Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> SeniorTel

SeniorTel

Na našem trhu v současné době působí již několik mobilních operátorů zaměřených na mladé a studenty. Ti se vyznačují důrazem na internetovou správu služeb a nabídkou dostupného internetu do mobilu. Za všechny zmiňme například projekt Studentfone, pichlavého operátora Kaktus nebo Mobil.cz od MF DNES. Nyní jsme se dočkali i operátora určeného pro opačnou věkovou skupinu – pro seniory, kteří chtějí hlavně levně volat svým blízkým a ocení i nenáročnou administrativu svého telefonního účtu. O tom, jestli stojí za to si tohoto nového operátora pořídit pro sebe, popřípadě své mamince nebo babičce, si povíme více v dnešní recenzi.

SeniorTel pouze pro držitele Senior Pasu

Předně je třeba zmínit, že SeniorTel si mohou pořídit pouze lidé nad 55 let věku, kteří jsou současně držiteli tzv. Senior Pasu. Senior Pas je slevová kartička s neomezenou platností, vydávána zdarma po překročení zmiňované věkové hranice, kterou může její majitel využít k různým slevovým akcím cílených speciálně lidi důchodového věku. Zatím je dostupná pouze pro obyvatele Jihomoravského, Olomouckého, Moravskoslezského, Královehradeckého a Pardubického kraje a kraje Vysočina. I kdybyste nakonec služby SeniorTelu nevyužili, určitě doporučujeme zvážit alespoň pořízení Senior Pasu, za kterým mimo jiné stojí i Rada seniorů ČR a jedná se tak o zcela seriózní projekt.

Základní informace k operátorovi

Bohužel hned na úvod nás zklamaly vysoké vstupní náklady, které jsou s pořízením nebo přechodem k tomuto operátorovi spojené. Za novou SIM kartu zaplatíte 129 Kč (tu musíte pořídit vždy, i když už jednu máte od jiného operátora) a na dalších 49 Kč pak vyjde její aktivace. K tomu je nutné přičíst 199 Kč za poštovné nebo 50 Kč v případě osobního odběru na jednom z výdejních míst. Přidělení nového čísla je zdarma a přenos stávajícího od současného operátora pak vyjde na dalších 300 Kč. Rázem se tak dostáváme až na 677 Kč, které zaplatíte jenom tím, že se rozhodnete k Senior Telu přejít.

ostatní mobilní virtuální operátoři si často podobné poplatky účtují, jenže v případě seniorů zmiňovaná částka 677 Kč leckdy vystačí i na několik měsíců volání. Objednávky s platným číslem Senior Pasu můžete provést na internetových stránkách operátora a pro všechny, kteří se s internetem příliš nekamarádí, je připravena i telefonní infolinka na čísle 511 181 180. Tištěné měsíční vyúčtování stojí 19 Kč, elektronické je zdarma.

Tarify a ceník SeniorTelu

SeniorTel nabízí 3 hlasové tarify s měsíčním paušálem od 30 do 140 Kč. Pokud by někdo zatoužil i po internetu do svého mobilu, jsou k hlasovým tarifům k dispozici i 3 dodatečné balíčky mobilního internetu. Celý ceník najdete v přehledu níže nebo na oficiálních stránkách operátora. Zajímá-li nás, jak si uvedená nabídka stojí v porovnání s konkurencí, stačí nahlédnout do našeho velkého přehledu mobilních tarifů, který nám na položenou otázku snadno odpoví.

Tarify samy o sobě nejsou špatné a obzvláště v případě dvou vyšších tarifů se řadí k tomu lepšímu na trhu, nicméně když vezmeme v úvahu všechny vstupní poplatky zmíněné v předchozí části, dají se v cenících mobilních operátorů v ČR najít i výhodnější nabídky než má právě SeniorTel. Zajímavou alternativu představují tarify Českých drah od Vodafone nebo leckteré předplacené karty, jejichž výhodou jsou i nízké náklady na jejich pořízení. Na atraktivitě nepřidá ani minutová tarifikace, která výsledné ceny obvykle prodraží až o 1/3 oproti tarifikace vteřinové. Kladně naopak hodnotíme převod nespotřebovaných volných minut do dalšího zúčtovacího období, bezplatnou změnu tarifu, jakožto i možnost okamžité výpovědi a odchodu jinam.

Hlasové tarify SeniorTel:

Název tarifu Měsíční paušál Volné jednotky do všech sítí Minuta volání do cizích sítí po ČR Minuta volání jen ve vlastní síti SMS (vlastní/cizí síť) MMS Poznámky
Pro jistotu 30 Kč 0 1,90 Kč 1,90 Kč 1,50 Kč 4 Kč Pouze pro držitele Senior Pasu (věk 55+), tarifikace 60+60
Když chci 80 Kč 50 minut 1,70 Kč 0,70 Kč 0,70 Kč/ 1,50 Kč 4 Kč
Povídej 140 Kč 110 minut 1,70 Kč 0,70 Kč 0,70 Kč/ 1,50 Kč 4 Kč

Datové balíčky internetu v mobilu:

Objem dat Cena na 30 dní nebo do vyčerpání
100 MB 80 Kč
200 MB 130 Kč
500 MB 200 Kč

*Všechny ceny uvádíme vždy včetně 21% DPH.

Tagy: seniortel mobil, seniortel samoobsluha, virtuální operátor seniortel, seniortel tarify, seniortel hodnocení, seniortel ceník, seniortel recenze, seniortel.cz, senior tel, seniortel roaming

TOPlist