Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> PODA

PODA

Značka PODA nepatří na českém telekomunikačním trhu k jménům neznámým. Již od roku 1996 provozuje tato ostravská společnost internetové připojení, IPTV televizi a pevnou VoIP telefonní linku. K tomu využívá vlastní síť optických a bezdrátových rozvodů, která v současné době pokrývá rozsáhlé území Ostravska a Brněnska. Obyvatelé měst jako Ostrava, Havířov, Karviná, Orlová, Frýdek Místek, Bohumín, Český Těšín, Třinec, Opava, Kopřivnice, Příbor, Brno, Hlučín a okolních městeček a obcí, mohou využít všech služeb této společnosti. Za dobu svého působení získala PODA v těchto lokalitách již více než 37 000 spokojených uživatelů. Pro obyvatel zbytku ČR nejsou tyto služby dostupné. Proto je PODA známá především v místě svého působení, tedy na Moravě.

Mobilní virtuální operátor PODA

Společnost PODA se v roce 2013 nově rozhodla následovat trend ostatních regionálních poskytovatelů internetu a přidružených služeb (viz. již existující Netbox Mobil či operátor Metronet a vstoupit na vznikající trh mobilních virtuálních operátorů. Mobilní služby operátora PODA mohou využít všichni klienti z celé České republiky a spolehnout se při tom mohou na stávající zákaznický systém a servis, který již PODA využívá při prodeji a obsluze svých ostatních nabízených služeb.

Mobilní operátor PODA působí v síti T-Mobile prostřednictvím zprostředkující firmy GTS. Kompletní nabídka a ceník tarifů budou představeny na podzim 2013. Otázkou tak i zůstává, zda se PODA rozhodne jít cestou těsného propojení VoIP volání přes internet a klasického GSM volání, jaké známe z běžných mobilů. Tato kombinace, o které se blíže zmiňuje a kterou již v současné době nabízí například oblíbený Voocall nebo ostravský Mikrotech, je momentálně vůbec to nejvýhodnější, co lze na trhu mobilního volání získat.

PODA Mobil – tarify a ceník služeb

Mobilní operátor PODA v současné době nabízí jediný tarif, který je určen výhradně pro stávající zákazníky domácího internetu nebo televize od této společnosti, popřípadě kombinace obou služeb a nemůže si jej tak objednat nikdo jiný. Podle výše měsíční faktury za tyto služby se také odvíjí počet volných minut u tohoto tarifu a některé jednorázové poplatky – například za aktivaci dalších SIM karet s tímto tarifem.

Aktivace dalších SIM karet s tímto tarifem oceníte zejména v rodině, neboť PODA pro své zákazníky jednotně nabízí velmi výhodné volání ve vlastní síti za 0,39 Kč za minutu. Z dalších náležitostí zmiňme, že jednotná jednorázová cena za přenos čísla k tomuto virtuálnímu operátorovi je 249 Kč. Způsob tarifikace pak činí 60+1, tedy po první celé minutě se účtuje poměrná část provolané minuty již po sekundách.

Tarif PODA Mobil:

Název tarifu Měsíční paušál Volné jednotky do všech sítí Minuta volání do všech sítí Minuta volání pouze ve vlastní síti SMS (vlastní/ cizí siť) MMS
PODA Mobil 49 Kč 0–40 minut či SMS podle výše měsíční faktury za ostatní služby (viz. tabulka níže) 1,49 Kč 0,39 Kč 0,79 Kč/ 1,49 Kč 4 Kč

Jak jsme již zmiňovali, volné jednotky v případě tarifu stejně tak jako jednorázové poplatky za aktivaci dalších SIM karet jsou závislé na celkové výši měsíční faktury za ostatní služby PODA jako je internet, televize či pevná telefonní linka a řídí se následující tabulkou. Volnými jednotkami rozumíme minutu hovoru či SMS do jakékoliv (ano bohužel i levné domácí) sítě a je už na každém, či například 20 volných jednotek využije více na volání či z větší části na psaní SMS.

Výše měsíční faktury za služby PODA Počet volných jednotek (minuty nebo SMS) v tarifu Aktivace 1. SIM karty s tarifem (jednorázový poplatek) Aktivace dodatečných SIM karet s tarifem (jednorázový poplatek)
0 – 249 Kč 0 0 Kč 99 Kč
250 – 399 Kč 20 0 Kč 49 Kč
400 Kč a výše 40 0 Kč 0 Kč

Doplňující informace:

Tagy: poda, poda recenze, poda internet, poda tarify, poda ceník, poda roaming, poda.cz, poda volání do zahraničí, mobilní virtuální operátor poda, poda zkušenosti

TOPlist