Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Blesk mobil

Blesk mobil

Bulvární noviny Blesk zná u nás zřejmě každý. Vychází pod hlavičkou německého vydavatelství Ringier Axel Springer a jedná se o suverénně nejčtenější deník v Česku. Ta samá společnost nyní stojí i za vznikem stejnojmenného mobilního operátora. Blesk mobil, jak se tento operátor jmenuje, se stal vůbec prvním z vlny nových virtuálních operátorů a otevřel tak českým zákazníkům dveře k levnému mobilnímu volání a internetu běžném v celé západní Evropě.

Předobrazem mu byl podobný projekt, který už několik let pod značkou Bild mobil, úspěšně funguje v sousedním Německu. Nabídka mobilních služeb ale není nijak vázaná na předplatné novin a pořídit si je tak může každý, bez ohledu na to, zda deník Blesk někdy četl či nikoliv.

Mobilní operátor od Blesku

Blesk mobil funguje v síti mobilního operátora O2 s nímž se Ringier dohodl na dlouhodobém pronájmu jeho sítě. O kvalitu pokrytí signálem se tak zákazníci nemusejí bát neboť O2 patři v tomto ohledu k nejspolehlivějším operátorů v Česku.

V zájmu co největší jednoduchosti a srozumitelnosti najdeme v oficiálním ceníku jen jedinou předplacenou karta. Žádné měsíční tarify ani skryté poplatky. Co provoláte, to si z kreditu také zaplatíte. Jasné a výstižné. Na to navazuje i jednoduchý systém prodejních míst. Na každém místě, kde koupíte deník Blesk, seženete i SIM kartu a na tom samém místě si i můžete kdykoliv dobít kredit. Partnerskou prodejnu poznáte podle loga Blesk mobil a po celé České Republice je jich na 6000. Jedná se například o novinové trafiky, čerpací stanice, hypermarkety Tesco, drogérie Rossmann, síť obchodů Žabka, Fortuna, Sazka, Billa a další. Jejich kompletní přehled pak najdete na oficiálních stránkách tohoto mobilního operátora.

K nákupu poslouží i internetový obchod Blesk mobilu, s jehož pomocí si můžete SIM kartu objednat také. Předplacená karta stojí 150 Kč a za tuto cenu rovnou dostanete i 150 korunový kredit na volání. De facto tedy za kartu samotnou nezaplatíte nic. Pokud však k objednávce použijete e-shop, musíte k výsledné ceně přičíst ještě 35 Kč za poštovní dobírku.

K dobití kreditu můžete využít i bankomatů nebo elektronického bankovnictví některých bank. Poslední možností je pak kredit uhradit platební kartou přímo na stránkách mateřského operátora O2. Připravena je také jednoduchá hlasová a internetová samoobsluha. Asistence operátora na telefonu je zpoplatněna částkou 20 Kč za hovor. Na oficiálních stránkách je také připraven seznam nejčastějších otázek a odpovědí.

Blesk mobil: tarify a ceník služeb

Blesk mobil je určen obyčejným zákazníkům s jednoduchým požadavkem, chtějí si občas zavolat a to co nejlevněji. Nepožadují už žádnou přebytečnou omáčku okolo v podobě nejrychlejšího internetu v mobilu nebo nejlevnějšího volání do zahraničí. Čistá, jednoduchá a srozumitelná, taková je současná nabídka Blesk mobilu.

Ve stejném duchu pokračuje i ceník. 2,50 Kč za minutu do všech sítí. 1,50 Kč a 5 Kč za MMS. Nesetkáme se tedy s běžným dělením na vlastní sít Blesk mobilu a ostatní sítě jak je tomu běžné jinde. Zkrátka jednotná cena ať voláme kamkoliv. Tarifikace je 60+1 tedy po celé první minutě nastupuje účtování po vteřinách.

Samozřejmostí je i jednoduchý přenos stávajícího telefonního čísla od jiného operátora. Podle nového zákona mají na to operátoři lhůtu 4 dnů a během této doby je telefonní číslo normálně funkční s výjimkou pouze několika málo hodin. Jen je třeba si dát předem pozor, že nevyčerpaný kredit se mezi operátory nepřenáší. Za přenos čísla k Blesk mobilu nic neplatíte, což není u všech nových virtuálních operátorů úplnou samozřejmostí.

S Blesk mobilem můžete využívat také mobilní internet, i když ten nebývá primárním cílem, proč si zákazníci předplacenou kartu od Blesku pořizují. Potěší ale dostupnost vybraných portálů vydavatelství Ringier zcela zdarma. To se týká jmenovitě portálů bleskmobil.cz, blesk.cz, isport.cz a auto.cz. Datové tarify jdou vstříc všem, kdo požadují občasné brouzdání, čtení e-mailu a běžný provoz mobilních aplikací. Zákazníci s vysokými nároky na množství stažených dat si lépe vyberou jinde. Jenže takových je spíše menšina.

O tom, že snaha přinést levné volání konečně do ČR padla na úrodnou půdu, svědčí i fakt, že za 6 měsíců fungovaní od listopadu 2012 do května 2013 se Blesk mobilu podařilo svou nabídkou zlákat více než čtvrt miliónu nových zákazníků.

Předplacená karta Blesk mobil:

Volání do všech sítí v ČR SMS do všech sítí v ČR MMS do všech sítí v ČR Srovnání s konkurencí
2,50 Kč 1,50 Kč 5,00 Kč zde

Dodatečné balíčky:

Název balíčku Cena Popis
Volání na jedno zdarma Možnost jednou za 30 dní zvolit telefonní číslo z libovolné mobilní sítě se zvýhodněnou sazbou volání 1 Kč/min, platí do 7.11.2014

Internet v mobilu:

Objem dat Cena Obnovení dat v balíčku Rychlost po vyčerpání dat
50 MB/den 20 Kč 20 Kč 200 kb/s
100 MB/měsíc 100 Kč 50 Kč

Portály zdarma (nezapočítávají se do datového limitu) jsou bleskmobil.cz, blesk.cz, isport.cz a auto.cz.

*Všechny ceny jsou již po započtení DPH.

Doplňující informace k operátorovi:

Jako vždy uvádíme nakonec i odkaz na oficiální stránky Blesk mobilu, kde najdete podrobný ceník, včetně cen volání do zahraničí, roamingu, volání na speciální čísla nebo dárcovských SMS.

Tagy: blesk mobil, mobilní operátor blesk mobil, virtuální operátor blesk mobil, blesk mobil ceny, blesk mobil tarify, blesk mobil roaming, bleskmobil.cz, blesk mobil telefónika o2, blesk mobile, mobilní internet blesk mobil

TOPlist