Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Kaktus

Kaktus

Nový mobilní operátor nesoucí název Kaktus, který je vedlejším projektem mateřského operátora T-Mobile, přišel na náš trh s jedinečným a zcela volným přístupem na Facebook a to skutečně zdarma bez jakéhokoliv omezení. Není ani nutné si každý měsíc dobíjet kredit, jak nutí své zákazníky ne zrovna vybíravým způsobem podobně zaměřený operátor Studentfone za nímž pro změnu stojí konkurenční Vodafone. Na první pohled zcela bláhový tah je z obchodního hlediska veskrze geniální a není pochyb o tom, že rodiče brzy docení celou podstatu štědrosti tohoto mobilního operátora. Ještě před tím, než si o tom povíme více, se podíváme na základní informace a údaje, které je dobré o tomto novém mobilním operátorovi vědět.

Předplacená karta s možností dodatečných balíčků

V ceníku Kaktusu najdeme klasickou předplacenou kartu s možností zakoupení dodatečných balíčků jednotlivých služeb. Předplacenou kartu od Kaktusu je však možné používat zcela volně bez jakéhokoliv aktivovaných balíčku pouze ve své základní podobě. Cena volání do všech sítí v takovém případě vyjde na 2,90 Kč a za 1 MB dat zaplatíte 1 Kč (podrobný ceník naleznete na konci recenze). Tarifikace je nevýhodnější 1+1 čili po vteřinách. Pozor je ale nutné dát na to, že i když T-Mobile Kaktus vlastní, jsou hovory mezi těmito dvěma operátory účtovány jako hovory do cizí sítě! Cena hovoru 2,90 Kč za minutu při vteřinové tarifikace odpovídá cenám 2,50 Kč při tarifikace 60+1, kterou běžně nabízí konkurence (viz. naše porovnání předplacených karet).

Pokud máte dostatečnou výši kreditu, můžete si z něj aktivovat některý z níže uvedených balíčku s dobou platnosti 30 dní a provolané minuty nebo spotřebovaná dat se pak odečítají přednostně ze zakoupeného balíčku. Ty je navíc možné volně kombinovat a každý měsíc libovolně měnit. Uživatelé Kaktusu si tak vlastně mohou sestavit tarif přímo na míru jejich momentálním potřebám.

Minutové ceny volání, SMS i dat jsou sice v těchto balíčcích příznivější, uživatel ale riskuje, že všechny volné jednotky nezvládne do 30 dnů vyčerpat. Ty totiž po této době nenávratně propadají. Po spotřebování balíčku nebo vypršení časového období pak při využívání dalších služeb platí opět základní ceník předplacené karty. K automatické obnově vyčerpaného balíčku nedochází a pokud o něj stojíte, musíte si ho znovu zakoupit.

Prodejní síť, dobíjení kreditu a správa mobilních služeb

SIM kartu Kaktusu je možné objednat v eshopu online na oficiálních stránkách operátora, ve značkových prodejnách T-Mobile nebo ve více než 300 trafikách po celé ČR. Cena SIM karty je 99 Kč a je na ní 50 Kč kreditu. Dobíjet je možné prostřednictvím internetové samoobsluhy nebo mobilní aplikace. K dispozici jsou i bankomaty nebo platební terminály Sazky. Uplatnit lze všechny dobíjecí způsoby jako u T-Mobilu, která za touto značkou stojí. Platnost kreditu je nadstandardní 1 rok a minimální částka při dobíjení je 50 Kč. Přenos čísla od jiného mobilního operátora je zdarma a netrvá více než 4 dny.

O tom, že Kaktus je především pro mladé svědčí i fakt, že správa služeb, jako je nákup dodatečných balíčků či přehled čerpáných jednotek, probíhá výhradně prostřednictvím internetové samoobsluhy nebo pomocí speciální aplikace do mobilu k dispozici jak pro Android tak iOS. Všechna přání a stížnosti se řeší prostřednictvím stránek operátora na Facebooku. Klasickou telefonní infolinku u Kaktusu nehledejte.

