Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Komutel

Komutel

Komutel je jméno dalšího virtuálního mobilního operátora, který oznámil začátek svého podnikání v červnu 2013. A právě Komutel nám nyní ukazuje co pojem „virtuální operátor“ ve skutečnosti znamená. Abychom si to pověděli popořadě. Síťový mobilní operátor T-Mobile pronajímá svou mobilní síť a služby virtuálnímu operátorovi GTS Czech. Ten se živí jejich přeprodejem a nabízí tyto dohodnuté služby dál, dalším menším firmám, které o ně projeví zájem. A samozřejmě GTS Czech musí ceny za tyto služby, které dále nabídne o něco navýšit oproti těm cenám, jež má domluvené s firmou T-Mobile. Zkrátka proto, aby tímto přeprodejem také něco vydělal. Od společnosti GTS Czech nakupuje mobilní služby hned několik virtuálních operátorů a mezi nimi také společnost 99mobile. A právě až od firmy 99mobile nakupuje své služby náš mobilní operátor Komutel.

Abychom si to tedy shrnuli, T-Mobile prodává firmě GTS Czech, ta prodává 99mobile a ta dále přeprodává až samotné společnosti Komutel. Vskutku zamotaný řetězec. Ale koneckonců to zas až tak běžného zákazníka zajímat nemusí. To skutečně důležité je, jak výhodné ceny nám tento operátor může nabídnout?

Podpora charity a levné tarify pro nenáročné

Inu žádnou revoluci asi s příchodem tohoto mobilního operátora očekávat nelze. Své zákazníky si ale přesto může najít. Kromě všech služeb, které jsou u virtuálních operátorů běžné, jako je například snadný přenos telefonního čísla od stávajícího operátora, láká Komutel hlavně na podporu různých charitativních projektů. Část peněz, které zaplatíte za telefonní služby tak může putovat třeba na opuštěná a týraná zvířata, dětem z SOS vesniček na pomoc při vzdělání, výsadbu ovocných stromů v Bílých Karpatech nebo na podporu handicapovaných cyklistů.

Komutel tarify

Komutel zatím nabízí dohromady 3 jednoduché a přehledné tarify. Předplacenou kartu tak v jeho nabídce nenajdete. Ceny tarifů ale začínají už na 30 Kč za měsíc, takže si vyberou i nenároční zákazníci, kteří toho na mobilu jinak moc neprovolají.

Tarif je možné změnit vždy na konci zúčtovacího období. Neprovolané minuty se převádějí jen do jednoho následujícího měsíce a hovory se účtují ne zrovna příliš výhodnou tarifikací 60+60, což je jinými slovy vždy po celé minutě hovoru.

Ceník tarifů Komutel:

Název tarifu Měsíční cena Volné jednotky do všech sítí v ČR Minuta volání v síti Komutel SMS v síti Komutel Minuta volání do ostatní mobilních a pevných sítí v ČR SMS do ostatních sítí v ČR MMS Poznámka
JenTak 30 Kč 0 1 Kč 1 Kč 2 Kč 1.5 Kč 4 Kč  
SemTam 120 Kč 60 minut 0.5 Kč 0.5 Kč 1.5 Kč 1.5 Kč 4 Kč 100 MB dat k tarifu jen za 40 Kč
Hooodně 240 Kč 180 minut 0.5 Kč 0.5 Kč 1.5 Kč 1.5 Kč 4 Kč  
Píši 200 Kč 50 minut, 100 SMS 0.5 Kč 0.5 Kč 1.5 Kč 1.5 Kč 4 Kč Tarif pouze pro studenty do 26 let
Volám 200 Kč 180 minut 0.5 Kč 0.5 Kč 1.5 Kč 1.5 Kč 4 Kč Tarif pouze pro studenty do 26 let

K tarifům je možné ještě doobjednat tyto balíčky mobilního internetu.

Název datového tarifu Datový limit Cena za měsíc
100 Mega 100 MB/měsíc 80 Kč
200 Mega 200 MB/měsíc 130 Kč
500 Mega 500 MB/měsíc 200 Kč

*Všechny ceny jsou už uvedeny včetně DPH.

Doplňující informace k operátorovi:

Podrobný ceník pak najdete přímo na hlavních stránkách společnosti. V něm jsou uvedeny i ceny roamingu, volání do zahraničí a některých dalších speciálních služeb.

Tagy: komutel.cz, mobilní internet komutel, mobilní operátor komutel, virtuální operátor komutel, komutel ceny, comutel mobil, komutel tarify, komutel mobile, komutel mobil, komutel t-mobile

TOPlist