Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> VietCall

VietCall

Na našich stránkách jsme již představili 2 mobilní operátory, kteří se specializují na volání do ciziny – OpenCall a Eureku. Nový operátor VietCall, kterého si představíme v dnešním recenzi, je sesterským operátorem prvního z nich a zaměřuje se speciálně, jak název napovídá, na vietnamskou komunitu v ČR. Nejedná se o nic zvláštního. Například v Německu je hned několik mobilních virtuálních operátorů (např. Turkcell), kteří se specializují na početnou tureckou menšinu, která v zemi žije.

Sesterský operátor OpenCallu nejen pro vietnamskou menšinu

VietCall funguje stejně jako sesterský Opencall v síti Vodafone prostřednictvím firmy DH Telecom a oba dva operátoři jsou velmi těsně ve svých službách propojeni. Vietcall například používá SIM karet Opencallu a na stránkách Opencallu se také dobíjí kredit. Pokud navštívíte oficiální stránky VietCallu poprvé (odkaz je uveden na konci recenze), nenechte se odradit zobrazenou vietnamštinou. Stránky jsou přeloženy i do češtiny a čínštiny a jsou rozhodně důvody, proč by se o tohoto operátora mohli zajímat i Češi, kteří volání do těchto cizích zemí nevyužijí.

SIM kartu Vietcallu můžete objednávat online na stránkách opencall.cz nebo osobně zakoupit v síti prodejních míst v Praze, Plzni, Hradci Králové a Brně. Pro aktivaci tarifu VietCall 50 pak již stačí na mobilním telefonu se zakoupenou SIM kartou vytočit příkaz 111*0#, u VietCallu 150 pak 111*1# (detailní instrukce najdete na oficiálních stránkách Vietcall). Na stránkách mateřského operátora Opencall pak najdete i způsoby, kterými lze dobíjet kredit. Kromě online dobíjení přímo na internetových stránkách, můžete využít i nepřeberného množství dobíjecích terminálů v trafikách, obchodech s potravinami, benzínových pumpách, na pobočkách České pošty nebo na terminálech Sazky. U vybraných prodejců jsou pak fyzicky k dispozici i přímo dobíjecí kupóny.

Tarify a ceník služeb VietCall

Vietcall v současnosti nabízí 2 tarify lišící se kromě měsíčního paušálu i minutovou sazbou a použitou tarifikací. Levnější tarif vyjde na 50 Kč měsíčně a používá tarifikací 60+1 (po první celé minutě účtování po sekundách), a dražší pak na 150 Kč měsíčně a kromě nižších cen přináší i nejvýhodnější vteřinovou tarifikaci 1+1. Největším lákadlem je kromě cen volání do zmiňovaných zemí bezesporu neomezené volání na čísla ve vlastní síti u vyššího tarifu, díky němuž může být tento operátor atraktivní i pro některé ryze domácí zákazníky.

Jak se můžete přesvědčit v našem srovnání neomezených tarifů, je cenovka 150 Kč za volání zdarma ve vlastní síti na úrovni konkurence (podobně vyjde například tarif Cela rodina od Centropol Mobilu), i když je pravdou, že operátoři Bonuss nebo Siphone, uvedení ve zmiňovaném přehledu, nabízejí neomezené volání již od 29 Kč měsíčně, ovšem v případě nejlevnějšího Siphonu se jedná ne o zcela veřejnou nabídku, s jejíž získáním mohou být spojené některé administrativně náročnější kroky a omezení.

K dispozici je i 5 balíčků internetu v mobilu – 1 balíček s připojením na den a 4 balíčky s datovým objemem na měsíc (či v obou případech do vyčerpání vymezeného objemu dat). Přehledně jsme je shrnuli v tabulce níže a všimněte si, že jejich cena je odlišná podle zrovna používaného tarifu.

Hlasové tarify VietCall:

Název tarifu VietCall 50 VietCall 150
měsíční paušál 50 Kč 150 Kč
volání ve vlastní síti VietCall 1,50 Kč/min zdarma
volání do ostatních sítí v ČR 2,50 Kč/min 1,60 Kč/min
volání do Vietnamu a Číny 1,90 Kč/min 1,60 Kč/min
SMS ve vlastní síti VietCall 1,50 Kč 0,60 Kč
SMS do ostatních sítí v ČR 1,50 Kč 1,50 Kč
mezinárodní SMS 4,90 Kč 3,90 Kč
MMS v ČR 4,90 Kč 4,90 Kč
mezinárodní MMS 7,90 Kč 7,90 Kč

Balíčky internetu v mobilu:

Název tarifu VietCall 50 VietCall 150
25 MB/den 25 Kč 20 Kč
150 MB/měsíc 150 Kč 100 Kč
300 MB/měsíc 190 Kč 160 Kč
500 MB/měsíc 250 Kč 200 Kč
1 GB/měsíc 390 Kč 350 Kč

*Všechny ceny uvádíme vždy na našich stránkách s DPH

Doplňující informace k operátorovi:

Na závěr přidáváme ještě užitečné odkazy k tomuto operátorovi. Kromě oficiálních stránek VietCallu a kompletního ceníku volání do všech zemí zde najdete také sesterské stránky Opencall, které obsahují mimo jiné také seznam prodejních míst a návod na dobíjení kreditu platných i pro VietCall. Chybět nebude ani naše chlouba – stále aktuální přehled a srovnání tarifů od všech mobilních operátorů v ČR.

Tagy: vietcall mobil, vietcall recenze, vietcall dobíjení, vietcall přenos čísla, vietcall ceník, vietcall samoobsluha, vietcall tarify, vietcall zkušenosti, vietcal, vietcall hodnocení

TOPlist