Facebook v mobilu u Kaktusu opravdu zdarma

Jak se zmiňuje na oficiálních stránkách tohoto operátora, připojení na facebook.com, m.facebook.com stejně jakož i používání aplikace Facebook v mobilu nebo Facebook Messengeru jsou všechny zdarma, jinými slovy nezapočítávají se do placeného množství přenesených dat. To je férový přístup umožňující psanou komunikaci zdarma, prohlížení fotek kamarádů atd. Za všechny ostatní zdroje dat ale zaplatíte 1 Kč/1 MB v případě, že nemáte zakoupený žádný datový balíček.

Stačí, aby některý z kamarádů nasdílel odkaz na cool video na Youtube, oblíbenou písničku, zajímavý článek, zkrátka cokoliv, co odkazuje mimo Facebook a hned platíte za přenesená data. Jistě, můžete vydržet na nasdílený odkaz nekliknout, ale kolik náctiletých to skutečně udělá? A to je právě okamžik na kterém Kaktus, potažmo T-Mobile může pěkně vydělat. Zatímco surfování na Facebooku je opravdu zdarma, mnoho obsahu na hlavní stránce každého uživatele tvoří odkazy mimo něj, které už si z předplaceného kreditu po jejich rozkliknutí svůj díl ukrojí.

Srovnání Kaktusu s konkurencí

Je to právě spojení neomezeného přístupu na Facebook a nezastropovaného internetu v mobilu, které činí nabídku od Kaktusu tak geniální. Ostatní předplacené karty – Blesk mobil, Tesco mobile a podobné, umožňují přístup na internet například pomocí balíčku Internetu na den. Ten stojí 20 Kč a obsahuje určité množství dat (20 MB u Tesca, 50 MB u Blesku), po jejichž spotřebování se celý internet zpomalí a uživatel si musí balíček znovu aktivovat, chce-li pokračovat v surfování plnou rychlostí. Nic takového však u Kaktus mobilu nehledejte. Pokud si ratolest přehraje několik vložených videí z Youtube, může během několika minut roztočit celý 200 korunový kredit jako nic. Jediným omezením spotřebovaných dat je zde pouze výše kreditu. Uvedený příklad s videem je samozřejmě extrém a každý rozumný člověk si dá na podobné věcí pozor, nicméně není na místě obava, že by Kaktus z kroku poskytnout mladým lidem přístup na Facebook zdarma, do budoucna nějak významně finančně strádal.

Přesto je nutné tohoto mobilního operátora ocenit a pochválit. I přes zmíněné výhrady je neomezený přístup na Facebook pro mnoho hlavně mladých lidí nesmírně užitečnou věcí, která může při správném užívání i hodně ušetřit. Jednoduché a přímé podmínky jsou u Kaktusu velkým plus, obzvlášť v porovnání s již recenzovaným Studentfonem. Pokud Facebook je váš šálek čaje, není důvod proč tohoto operátora nezkusit. V opačném případě můžeme z nabídky dostupného mobilního internetu doporučit operátora Mobil.cz, jehož neomezený byť pomalý internet zdarma je ve spojení například s Operou Mini či messanger aplikacemi jako Whatsapp, Viber či Facebook Messenger, nesmírně silným nástrojem mladého člověka, který si chce dopřát komfort být neustále online a moc při tom neutratit.

Ceny na předplacené kartě od Kaktusu:

Minuta volání do všech sítí SMS MMS Internet Poznámky
2,90 Kč 1,50 Kč 5 Kč 1 MB/ 1 Kč Tarifikace 1+1

Doplňkové balíčky k předplacené kartě:

Cena balíčku na 30 dní nebo do vyčerpání 50 Kč 100 Kč 300 Kč
Balíčky volání 20 minut 50 minut 200 minut
Balíčky SMS 40 SMS 100 SMS 400 SMS
Balíčky internetu 80 MB 200 MB 1000 MB

Tagy: mujkaktus.cz, kaktus tarify, kaktus mobil, kaktus samoobsluha, kaktus hodnocení, kaktus internet, kaktus recenze, kaktus dobíjení, mobilní virtuální operátor kaktus, kaktus ceník

TOPlist