Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> +4U mobile

+4U mobile

Důležité: Původní text vznikl jako recenze šedého operátora +4U Mobile, svého času s přehledem nejvýhodnějšího mobilního operátora v ČR. Stalo se však to, co se dalo čekat a mimo jiné i z důvodu příliš velkého zájmu byl Unicorn (provozovatel 4U Mobilu) donucen tyto tarify stáhnout a upravit. 15.3.2014 tak byla představena nová nabídka tentokrát již plně oficiálního mobilního operátora této společnost. Bohužel jak můžete vidět v aktuálním ceníku, který najdete níže, zdaleka se již nejedná o nic významně výhodného na co byste stáli frontu a momentálně u nás najdeme celou řadu výhodnějších operátorů v čele například s Tesco Mobilem. Dobrá zpráva pro všechny stávající klienty však je, že si své původní tarify mohou dále beze změny ponechat. Všichni ostatní se už ale budou muset buď poohlédnout jinde nebo se smířit s nově představenými – cenově již průměrnými – tarify.


+4U mobile – operátor ne úplně pro každého

Na našich stránkách se soustředíme v drtivé většině na veřejně dostupné mobilní a virtuální operátory a jejich nabídky. Služeb takových operátorů může využít každý občan ČR bez jakýchkoliv dalších podmínek. Mimo tyto široce dostupné poskytovatele mobilních služeb pak ještě existují „neveřejné společnosti“ někdy nazývané šedí nebo šediví operátoři. Proto, abyste mohli využívat jejich služeb vždy musíte splnit nějaké podmínky, které navíc nemusí být dostupné každému.

+4U mobile – návod

Na začátku je třeba říci, že mobilní tarify jsou dostupné pouze členům internetové služby Plus4U. Tím se ale může stát zdarma každý. Prvním krokem je tedy registrace do internetového systému Plus4U od mateřské firmy Unicorn Universe. Tu provedete registrací do systému na stránce plus4u.cz/ (políčko registrace). Registrace je bezplatná a teprve po jejím provedení se vám otevře nabídka +4U mobile, včetně cen jednotlivých tarifů a dalších podrobných detailů. K využívání již pak stačí si nechat zřídit bezplatnou kartu VIG+. Měsíční výdaje je nutné hradit pouze inkasem nebo si nechat VIG+ kartu garantovat zaměstnavatelem (přímá srážka z platu).

Jiný způsob úhrady není a pravděpodobně ani nebude možný. Unicorn Universe zřejmě nemá zájem řešit problémy s neplatiči. Pokud máte starost, aby si nějaká společnost libovolně strhávala inkasem peníze z vašeho účtu, vězte, že je to ten nejmenší problém. Každá banka umožňuje po internetu lehce nastavit inkasní limit, takže máte vždy jistotu, že placená částka nikdy nemůže překročit výši tarifního paušálu. Jiné překážky ani skryté poplatky u +4U mobile nejsou nebo jsme je alespoň po pečlivém hledání a diskuzí s infolinkou nenašli.

+4U mobile: tarify a ceník služeb

Kompletní ceník tarifů je uveden níže. +4U mobile působí v síti operátora T-Mobile. K dispozici je hned 9 tarifů. A teď to hlavní – všechny hovory do sítě T-Mobile a ve vlastní sítě +4U mobile jsou u všech níže uvedených tarifů zcela zdarma!!! Hovory na tyto čísla se nezapočítávají ani do volných minut, které tak využijete jen na volání mimo tyto 2 operátory. Všechny virtuální tarify také obsahují internetové připojení v mobilu. Po vyčerpání volných dat je rychlost snížena na standardních 64/32 kbit/s. Za překročení není samozřejmě účtován žádný poplatek. A to nejlepší? Všechny tarify jsou bez úvazku s výpovědní lhůtou pouhý jeden měsíc.

Svůj účet je možné spravovat pomocí internetové samoobsluhy. Zde si můžete měnit tarify či jednoduše doobjednávat další služby – např. roamingové datové balíčky pro cesty do zahraničí. K dispozici je i internetová nebo telefonická podpora. Můžete požádat o nové číslo a nebo přejít se svým stávajícím číslem od kteréhokoliv jiného operátora a to v obou případech zcela zdarma. Nově si lze nechat SIM kartu zaslat i poštou.

