Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Gorila Mobil

Gorila Mobil

Gorila Mobil je nový mobilní operátor, který chce svým zákazníkům nabídnout především výhodné datové služby. Záměr je to z obchodního hlediska skutečně rozumný, protože když se podíváte do našeho přehledu k dnešnímu datu již téměř 60-ti mobilních operátorů působících na našem území, zjistíte, že opravdu levný internet v mobilu nabízí jen hrstka z nich.

Představení Gorila Mobilu

Předně Gorila Mobil není žádné ořezávátko a to i přesto, že je na poli telekomunikačních služeb úplně nový. Stojí za ním známý miliardář Jiří Šimáně, jenž je mimo jiné spolumajitelem ČSA a stojí i za leteckou firmou Travel Service a.s., hobbymarkety Uni Hobby či obchodní skupinou Unimex Group. K tomu si do týmu přibral i Pavla Turka – známého televizního komentátora závodů formule 1 a další osvědčené podnikatelské osobnosti a tak je jasné, že se nový Gorila Mobil nespokojí jen tak s něčím – 50 000 nových zákazníků – tak zní ambiciózní plán na tento rok. Čím tedy je tedy Gorila Mobil hodlá nalákat?

Recenze a ceník nového operátora

Svou nabídku Gorila Mobil pojal skutečně netradičně. Základem Gorilího ceníku je obyčejná předplacená karta s cenou volání 2,50 Kč/min, která ničím zvláštním nevyniká. Tím hlavním lákadlem jsou ale dva dodatečné balíčky EASY a PRO. Každý obsahují štědrou porci dat a navíc výhodné volání do všech sítí po 2. minutě zdarma. S aktivovaným balíčkem Vás tak jakýkoliv hovor vyjde maximálně na 5 Kč (dlouhé hovory jen za 7 Kč a navíc bez měsíčních poplatků nabízejí na svých předplacených kartách i Vodafone a O2 – viz naše srovnání předplacených karet. Ty platí ale jen ve vlastní síti).

Zajímavý je také způsob dokupování mobilních dat. Pokud svůj objem dat v daném měsíci vyčerpáte, obnovení Vás vyjde vždy na polovinu předchozí zaplacené částky. Příklad – pokud u balíčku EASY vyčerpáte přidělených 500 MB, obnovení/dokoupení dalších 500 MB Vás vyjde poprvé na 100 Kč, podruhé na 50 Kč a potřetí na 25 Kč (dokoupit můžete v daném měsíci maximálně 3×, viz. ceník níže). A nebo si také nemusíte dokupovat žádná data a pak Vám až do uplynutí platnosti balíčku klesne rychlost spojení na velmi slabých 16 kb/s (srovnej s 200 kb/s u Tesco Mobile).

Ceník Gorila Mobilu*:

Název balíčku Měsíční paušál Volání do všech sítí SMS do všech sítí Mobilní internet (příplatek myšlen za každé další obnovení datového limitu)
Základní karta 2,50 Kč/min 1,50 Kč 50 MB internetu na den=20 Kč
EASY 200 Kč 2,50 Kč/min, po 2. minutě voláte zdarma 1,50 Kč 500 MB=v ceně balíčku=celkem 200 Kč
1GB=příplatek 100Kč=celkem 300 Kč
1,5 GB=příplatek 50 Kč=celkem 350 Kč
2 GB=příplatek 25 Kč=celkem 375 Kč
PRO 480 Kč 2,50 Kč/min, po 2. minutě voláte zdarma 1,50 Kč 5 GB=v ceně balíčku=celkem 480 Kč
10 GB=příplatek 240=celkem 720 Kč
15 GB=příplatek 120 Kč=celkem 840 Kč
20 GB=příplatek 60 Kč=celkem 900 Kč

*Platnost kreditu 6 měsíců, minimální částka dobití 200 Kč, tarifikace 60+1, po vyčerpání dat dojde ke snížení rychlostí na 16 kb/s.

