Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Makro

Makro

Obchodní řetězec Makro nabízí široký sortiment nejen potravinářského zboží a to výhradně podnikatelům. Proto, abyste mohli získat zákaznickou kartičku na kterou je vstup do Makra vázán, musíte předložit nejprve živnostenský list nebo výpis z obchodního rejstříku, jenž dokazuje, že podnikáte. Ovšem pokud vás láká v Makru nakoupit přestože žádné podnikání neprovozujete, nebývá nejmenší problém si zákaznickou kartu Makro vypůjčit od někoho známého a vyrazit s ní. Zcela upřímně řečeno, na fotku na průkazu se příliš nikdo nekouká a řetězec by byl sám proti sobě, kdyby potenciálním zákazníkům bránil v útratách.

Síť Makro působí na našem trhu již od roku 1998 a v současné době najdete po celé ČR 13 velkoobchodních prodejen Makro. Jak jsme již zmínili, určené jsou především pro podnikatele a to hlavně v oboru gastronomie, provozovatele restauraci a cílit se snaží i na vietnamskou komunitu obsluhující rostoucí množství tzv. večerek a menších prodejen potravin převážně v menších obcích. Jak už to bývá u potravinářských řetězců zvykem a to nejenom v Česku, snaží se svým zákazníkům poskytnout i služby s přidanou hodnotou navíc – Kaufland tak má svůj K-Classic klub, Tesco zase nabízí například výhodné mobilní volání s Clubcard a Makro má svůj Mservis.

Makro – první virtuální operátor v ČR

Málo se dnes ví, že Makro bylo vůbec prvním mobilním virtuálním operátorem na našem území. Působit začalo již v roce 2008 a pod hlavičkou značky Mphone mohli podnikatelé vybírat ze 3 různých tarifů. Při nákupu je navíc čekalo množství odměn a bonusových minut v závislosti na velikosti útraty. Operátor Mphone nejprve působil v síti Telefónica O2 a posléze přešel k Vodafonu.

Mobilní služby byly nabízeny pod hlavičkou Mservisu a ve své době tak přinášely zcela unikátní nabídku zaměřenou výhradně na malé a střední podnikatel, která v Česku chybí dodnes. Dnešní běžní mobilní virtuální operátoři na podnikatele nijak nemyslí. Ti největší jako Centropol Telecom nebo operátor od ČEZ cílí výhradně na domácnosti a velkoobchodní společnosti jako DH Telecom v síti Vodafone nebo GTS u T-Mobile nabízejí mobilní služby téměř výhradně velkým firmám. Pro drobné a střední podnikatele tak zde mnoho operátorů nezbývá a uvidíme tedy, zda Makro přeci jen neopráší svůj Mphone a nenabídne této skupině konečně zajímavé mobilní volání a internet pro drobné živnostníky a podnikatele.

Dodatečné informace k operátorovi:

Tagy: zákaznická karta makro, makro ceník, makro tarify, mobilní virtuální operátor pro podnikatele, mphone, makro samoobsluha, makro.cz, makro zkušenosti, mservis, makro recenze

TOPlist