Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Coop Mobil

Coop Mobil

Nový mobilní virtuální operátor Coop působí v síti Vodafone prostřednictvím firmy Materna. SIM kartu Coop Mobilu můžeme zakoupit na některé z téměř 3000 prodejen družstva po celé České republice. Možnost objednat SIM kartu online a nechat si ji zaslat poštou bohužel na stránkách Coop Mobilu nenajdete. Cena SIM karty je 200 Kč a je přednabita kreditem ve stejné výši. Využít můžete i přenosu svého stávajícího mobilního čísla a to za částku 270 Kč. Po zakoupení můžete kartu nadále používat jako klasickou předplacenku s dobíjecím kreditem nebo si můžete objednat některý ze dvou tarifů, které jsou nabízeny bez úvazku s výpovědní lhůtou 2 měsíce (postup a kontakty najdete zde). Podmínkou je složení vratné volací jistiny ve výši 400 Kč u tarifu Standard a 1000 Kč u tarifu Rodina.

Za nákup v Coopu 20% sleva na volání a SMS

Za každý nákup v prodejnách Coop, který překročí částku 100 Kč, můžete získat 20% slevu na ceny volání a SMS a to vždy na celý následující kalendářní týden (od příštího pondělí až do neděle, kupóny se nesčítají). Možnosti jak slevu uplatit jsou v podstatě 2. Stačí si s sebou přinést na prodejnu plastový nosič, ze kterého jste vylomili SIM kartu (pozor tedy nevyhazovat ho!) nebo odeslat SMS zdarma s kódem účtenky a datem nákupu (pro přesný tvar SMS viz. podrobnosti bonusového programu). Bohužel 20% sleva platí pouze na minutovou sazbu volaní a ceny SMS na území v ČR. Na mobilní internet, měsíční paušál, MMS, roaming nebo i volání do pevných sítí po ČR se uvedený bonus nevztahuje.

Tarify Coop Mobilu – recenze a podrobné hodnocení

Níže si můžete prohlédnout ceník mobilních služeb tohoto operátora. Oba dva tarify i předplacenou kartu jsme již zařadili i do našeho srovnání mobilních operátorů, kde si představu o jejich výhodnosti – a v tomto případě bohužel spíše nevýhodnost – může udělat každý sám. Přesto si ještě blíže probereme jednotlivé nabízené služby.

Předplacená karta Start

Jako první v oficiálním ceníku najdeme předplacenou kartu Start. Pokud nahlédneme do našeho srovnání předplacených karet nemusela by na první pohled vypadat až tak špatně. Bohužel nás velmi zklamal starý trik, o který se na svých zákaznících pokoušel (neúspěšně) ve svých začátcích i Blesk Mobil. Platnost kreditu je 3 měsíce a minimální částka dobití je 150 Kč (u Blesku to bylo dokonce 200 Kč a 3 měsíce). To neznamená nic jiného, že měsíčně musíte provolat minimálně 50 Kč jinak po této době dojede k odpojení mobilu (včetně příchozích hovorů) a budete nuceni znovu dobít.

Nápadně to připomíná lépe maskovaný měsíční poplatek za nulové tarify nebo předplacené karty, který jsme tolik kritizovali například u Haloo mobilu nebo Viral Mobilu. Nic na tom nezachrání ani výhodná tarifikace 1+1 po vteřinách ani výše probíraný bonus za nákupy. Pokud se rozhlédnete v porovnání nulových tarifů, zjistíte, že u One Mobilu voláte dokonce levněji a to i oproti „bonusovým cenám“ Coop mobilu a ještě Vás nikdo nenutí si pravidelně dobíjet kredit.