Srovnání s ceníky největší konkurence:

Název operátora Měsíční paušál Volání Mobilní internet Poznámka
Tesco mobile 1,25 Kč/min 150 MB=75 Kč
400 MB=125 Kč
1 GB=175 Kč
Obnovení limitu=50 Kč, díky tomu můžete mít např:
2 GB=225 Kč
5 GB=375 Kč
7 GB=475 Kč
10GB=625 Kč
Volání a SMS ve vlastní síti 30-dní po dobití zdarma (akce), po vyčerpání dat rychlost 200 kb/s
CallPro 29 Kč 1,80 Kč/min, vlastní síť 0,90 Kč/min 100 MB=60 Kč
500 MB=150 Kč
2 GB=350 Kč
Vteřinová tarifikace, po vyčerpání dat 16 kb/s
Mobil.cz 2,20 Kč/min 200 MB zdarma za dobití částkou 200 Kč, jinak žádné jiné datové balíčky Zdarma internet rychlostí 16 kb/s, surfování po webech iDnes zdarma
Studentfone 2,50 Kč/min 300 MB zdarma za dobití částkou 200 Kč, dodatečných 300 MB stojí vždy 100 Kč Zdarma surfování na Facebooku a vybraných webech
Kaktus 2,90 Kč/min 80MB=50 Kč
200MB=100 Kč
1GB=300 Kč
Surfování na Facebooku zdarma, účtování hovorů po vteřinách, dokoupení balíčku vždy prodlouží platnost toho stávajícího, čímž lze ceny ještě snížit

Cena SIM karty, kde objednat a několik dalších formalit

SIM kartu Gorila Mobilu koupíte jednoduše na většině novinových stánků nebo si ji můžete nechat zadarmo zaslat poštou domů (k dispozici standard, mikro i nano SIM). Kredit na SIM kartě si nejsnadněji dobijete přes internetovou samoobsluhu, ale můžete k tomu použít i terminály Sazky a další běžné způsoby. Pokud Vás neustále dobíjení kreditu nudí, můžete si zvolit pravidelně strhávání spotřebované částky z účtu a uvedené balíčky se tak vlastně budou chovat jako klasické tarify.

Všechny administrativní poplatky jako přenos čísla, aktivace SIM karty, atd., jsou u Gorila Mobilu zdarma. S operátorem také neuzavíráte žádný trvalý úvazek, takže můžete kdykoliv odejít. Potěší i bezplatné volání na infolinku a všeobecné obchodní podmínky jsou také velmi jednoduché a neotřelé (škoda jen, že je stejně nikdo nebude číst). Neobvyklé i když potěšující je i to, že ze sítě O2 voláte na čísla vedená u Gorila Mobilu za stejné ceny jako do vlastní sítě a stejně tak lze zdarma využívat i internetovou SMS bránu mateřského operátora O2.

Závěrečné hodnocení

Máme-li nabídku Gorila Mobilu zhodnotit, musíme říct, že se nám celkem libí. Od balíčků mobilního internetu jsme čekali možná o něco více, ale o to víc nás zase zaujaly neomezené hovory do všech sítí v Česku za 5 Kč, které získáte s balíčky EASY a PRO. Kombinace obojího je velmi silná a jistě si své příznivce najde. Největším konkurentem bude pro Gorilu dozajista Tesco Mobile který může být pro mnoho čtenářů z řady důvodů výhodnější volbou (1 GB za 175 Kč, obnovení dat za pouhých 50 Kč, levné volání ve vlastní síti, atd.).

Obzvláště výhodná je pak u Tesca rychlost po vyčerpání datového limitu, jež činí 200 kb/s (u Gorily 16 kb/s). Trik spočívá v tom, že si za 75 Kč zakoupíte nejnižší 150-ti MB balíček a když objem vyčerpáte, surfujete si až do uplynutí platností balíčku sníženou rychlostí 200 kb/s, která je na prohlížení webových stránek či sociálních sítí dostačující. Pro ty, co volají méně, stojí za zvážení také neprávem trochu opomíjený operátor CallPro a jeho „šibalský“ vteřinový tarif. Určitě nakonec nezapomeňte mrknout ani na oficiální internetové stránky operátora na adresa gorilamobil.cz.

Tagy: gorila mobil ceník, gorila mobil cena předplacené karty, gorila mobil tarify, gorila mobile, gorila mobil samoobsluha, gorilla mobile, gorila mobil internet, gorila mobil a.s. volání, gorila mobil recenze, gorila mobil hodnocení

TOPlist