Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Oskarta

Oskarta

Vznik více než 60 virtuálních operátorů v posledním roce pořádně zamíchal kartami na českém mobilním trhu. A ačkoliv se velká trojka (T-Mobile, Vodafone, O2) snaží na tento trend cenově reagovat, lze s přehledem říci, že téměř u všech tarifů i předplacených karet lze najít k těmto velkým operátorů levnější alternativu. Nejnovějším pokusem, jak se s narůstající konkurencí vypořádat, je právě zde představený virtuální operátor Oskarta, za kterým stojí právě operátor Vodafone.

Vodafone se pro tyto účely rozhodl oživit z minulosti osvědčenou značku „Oskarta“ navazující na kdysi populární předplacenou kartu původního operátora Oskara, kterého Vodafone v roce 2005 koupil. Vznikl tak nový virtuální operátor a je jasné, že cílí především proti konkurenci jako je Tesco Mobile, Kaktus, Mobil.cz, Blesk Mobil a podobní. Na to, jestli se mu povedlo ohrozit pozice těchto operátorů, se podíváme v následující recenzi.

Kde objednat a jak ovládat služby?

Oskarta představuje nízkonákladovou odnož červeného operátora a z toho vyplývá i způsob objednání a správy služeb. Preferovaným kanálem je internet, který představuje i nejjednodušší možnost jak kartu objednat. Je zajímavé, že na výběr jsou 2 varianty. Buď si můžete nechat Oskartu zaslat zdarma s přednabitými 10 Kč a nebo za částku 169 Kč, tentokrát s kreditem 100 Kč. Z našeho pohledu se druhá možnost nevyplatí a doporučujeme proto využít zaslání zdarma. Kartu je také možno zakoupit ve vybraných trafikách a benzínkách, jako PapOil či EuroOil, ale přesnou mapu kamenných prodejen nikde na stránkách nenajdete.

Oskartu neseženete v oficiálních prodejnách Vodafone. Operátor si tím pravděpodobně nechce parazitovat stávající nabídku předplacených karet. Na druhou stranu dobíjet kredit je možné všemi způsoby jako klasickou předplacenou kartu od Vodafonu. Dobíjecí kupóny, platební terminály i internetové bankovnictví. Všude kde najdete logo Vodafone, dobijete i Oskartu. Správa služeb pak probíhá prostřednictvím internetové samoobsluhy a k dispozici je zdarma i infolinka na telefonním čísle 800 77 77 30 (pro stávající zákazníky pak stačí vytočit *30). Pokud si však budete chtít popovídat s živým operátorem a ne s automatem, vyjde Vás hovor na 39 Kč. Na oficiální prodejně Vodafone žádnou podporu nečekejte.

2 Kč za minutu do všech sítí

Pokud nahlédnete do našeho srovnání předplacených karet, je zřejmé, že současná nabídka předplacených karet od Vodafone za moc nestojí. Volání za 4,90 Kč/min zkrátka už v dnešní době nemá v nabídce co dělat a mnoho toho nespraví ani různé odměny za dobití, odměny za věrnost a podobně. Jediná karta, která nás opravdu zaujala je „Karta do všech sítí“. Pokud máte kamarády nebo známe v sítí Vodafone, představuje až hodinový hovor za 7 Kč zajímavou variantu.

O to více potěší jednoduchá a srozumitelná nabídka v podobě Oskarty. 2 Kč za minutu do všech sítí a 1,50 Kč za SMS. Nikdo Vás navíc nenutí nabíjet, abyste získali levné volání ani nic podobného. A samotná minutová sazba 2 Kč/min patří vůbec k nejlepším na trhu. Dojem nekazí ani tarifikace, která je průměrných 60+1 ani platnost kreditu 6 měsíců či minimální výše dobití 200 Kč. Přenos stávajícího mobilního čísla je rovněž zdarma.

Datová nabídka je pak spíše průměrná. Internet zdarma na den s objemem 500 kb, který využijete třeba na čtení emailů je sice příjemný, ale platí jen do 1.6.2014, kdy ho vystřídá běžné účtování 1 Kč/1 MB. Nijak nevyniká ani 60 MB Internet na týden za 49 Kč ani balíček 200 MB na měsíc za 149 Kč. Na levné surfování je tu však již dost jiných předplacených karet a tak to Oskartě ani příliš nevyčítáme.

Závěrečné hodnocení

Musíme přiznat, že nás Oskarta mile překvapila. 2 Kč za minutu s tarifikací 60+1 je vůbec nejlepší cena volání ze všech předplacených karet. Nižší dostanete jen u Coopu (díky tarifikaci 1+1) a to pouze při pravidelném týdenním nakupování a je tam ještě háček v podobě platnosti kreditu 3 měsíce. Pokud trváte na dobíjecím kreditu, můžeme pro občasné volání Oskartu bez váhání doporučit. Teoreticky je k tomuto účelu ještě o kousek výhodnější nulový tarif bez úvazku Dohoda na jedničku od One Mobile, ale ani s Oskartou rozhodně neprohloupíte.

Na závěr ještě poznámka, co se týče konkurence. Předplacené karty jako Kaktus, Mobil.cz nebo Studentfone míří především na mladé lidi hledající výhodný internet v mobilu a ceny volání proto u nich nejsou takové (i když o mnoho vyšší zase také nejsou). Tesco Mobile se svým dvojnásobkem kreditu při dobití (až do konce roku 2014) má sice všechny ceny poloviční (z minutové sazby 2,90 Kč je rázem 1,45 Kč), ale bonusový kredit má platnost jen 1 měsíc, a ne každý tak minimálně 200 Kč měsíčně provolá. Blesk mobil může zase nabídnout volání na 1 vybrané mobilní číslo od jakéhokoliv operátora za 1 Kč/min.

Ceník služeb:

Minuta volání do všech sítí SMS MMS Internet Poznámka Srovnání
2 Kč 1,50 Kč 4,50 Kč 500 kb zdarma Tarifikace 60+1 ZDE

Internet v mobilu:

Objem dat Cena
60 MB internet na týden 49 Kč (dokoupení dalších 60MB v době platnosti balíčku-39 Kč)
200 MB internet na měsíc 149 Kč (dokoupení dalších 200MB v době platnosti balíčku – 99 Kč)

Tagy: oskarta, oskarta internet, oskarta ceník, oskarta recenze, oskarta virtuální operátor, oskarta tarify, oskarta mobil, oskarta roaming, oskarta.cz, oskarta samoobsluha

TOPlist