Tarif Standard

Jestliže ještě předplacená karta Start držela cenově s konkurenčními kartami s výjimkou neférové platnosti kreditu krok, u tarifu Standard už nevidíme jediný důvod proč by si ho měl někdo pořizovat. za 199 Kč získáte 60 minut volání, 60 SMS a průměrné minutové sazby volání a SMS. I malinký operátor (ve srovnání s Coopem) Žlutá Simka nabízí za stejnou cenu 150! volných minut a 50 SMS a minutové sazby do cizí sítě dokonce nižší. I když zvážíme tarifikaci 60+1, která Žlutou Simku prodražuje oproti 1+1 u Coop Mobilu asi o 15%, nic to nemění na tom, že celou družstevní skupinu, drtí rozdílem několika tříd. A takových tarifů najdete ve srovnání s Coop Mobilem mnoho.

Tarif Rodina

Opět se jedná o extrémně špatný vtip. Modelová rodina s jedním dítětem má podle Coopu zaplatit 659 Kč za to, aby mohli její členové mezi sebou (i všude jinde) provolat měsíčně dohromady 200 minut a 200 SMS. I kdyby tento počet volných minut měl každý z jejich členů pouze pro sebe tak je to nevýhodné. Podle popisku na hlavních stránkách sdílí ale toto množství dokonce všichni 3 členové dohromady. Pro představu u Tesco Mobile si mohou všichni tři členové navzájem volat neomezeně za 450 Kč měsíčně a ještě k tomu každý z nich získá 120 volných minut a 60 SMS pouze pro sebe na volání svým kamarádům. A to nemluvě o tom, že si stačí do rodiny pořídit jen jeden či dva neomezený tarif ve vlastní síti – například „ČEZ Volám občas“ a ostatním členům sjednat tarif s nulovým měsíčním plněním – např. „ČEZ Platím, jak volám“ a vždy po prozvonění zavolat jednoduše z neomezeného tarifu zpátky.

Poznámka: Záměrně jsme z naší recenze vynechaly tarify +4U Mobile, které patří momentálně asi k vůbec nejvýhodnějším, ale jelikož se nejedná o oficiálního mobilního operátora, nepřijde nám férové srovnávat ostatní, plně veřejné poskytovatele mobilních služeb přímo s ním.

Ceník Coop Mobilu:

Název služby Měsíční paušál Volné jednotky do všech sítí Minuta volání do všech sítí Minuta volání pouze ve vlastní sítí SMS (vlastní/ cizí síť) MMS Poznámka
Předplacená karta Start 0 Kč 0 2,50 Kč (2,00 Kč) 2,50 Kč (2,00 Kč) 1,50 Kč (1,20 Kč) 5,50 Kč Při nákupu zboží v kamenných prodejnách Coop ve výši 100 Kč a více, 20% sleva na minutové sazby volání a SMS v následujícím kalendářním týdnu*
Tarif Standard 199 Kč 60 minut, 60 SMS 2,50 Kč (2,00 Kč) 1,20 Kč (0,96 Kč) 1 Kč/ 1,50 Kč (0,80 Kč/ 1,20 Kč) 5,50 Kč
Tarif Rodina (sdílené jednotky až mezi 3 SIM) 659 Kč 200 minut, 200 SMS 2,50 Kč (2,00 Kč) 1,20 Kč (0,96 Kč) 1 Kč/ 1,50 Kč (0,80 Kč/ 1,20 Kč) 5,50 Kč

*Bonusové ceny přepočteny v závorce kurzívou, standardní ceny odlišeny tučně.

Balíčky internetu v mobilu:

Název služby Cena Po vyčerpání dat
Internet na den 25MB 25 Kč, dalších 25MB za 25 Kč zpomalení na 20 kbps do konce platnosti balíčku
Internet na měsíc 300 MB – pouze k tarifům 159 Kč, dalších 100MB za 60 Kč zpomalení na 20 kbps do konce platnosti balíčku
Internet na 3 měsíce 300 MB – pouze k tarifům 159 Kč odpojení
Internet na 3 měsíce 1 GB – pouze k tarifům 399 Kč odpojení

Tagy: coop mobil, coop mobil přenos čísla, coop mobil dobíjení, coop mobil ceník, coop mobil recenze, coop mobil samoobsluha, koop mobil, coop mobil tarify, coop mobile, coopmobil.cz

TOPlist