Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Ha-loo mobil

Ha-loo mobil

17.6. 2013 odstartoval na našem trhu další mobilní operátor s názvem Ha-loo mobil. Stejně jako ostatní noví operátoři slibuje i Ha-loo mobil to nejlevnější možné volání jak na mobily, tak i na pevné linek a v nabídce nechybí ani možnost levného volání do zahraničí nebo datové služby a to jak u nás, tak i v cizině. V tomto článku se podíváme jak tento nový operátor dostál svým slibům o výhodném volání a především, jak si vede v porovnání s ostatními mobilními operátory, kterým se na našich stránkách také podrobně věnujeme.

Ha-loo mobil provozuje telekomunikační společnost Ha-vel

Předně je třeba říci, že značka Ha-loo mobil není na trhu telekomunikací žádným nováčkem. Stojí za ní silná a jak sama ráda zmiňuje, ryze česká společnost Ha-vel, úspěšně fungující již od roku 1996. Za tu dobu se stihla rozrůst nejen u nás v Česku, ale své služby nabízí i na Slovensku, v Polsku a v celém regionu střední a východní Evropy. To že o ní doposud mnozí čtenáři asi neslyšeli je dáno hlavně tím, že se zaměřuje především na segment středních a velkých firem a obchodních klientů. Těm nabízí celé spektrum telekomunikačních služeb od internetu, hlasových služeb až například po zprostředkování telekonferencí nebo auditorské servisní služby v oboru informačních technologii. Se spuštěním operátora Ha-loo mobil se ale rozhodla více otevřít i všem lidem zákazníkům z řad běžných občanů.

Tak trochu jiný mobilní operátor

Je samozřejmě ještě nezbytné zmínit, že Ha-loo mobil je tak, jako všechny ostatní podobné společnosti, tzv. virtuálním operátorem. To znamená, že si od jednoho ze tří velkých operátorů pronajímá vysílače, ale o další zákaznický servis, prodej a technické zázemí se plně stará už sám. V tomto případě je oním velkým operátorem T-Mobile v jehož sítí Ha-loo mobil funguje.

A jak chce vlastně Ha-loo mobil své zákazníky nalákat? Čím se chce odlišit od ostatních virtuálních operátorů? Především je to kombinace klasického mobilního tzv. GSM volání s voláním z mobilního telefonu přes internet. Koncept je vlastně jednoduchý. Pokud jste v dosahu dostatečně rychlého Wi-Fi internetu (a to v dnešní době velká část lidí je poměrně dost hodin z celého dne) ať už v práci, doma či ve škole, můžete si zavolat z mobilního telefonu velmi výhodně přes internet. No a naopak, když jste na cestách mimo dosah dostupného internetu, můžete kdykoliv využít běžné volání, které vás ale tentokrát přijde o něco málo dráž než s využitím internetu.

Ha-loo mobil tarify

Dalším velkým lákadlem je bonus 5 haléřů za každou minutu příchozího hovoru. Naopak zklamáním je tzv. „servisní poplatek za vedení SIM karty“. Přestože se Ha-loo mobil prezentuje jako předplacená karta, činí z ní tento poplatek vlastně takový měsíční paušál, který ale neobsahuje žádné bonusové minuty ani nic podobného. Ha-vel ale slibuje do budoucna výrazný pokles tohoto poplatku, tak jak budou počty zákazníků narůstat.

Velmi důležité je ale u tohoto operátora zmínit účtování 1+1 čili po sekundách. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, lze díky tomu výrazně oproti běžné minutové tarifikaci ušetřit. V ceníku si všimněte ještě zpoplatnění dotazu na výši kreditu sazbou 1 Kč (za SMS). Dá se tomu ale vyhnout zavoláním na informační číslo 7788, které je zdarma nebo jednoduše využít internetové správy účtu přímo na stránkách tohoto operátora.

Ha-loo mobil nabízí předplacenou kartu bez závazků. Pokud si tak svou volbu za nějaký čas rozmyslíte, můžete od operátora kdykoliv odejít nebo ho jednoduše změnit. Pokud Vás nabídka zaujala, můžete také využít jednoduchý přenos čísla od jiného operátora nebo si vyžádat číslo nové. Ha-loo mobil má vyhrazeno 10 000 čísel ve tvaru 778 80X XXX. K dispozici jsou i tzv. zlatá čísla neboli jednoduše zapamatovatelná čísla – například 778 800 100. Vlastnit takovéto „zlaté číslo“ vás ale nepřijde úplně lacino. U Ha-loo mobilu za něj zaplatíte rovných 10 000Kč.

Kredit na předplacené kartě Haloo má platnost 6 měsíců a minimální částka pro dobíjení je 150 Kč.

Ceník předplacené karty Ha-loo pro domácí hovory v rámci ČR:

Název služby Cena přes mobilní GSM síť Cena přes Wi-Fi
Měsíční poplatek za vedení SIM karty 25 Kč
Bonus za příchozí volání (neplatí pro příchozí volání zdarma přes internet) + 0,05 Kč/min  
Volání do sítě ha-loo mobil 1 Kč/min 0,50 Kč/min; zdarma pouze v případě, že volající i volaný používají VoIP aplikaci a jsou připojeni k internetu
Volání do sítě ha-loo pevná 1 Kč/min zdarma
Volání do všech ostatních mobilních sítí v ČR 2 Kč/min 1 Kč/min
Volání do všech ostatních pevných sítí v ČR 2 Kč/min 1 Kč/0,5 Kč/min (špička/mimo špičku)
SMS do sítě ha-loo mobil 1 Kč
SMS do ostatních sítí v ČR 1,30 Kč
SMS do mezinárodních sítí 3 Kč
MMS v rámci ČR 3,50 Kč
MMS do zahraničí 6 Kč

K předplacené kartě je možné ještě doobjednat některý z následujících balíčků mobilního internetu. Jednorázové datové balíčky platí vždy do konce kalendářního měsíce. I když jej objednáte například 25. den v měsíci, musíte ho do konce měsíce spotřebovat jinak propadne. Opakované datové balíčky pak platí od prvního do posledního dne kalendářního měsíce.

Ceny mobilního internetu v rámci Česka:

Název balíčku a objem dat Cena
1 MB 1
Jednorázový balíček data 50 MB 45 Kč
Jednorázový balíček data 100 MB 85 Kč
Jednorázový balíček data 200 MB 160 Kč
Opakovaný balíček data 50 MB 40 Kč
Opakovaný balíček data 100 MB 75 Kč
Opakovaný balíček data 200 MB 140 Kč

*Všechny zde uvedené ceny jsou včetně DPH.

Doplňující informace k operátorovi:

Na závěr uvádíme také odkaz na oficiální stránky Ha-loo mobilu, kde mimo jiné najdete podrobný ceník všech služeb a poplatků, včetně cen roamingu, volání do zahraničí nebo hovorů na čísla se speciálními předvolbami stejně tak jako ceny prémiových, audiotextových a DMS zpráv.

Tagy: ha-vel mobil, ha-loo tarify, ha-loo.cz, ha-loo mobile, havel mobil, mobilní operátor haloo mobil, haloo mobil, virtuální operátor ha-loo mobil, ha-loo mobil, ha-loo ceny

TOPlist