Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> T-Mobile

T-Mobile

Ohodnotit rozumně nabídku trojky největších mobilních operátorů není v dnešní době snadné. Jak už jsme na našich stránkách psali v článcích o Vodafone a Telefónice O2 a jak se ostatně můžete sami přesvědčit v přiložených cenících, je nabídka jejich služeb téměř totožná. Pokud už se některý z těchto operátorů odhodlá k razantnějšímu kroku a například rozšíří počet volných minut do zahraničí či zvýší objem dat internetu v mobilu, zbylí dva operátoři ho svojí nabídku honem rychle dorovnají, aby byly opět v podstatě identické.

Mobilní operátor T-Mobile – na co si dát pozor

Všichni operátoři včetně T-Mobilu na svých stránkách uvádějí slušivou nižší cenu tarifů, která ale platí pouze při úvazku na dva roky. Možnost kdykoliv od operátora odejít nás přijde na 150 Kč měsíčně navíc k původní ceně tarifu. Pokud se ptáte co se stane, když se rozhodnete odejít i s podepsanou smlouvou pak vězte, že budete nuceni doplatit všechny zbývající měsíční tarify plus ještě dodatečnou penalizaci. Od roku 2014 vstoupí v platnost novela zákona, tzv. bič na operátory, která celkovou částku, kterou zaplatíte za předčasnou výpověď, sníží pouze na 1/5 zbývající sumy měsíčních paušálů a to dokonce i na dříve podepsané smlouvy. I tak je ale vhodné si jakýkoliv úpis na roky dopředu dobře rozmyslet.

Běžně sledované parametry jako tarifikace u neomezených tarifů příliš nerozdují. Svou váhu mají pouze u nejnižších tarifů nebo předplacených karet Twist, kde je u obou tarifikace ta nejméně výhodná, tedy po celých minutách – čili 60+60. Neprovolané volné minuty se nepřevádějí do dalšího zúčtovacího období a to ani v případě volných minut určených pro ČR ani těch zahraničních nebo roamingových. To samé platí i se SMS nebo daty.

T-Mobile: tarify, předplacené karty a ceník služeb

Současná nabídka tarifů T-Mobile je ve znamení neomezených tarifů „S námi“. Najdeme zde také běžné předplacené karty nebo tarify pro mladé do 27 let (oboje zmíněné v ceníku níže). Jasně ale dominují neomezené tarify, kterých hned 5 s tím, že nejnižší tarif S námi v síti obsahuje pouze neomezené volání ve vlastní síti T-Mobile a s nejvyšším tarifem S námi bez hranic+ dostanete i volné minuty, SMS a data na volání do zahraničí a roaming.

U obou nejnižších tarifů je při volbě operátora především rozhodující, v jaké síti nejčastěji voláte neboli jakého operátora používají vaši známí a rodina. V případě vícečlenné rodiny se tak jednoznačně vyplatí přejít hromadně k jednomu operátorovi. Nezapomeňte ale, že volání ve vlastní síti platí pouze a jedině v sítí T-Mobile. V případě jakýchkoliv virtuálních operátorů tato výhoda neplatí a i když technicky fungují v síti T-Mobile (například Óčko Mobil, Odorik a další), počítá se volání do sítě všech virtuálních operátorů jako volání do cizí sítě. Stejně tak nelze do sítě těchto operátorů zdarma posílat SMS přes oficiální bránu T-Mobile na internetu.

Komu by nestačila data obsažena v neomezených tarifech T-Mobile, je zde možnost ještě dodatečně dokoupit některý z balíčků internetu v mobilu. Těch je celkem 6 a při objednání k tarifům S námi v síti+ a výš, získáte na balíčky nad 400MB včetně, 150 Kč slevu. Po vyčerpání datového objemu bude rychlost snížena na 64/32 kb/s. Například konkurenční Telefónica O2 nabízí omezenou rychlost internetu 200 kb/s, která se již dá slušně používat i po vyčerpání zakoupených dat.

Pokud se chcete rychle a jednoduše zorientovat v současné nabídce všech mobilní a virtuálních operátorů působících na našem trhu, připravili jsme podrobné porovnání jejich cen, a to včetně cen neomezených tarifů, volání do zahraničí nebo roamingu.

Předplacené karty Twist:

Název předplacené karty Cena karty a zároveň počáteční kredit Volání do všech sítí v ČR SMS MMS Poznámka
Twist Našim s voláním za 2,50 Kč/min do všech sítí 200 Kč 5,90 Kč 1,90 Kč 4,90 Kč První 3 měsíce volání do všech sítí za 2,50 Kč/min. Poté tuto výhodu obnovíte na 1–4 týdny dobitím kreditu.
Twist Našim – karta s Internetem zdarma 200 Kč 5,90 Kč 1,90 Kč 4,90 Kč První 3 měsíce 100 MB internet v mobilu každý měsíc zdarma. Poté akci každým dobitím prodloužíte o 1–4 týdny. Více zde
Twist Online 200 Kč Kolik prosurfujete, tolik zaplatíte, 1MB dat za 0,40 Kč. Z karty nejde telefonovat ani posílat SMS, ideální do tabletu či notebooku.

Tarify T-Mobile S námi:

Název tarifu Měsíční paušál (bez úvazku/s úvazkem 2 roky) Volné minuty ve vlastní síti T-Mobile v ČR Volné minuty do ostatních sítí v ČR Cena za minutu volání po vyčerpání volných minut Cena SMS a MMS (SMS vlastní síť/SMS cizí sítě/MMS) Internet Volání do zahraničí
S námi v síti 399 Kč / 249 Kč neomezeně 0 3,50 Kč 0/1,50/4,90 0 0
S námi v síti + 649 Kč / 499 Kč neomezeně 120 3,50 Kč 0/1,50/4,90 200 MB 0
S námi síť nesíť 899 Kč / 749 Kč neomezeně neomezeně 0/0/4,90 1,5 GB 0
S námi bez hranic 1149 Kč / 999 Kč neomezeně neomezeně 0/0/4,90 3 GB 300 minut do zahraničí v zóně 1*
S námi bez hranic+ 1649 Kč / 1499 Kč neomezeně neomezeně 0/0/4,90 3 GB + 300 MB dat v zahraničí 300 minut do zahraničí v zóně 1* + 300 minut roaming v zóně 1 + 300 SMS

Datové balíčky k tarifům S námi:

Objem datového balíčku Běžná cena Zvýhodněná cena k tarifům S námi v síti+ nebo S námi síť nesíť
150 MB 149 Kč 149 Kč
400 MB 249 Kč 99 Kč
1 GB 349 Kč 199 Kč
3 GB 449 Kč 299 Kč
10 GB 649 Kč 499 Kč
30 GB 849 Kč 699 Kč

*Všechny ceny uvádíme i s DPH ve výši 21%.

Doplňující informace k operátorovi:

Na oficiálních stránkách T-Mobile je k dispozici i podrobný ceník služeb, včetně cen v minulosti nabízených tarifů, roamingu, volání mimo ČR a dalších méně využívaných produktů, které jsme v našem článku nestihli zmínit.

Tagy: mobilní operátor t-mobile, t-mobile roaming, t-mobile samoobsluha, t-mobile zkušenosti, t-mobile recenze, neomezené tarify t-mobile, t-mobile ceník, t-mobile.cz, t-mobile tarify, t-mobile volání do zahraničí

TOPlist