Závěrečné hodnocení

Shrnuto a potrženo je nabídka tarifů operátora +4U mobile to nejlepší, co lze v současné době v ČR sehnat. Podle našeho názoru to za trochu námahy spojené s jejím získáním stojí. Obzvláště, pokud žijete v okolí Brna, Prahy, Plzně nebo Hradce Králové a osobní návštěva poboček Unicorn Universe v těchto městech vám nedělá problém. Výhodnost jednotlivých tarifů si můžete sami jednoduše srovnat s tarify od ostatních operátorů na území ČR pomocí našeho unikátního porovnání cen mobilních virtuálních operátorů.

Po tom, co jsme si sami zřídili spolu s ostatními čtenáři tyto tarify, můžeme s klidným svědomím říct, že žádné chytáky ani skryté poplatky tato nabídka neobsahuje. Jediné, co lze vytknout, je nevzhledný a občas těžkopádný informační systém na stránkách této společnosti, což vzhledem k tomu, že se jedná původem o softwarovou společnost trochu překvapí. Je to ale jen minimální daň za bezkonkurenčně nejvýhodnější tarify v ČR, které získáte ještě k tomu zcela bez úvazku.

Poznámka: Firma Unicorn, která za těmito tarify stojí, rozhodně nepatří k žádným „šmejdům“ neblaze proslulých z minulých let. Jedná se o jednu z největších a nejúspěšnějších českých firem s ročním obratem v řádu miliard korun a s více než 1000 zaměstnanci. Její zakladatel a současný generální ředitel Vladimír Kovář získal v roce 2008 prestižní titul podnikatele roku (rozhovor s ním najdete například zde).

Nový ceník tarifů +4U Mobile s platností od 15.3.2014*:

Název tarifu Měsíční paušál (bez úvazku/s úvazkem) Volné jednotky ve vlastní síti Volné jednotky v cizí síti Minuta volání a cena 1 SMS do cizí sítě Minuta volání a cena 1 SMS do vlastní sítě MMS Internet
+4U RAW 99 Kč/44 Kč 0 0 1,21 Kč 0,50 Kč 3,49 Kč 0,65 Kč/MB
+4U RARE 199 Kč/149 Kč neomezené volání a SMS 0 1,21 Kč zdarma 3,49 Kč 0,65 Kč/MB
+4U MEDIUM 369 Kč/319 Kč neomezené volání a SMS 100 minut a 100 SMS 1,21 Kč zdarma 3,49 Kč 0,65 Kč/MB
+4U WELL DONE 449 Kč/399 Kč neomezené volání a SMS 200 minut a 200 SMS 1,21 Kč zdarma 3,49 Kč 0,65 Kč/MB

*Tarifikace 60+1, úvazek je na dobu 6-ti měsíců. Poplatek za přenos čísla od jiného operátora 249 Kč (při podpisu úvazku zdarma). SIM kartu je možné si vyzvednout na pobočkách Unicornu (zdarma) nebo nechat zaslat poštou za 149 Kč. Možnost dokoupit připojení rychlostí LTE za 15 Kč/měsíčně, u tarifu WELL DONE je LTE již v ceně.

Doplňkové balíčky a internet v mobilu*:

Obsah balíčku Cena pro tarif +4U RAW Cena pro všechny ostatní tarify
150 MB 65 Kč 65 Kč
300 MB 125 Kč 125 Kč
600 MB 219 Kč 199 Kč
1,2 GB 319 Kč 279 Kč
1,5 GB 369 Kč 329 Kč
20 MMS do všech sítí 65 Kč 65 Kč
40 SMS do cizích sítí 40 Kč 40 Kč
80 minut do cizích sítí 88 Kč 88 Kč

*Po vyčerpání dat dojde ke zpomalení na 16 kb/s. Data obnovíte jedině opětovným zakoupením některého z balíčků.

Tagy: +4u mobile, +4u mobile recenze, +4u mobile zkušenosti, vig+ karta, +4u mobil, +4u mobile tarify, unicorn universe, +4u mobile samoobsluha, plus4u, virtuální operátor +4u mobile

TOPlist