Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Startel

Startel

Českobudějovická společnost Startel je další z dlouhé řady nových mobilních operátorů, kteří se rekrutují původně z oblasti telekomunikačních služeb. Od svého založení v roce 2002 nabízí pod obchodní značkou Starnet vysokorychlostní optický internet na sídlištních územích Českých Budějovic a pomocí bezdrátového wi-fi signálu pokrývá i přilehlá města a vesnice po celém jihu Čech. Nezaměřuje se pouze na domácnosti, ale volný internet od této společnosti můžete využít i ve více než 100 barech a hospodách v celém regionu. Díky ní se například k internetu volně připojíte i na náměstí Přemysla Otakara II, které tvoří dominantu této jihočeské metropole. Ambiciózní motto této firmy zní „nejspolehlivější připojení k internetu na jihu Čech a Vysočině“.

Mobilní operátor Startel

V roce 2013 se v návaznosti na dlouho očekávané otevření trhu mobilních operátorů rozhodla společnost Starnet, tentokrát pod označením Startel, vstoupit i do segmentu mobilních služeb. Pro regionálních poskytovatele internetu je toto spojení obecně velmi atraktivní, jak dokazuje například původem brněnská síť Netbox nebo pražský Metronet, které se vydaly stejnou cestou.

Výhody to nese i pro samotné zákazníky. Pokud například již využíváte internetových služeb od těchto společností a pořídíte k nim i mobilní volání a internet, dostanete na tento balíček cenově zvýhodněnou nabídku, než kdybyste si pořídili každý produkt zvlášť. Na konci měsíce Vám také přijde jen jedna společná faktura, díky čemuž si i udržíte lepší přehled o využívaných službách. Některé společnosti dokonce nabízejí k domácímu internetu a mobilnímu volání a datům ještě televizi – tzv. balíček triple play popřípadě ještě pevnou telefonní linku – quadruple play. Jediná společnost tak dokáže pokrýt všechny telekomunikační potřeby zákazníka. Takový příkladem je třeba Mobil21 od firmy Ipex.

Startel funguje jako tzv. virtuální operátor a ve spolupráci s firmou GTS Czech působí v síti operátora T-Mobile. Svým zákazníkům přiděluje nová telefonní čísla v intervalu 797993001–797993999.

Tarify a ceník Startelu

Tolik k profilu a zázemí společnosti. Nyní se pustíme do toho, co nás všechny zajímá nejvíce. Jaké ceny mobilní operátor Startel nabízí a jak si vede v porovnání s ostatními virtuálními operátory.

V nabídce v současnosti najdeme 1 tarif za 29 Kč měsíčně. Za tuto cenu získáme volání ve vlastní síti Startel za 0,49 Kč/min a do ostatních sítí pak za 1,49 Kč/min. Součástí tohoto základního tarifu nejsou žádné volné minuty ani SMS. Lze však k němu libovolně dokoupit balíčky internetu v mobilu. Samostatně, čili bez hlasového tarifu nelze mobilní internet zakoupit.

SIM kartu můžete objednat prostřednictvím online formuláře, na telefonní lince 800 800 990 nebo zakoupit osobně v kamenné prodejně Startel v Českých Budějovicích na adrese B. Smetany 43. Další prodejny jsou momentálně v přípravě. Cena nové SIM karty je 99 Kč a nové číslo k ní dostanete zdarma. Dalších 99 Kč dáte za doručení v případě, že si SIM kartu necháte zaslat poštou.

Za přenos stávajícího čísla od jiného operátora dáte 99 Kč. Pokud navíc během prvních 12 měsíců odejdete jinam, bude za přenos vyměřen dodatečný poplatek 201 Kč.

Účtování je nevýhodných 60+60, tedy po celých minutách. Smlouva se uzavírá bez závazku na dobu neurčitou a výpovědní lhůta je tedy podle zákona standardní 3 měsíce. Změnit tarif můžete vždy na konci zúčtovacího období. Z důvodu bezpečnosti a ochrany zákazníka jsou také ve výchozím nastavení zablokovány prémium SMS a volání z a do zahraničí. O jejich odblokování můžete požádat na infolince Startelu.

Tarify Startel:

Název tarifů Starnet Volám málo Volám hodně
Měsíční paušál 29 Kč 99 Kč 199 Kč
Volné jednotky do všech sítí 0 50 min. 100 min./50 SMS
Cena za minutu volání do vlastní sítě Startel 0,49 Kč 0,49 Kč 0,49 Kč
Cena za minutu volání do ostatních sítí v ČR 1,49 Kč 1,49 Kč 1,39 Kč
SMS do všech sítí 1,49 Kč 1,49 Kč 1,49 Kč
MMS do všech sítí 4,00 Kč 4,00 Kč 4,00 Kč

Mobilní internet:

Nejvyšší balíček mobilního internetu stojí 129 Kč a dostanete za něj 200 MB dat. Platnost balíčku je jeden měsíc tedy 30 dní od aktivace. Nevyčerpaná data se nepřevádějí do následujícího účtovacího měsíce. Pokud vyčerpáte celý datový limit nedojte ke zpomalení připojení, jak je běžné u ostatních operátorů, ale rovnou k jeho zablokování. K automatickému obnovení internetu dojde na začátku dalšího zúčtovacího období nebo kdykoliv, dokoupením vyššího datového balíčku. Vyčerpáte-li například Internet v mobilu 50, musíte pro obnovní zakoupit alespoň tarif Internet v mobilu 100. Naúčtován vám však bude pouze vyšší z obou tarifů.

Název tarifu Datový objem Cena za měsíc
Internet v mobilu 50 50 MB 39 Kč
Internet v mobilu 100 100 MB 69 Kč
Internet v mobilu 200 200 MB 129 Kč

*Ceny včetně DPH.

Na oficiálních stránkách společnosti si pak můžete ve formátu PDF prohlédnout kompletní ceník služeb a tarifů Startel, včetně cen roamingu a volání do zahraničí.

Tagy: startel, mobilní operátor startel, virtuální operátor startel, startel ceny, startel tarify, roaming startel, startel.cz, startel t-mobile, startel mobil, mobilní internet startel

TOPlist