Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> CoreTel

CoreTel

Za značkou mobilních tarifů Coretel stojí společnost Rete, jež provozuje v Roudnici nad Labem, Sokolově, Kraslicích, Karlových Varech, Přerově a přilehlých městech a vesnicích svou vlastní telekomunikační síť služeb. Mezi její produkty patří rychlý internet, IPTV televize, pevná telefonní linka formou VoIP a nově i mobilní volání a internet. Televize a internet od společnosti Rete jsou vázány na vlastní optickou a bezdrátovou síť a jsou tedy dostupné jen v okolí zmiňovaných měst, kde je tato infrastruktura vybudována. Pevnou VoIP linku a mobilní tarify pak mohu využit zákazníci po celé České republice a tato nabídka není tedy nijak vázána na konkrétní místo.

Nás samozřejmě v tomto přehledu budou nejvíce zajímat služby mobilní virtuálního operátora, jenž fungují pod značkou Coretel. Předně musíme vytknout, že kompletní ceník, který na oficiálních stránkách tohoto operátora najdete, ukazuje ceny bez DPH, což může být pro leckterého zákazníka dosti zavádějí, obzvláště, když tato skutečnosti je uvedena malými písmenky a ceník včetně DPH chybí. My jsme proto na našich stránkách všechny ceny přepočítali, aby ukazovaly férově všechny ceny i s DPH, jak jsme na našich stránkách zvyklí.

Coretel: tarify a podrobný ceník služeb

Co se týká samotných tarifů Coretel, jedná se v podstatě o starší tarifní nabídku O2, která je ale řádně vylepšená o několik podstatných detailů. Tarifikace zůstává stejná tedy 60+1 jinak řečeno první minuta hovoru se bez ohledu na délku započte celá a pak již naskakuje provolaná částka výhodně po sekundách. Významnou výhodou je volání ve vlastní síti Coretel zdarma, tedy alespoň v případě, že se vám podaří převést k tomuto mobilnímu operátorovi některé členy rodiny nebo kamarády (v tomto ohledu může být také pro rodiny zajímavý Clubcard tarif od Tesco Mobil či nejlevnější neomezený tarif Vodafone Red). Pozitivně hodnotíme i převod neprovolaných minut do jednoho následujícího měsíce. Spotřebovávají se sice až jako poslední po provolání volných minut z aktuálního období, i tak se ale jedná jistě o pozitivní vlastnost těchto tarifů.

Nabídka má ale i svá negativa. Předně se jedná o nutnost uzavřít smlouvu na 2 roky, tedy pokud chcete dostat výhodnou konkurenční cenu tarifů a balíčků. Coretel sice nabízí možnost objednat všechny služby bez úvazku, ceny již však v tomto případě nejsou podle našeho názoru tak zajímavé. Jak si Coretel stojí v porovnání s ostatními operátory, najdete v našem srovnání mobilní a virtuálních operátorů.

Za zmínku ještě stojí mobilní internet, který můžete zakoupit ke kterémukoliv hlasovému tarifu. 1GB dat s FUP (zpomalení nikoliv odpojení po jejich vyčerpání) vyjde na skvělých 151 Kč měsíčně (3GB dat pak vyjdou na 301 Kč). V překladu tak za rovných 300 Kč získáte 60 minut volání do všech sítí, neomezené volání ve vlastní síti Coretel a 1GB internetu navrch. Pro čtenáře, pro které je internet v mobilu alfou a omegou a kteří přes něj i volají, se tak jedná o zajímavou možnost. Uvedené ceny jsou podmíněny zmiňovanou dvouletou smlouvou. Bez úvazku však příliš zajímavou nabídku mobilního internetu nedostanete.

Ceny tarifů platné při úvazku na 24 měsíců

Název tarifu Měsíční paušál Volné minuty Volné SMS Volání ve vlastní síti CoreTel Volání v rámci sítě O2 Volání do ostatních sítí v ČR SMS do všech sítí v ČR
O2 Bronz 149 Kč 60 zdarma 2,08 Kč 3,24 Kč 0,85 Kč
O2 Core SMS 192 Kč 30 400 zdarma 2,42 Kč 3,63 Kč 0,85 Kč
O2 Optimum Profi Promo 348 Kč 220 40 zdarma 1,45 Kč 2,02 Kč 0,85 Kč
O2 Business Nonstop 1029 Kč neomezeně zdarma zdarma zdarma 0,85 Kč

Datové balíček k mobilním tarifům Core-Tel při úvazku na 24 měsíců:

Cena za měsíc Objem dat
151 Kč 1 GB
301 Kč 3 GB

Balíček volných SMS – ceny jsou platné při úvazku na 24 měsíců:

Cena Počet SMS
23 Kč 200

Ceny tarifů CoreTel bez úvazku

Název tarifu Měsíční paušál Volné minuty Volné SMS Volání ve vlastní síti CoreTel Volání v rámci sítě O2 Volání do ostatních sítí v ČR SMS do všech sítí v ČR
O2 Bronz 242 Kč 60 zdarma 2,08 Kč 3,24 Kč 0,85 Kč
O2 Core SMS 242 Kč 30 200 zdarma 2,42 Kč 3,63 Kč 0,85 Kč
O2 Optimum Profi Promo 544 Kč 220 40 zdarma 1,45 Kč 2,02 Kč 0,85 Kč
O2 Business Nonstop 1452 Kč neomezeně zdarma zdarma zdarma 0,85 Kč

Datové balíček k mobilním tarifům Core-Tel bez úvazku:

Cena za měsíc Objem dat
151 Kč 150 MB
212 Kč 500 MB

Balíček volných SMS – ceny bez úvazku:

Cena Počet SMS
73 Kč 200

*Všechny ceny jsme přepočítali, aby obsahovaly i DPH ve výši 21%. Pozor, na stránkách operátora jsou ceny uvedeny bez DPH.

Dodatečné informace k operátorovi:

Kladně hodnotíme, že na oficiálních stránkách Coretel naleznete zároveň i všeobecné obchodní podmínky, se kterými se můžete předem seznámit a i návrh smlouvy, kterou budete při vstupu podepisovat. Jasně tak předem vidíte, do čeho jdete. V případě dotazů je připravena i zákaznická infolinka Coretel a to na čísle 724 486 111 (minutová sazba dle vaší tarifikace do jiné sítě). Pro jednoduchou orientaci jsme po naše čtenáře připravili kompletní porovnání tarifů všech mobilních operátorů v ČR. Vzhledem k tomu, že se ceny mění téměř každým dnem a neustále také přibývají noví operátoři, doporučujeme si pravidelně výhodnost výše uvedených tarifů CoreTel ověřit právě tam.

Tagy: coretel, coretel tarify, coretel zkušenosti, coretel recenze, coretel ceny, rete internet s.r.o., core-tel.cz, coretel internet, core-tel, mobilní virtuální operátor coretel

TOPlist