Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> ČD Telematika

ČD Telematika

O mobilních službách od Českých drah již na našich stránkách už jednou píšeme, jedná se konkrétně o velmi výhodné tarify Vodafone od Českých drah, které ČD Telematika ve spolupráci s mobilním operátorem Vodafone prodává všem běžným zákazníkům. Jelikož se jedná o velmi specifický produkt se zvláštním administrativním postupem pro jeho získání, vyčlenili jsme těmto tarifům z důvodu přehlednosti vlastní sekci.

Nyní se ale ČD Telematika pouští opět ve spolupráci s firmou Vodafone (prostřednictvím MVNE operátor Quadruple) do velkého vlastního projektu klasického mobilního virtuálního operátora. ČD Telematika (zkráceně ČD-T) není na trhu komunikačních technologií rozhodně žádným nováčkem. Již dlouhou dobu obstarává náročné telekomunikační potřeby rozsáhlých státních podniků jako jsou České dráhy, ČD Cargo nebo SŽDC (Správa železniční dopravní cesty). Nyní se ČD-T rozhodla své know-how nabídnout i ostatním zákazníkům.

ČD Telematika mobilním virtuálním operátorem

Bohužel my jako obyčejní zákazníci, se zdá, si budeme na nabídku mobilního volání a internetu pod hlavičkou CDT Mobile muset ještě chvíli počkat. V prvé řadě se operátor Telematika zaměří hlavně na firemní a korporátní klientelu (tzv. MVNE virtuální služby) s důrazem na regionální poskytovatele internetu, kterým již dnes mnohdy zajišťuje hlavní přístup do této celosvětové sítě. Druhým hlavním okruhem zájmu ČD-T bude kategorie firemních zaměstnaneckých benefitů, oblast v dnešní době ovládaná především modrým voláním Bonerix, kterého z většiny vlastní Telefónica O2. Operátor Českých drah CDT Mobile se to s podporou Vodafonu pokusí změnit.

Mobilní tarify pro obyčejné klienty tak zatím ještě nejsou pro Telematiku Českých drah na pořadu dne. Přesto jak se vyjádřil místopředseda představenstva tohoto nového virtuálního operátora Václav Studený, v delším časovém horizontu by rádi nabídli výhodné mobilní volání a internet i všem svým zákazníkům, kteří s Českými drahami cestují denně vlakem. Mezitím jsme po všechny naše čtenáře připravili podrobné srovnání mobilních a virtuálních operátorů, díky kterému si vyberete ten nejvýhodnější tarif či předplacenou kartu šitou na míru právě pro vás.

Tagy: čd telematika, mobilní virtuální operátor čd telematika, čd telematika tarify, cdt.cz, zaměstnanecký program čd telematika, čd telematika zkušenosti, čdt mobile, čd telematika recenze, čd-t, čd telematika ceník

TOPlist