídka od Callpra velmi slušná a rozhodně se řadí mezi ty nejlevnější mobilní operátory na českém trhu. Například nejnižší nulový tarif nabízí cenu volání na mobily za 2,20 Kč/min, což je přesně na úrovni ČEZ Mobilu. Volání ve vlastní síti je pak dokonce ještě levnější. Místo dlouhého popisování odkážeme naše čtenáře rovnou raději na podrobné srovnání tarifů, kde je výhodnost jednotlivých tarifů od CallPro v porovnání s konkurencí, jasně patrná.

Co si naopak zaslouží zmínit podrobněji, jsou balíčky internetu v mobilu od tohoto operátora. Jestli ceny volání byly dobré, datová nabídka je nejlepší, se kterou jsme se mezi ostatními veřejnými virtuálními operátory setkali. 100 MB dat za 60 Kč, 500 MB za 150 Kč nebo rovnou 2GB za 350 Kč. Tomu se žádný jiný virtuální operátor zatím nevyrovnal. Kompletní ceník, včetně této datové nabídky si můžete prohlédnout v tabulce níže. Nepřehlédněte, že u nejnižšího tarifu CallPro 0, jsou ceny 100 MB a 500 MB internetu o 30 Kč vyšší oproti dvěma zbývajícím tarifům.

Ceník hlasových tarifů CallPro*:

Název tarifu Měsíční paušál Volné minuty do všech sítí Minuta volání do sítí v ČR Minuta volání jen ve vlastní síti SMS (cizí/vlastní síť) MMS
CallPro 0 0 Kč 0 2,20 Kč 1 Kč 1,40 Kč/1 Kč 5 Kč
CallPro ;-) 29 Kč 0 1,80 Kč 0,9 Kč 1,25 Kč/1 Kč 5 Kč
CallPro 100 149 Kč 100 minut 2,20 Kč 1 Kč 1,40 Kč/1 Kč 5 Kč
CallPro 200 269 Kč 200 minut 2,20 Kč 1 Kč 1,40 Kč/1 Kč 5 Kč

*Tarifikace 60+1 (pouze u tarifu CallPro ;-) vteřinová), minimální útrata je stanovena na 200 Kč za 6 měsíců (cca 33 Kč měsíčně). Pokud provoláte méně, je Vám podle VOP pozastaveno užívání dalších služeb. Pokud se rozhodnete za služby platit formou dobíjení kreditu, je minimální možná dobíjená částka 200 Kč a platnost kreditu je pak 1 rok. Neprovolané volné minuty se převádějí do následujícího měsíce.

Dodatečné balíčky a internet v mobilu:

Obsah balíčku Cena za měsíc/ do vyčerpání
Volání a SMS v sítí CallPro za 0,60 Kč za minutu/SMS 50 Kč
100 MB dat 60 Kč (90 Kč pro tarif CallPro 0)
500 MB dat 150 Kč (180 Kč pro tarif CallPro 0)
2 GB dat 350 Kč (380 Kč pro tarif CallPro 0)

Závěrečné hodnocení operátora

Velmi mile nás překvapilo, že i v době, kdy je na našem trhu více než 50 mobilních operátorů se stále objevují další, kteří posouvají nabídku mobilních služeb stále níže. V nedávné době to byl One Mobile, jenž nabídl vůbec nejlepší ceny volání jak v podobě svého nulového tarifu tak i neomezeného tarifu za 599 Kč a nyní je to právě operátor CallPro, jenž posouvá zase cenovou laťku internetu v mobilu o hodně níže. Když se nás především mladí čtenáři ptali, kterého z nových mobilních operátorů bychom doporučili lidem hledajícím levný internet v mobilu, vždy jsme zmiňovali hlavně trojici Kaktus, Mobil.cz nebo Studentfone. Teď k nim přibyl i operátor CallPro.

Tagy: call pro mobil, callpro.cz, callpro internet, callpro recenze, callpro ceník, callpro samoobsluha, callpro tarify, callpro roaming, callpro operátor, callpro hodnocení

TOPlist