Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Air Telecom

Air Telecom

Mnozí z vás si ještě pamatují mobilního operátora U:fon, jenž ve své době nabízel velmi levné volání z pevné linky a speciálních mobilů. Jeho velkým handicapem však bylo používání zcela odlišné technologie vysílačů než které známe z dnešních mobilních telefonů. Abyste tak mohli levné volání od U:fona využívat, potřebovali jste speciální tzv. CDMA mobilní telefon nebo pevnou linku.

To se nakonec ukázalo být oproti dnes běžně používané GSM technologii příliš velkým omezením a U:fon skončil s velkými dluhy v insolvenčním řízení. Více se o rozdílu mezi CDMA technologií a GSM dočtete v článku o operátorovi OpenCall, kde jsme se tomuto tématu věnovali velmi podrobně. V této recenzi se zaměříme na to, co využije většina běžných občanů nejvíce – klasickou GSM nabídku Air Telecomu, laicky řečeno normální nabídku tarifů pro náš obyčejný mobilní telefon, jakou známe třeba od T-Mobilu nebo Vodafonu.

Air Telecom jako mobilní virtuální operátor v síti GSM

V prosinci 2012 zadluženého U:fona převzala společnost Air Telecom a přestože nabídka CDMA volání a internetu (viz. výše) zůstala zachována a stávajících zákazníku se toto převzetí nijak nedotklo, nový majitel vytušil, že největší potenciál růstu bude v klasickém GSM volání pomocí běžně dostupných mobilních telefonů tedy bez zbytečné nutnosti dokupovat další speciální vybavení jako v případě CDMA.

Nové éra Air Telecomu odstartovala v dubnu 2013, kdy byly představeny první tarify a Air Telecom se tak stal plnohodnotným mobilním virtuálním operátorem v sítí T-Mobile prostřednictvím MVNE firmy GTS Czech. Jelikož se jedná o plnohodnotného operátora, volání a SMS ze sítě T-Mobile se do Air Telecomu účtují jako hovory do cizí sítě a to včetně internetových SMS bran.

Mobilní tarify Air Telecomu můžete objednat prostřednictvím e-shopu na internetových stránek, v síti partnerských kamenných prodejen nebo na prodejní lince 800 666 777. Jednorázový poplatek za vydání SIM karty je 1 Kč plus dalších 99 Kč zaplatíte za její aktivaci. Přidělení nového čísla je zdarma, za přenos čísla od jiného operátora dáte 300 Kč. Přenos čísla ke konkurenci je překvapivě zdarma. Celý svůj mobilní účet můžete ovládat prostřednictvím internetové samoobsluhy. K platbě je lze použít všechny standardní způsoby – převod na účet, kreditní kartu i nastavit měsíční inkaso. Elektronický výpis je zdarma, tištění za 50 Kč.

Air Telecom – mobilní tarify a ceník služeb

Air Telecom v současnosti nabízí 6 tarifů odstupňované měsíčním paušálem a počtem volných minut. Pouze poslední tarif je neomezený a to za cenu 749 Kč při dvouletém úvazku, což jak se sami můžete přesvědčit ve srovnání cenově podobných neomezených tarifů, je na úrovni T-Mobilu nebo Telefónicy O2. Ostatní tarify Air Telecomu obsahují vždy určitý počet volných minut zobrazených v tabulce níže a jednotnou minutovou sazbu do všech sítí v ČR (včetně sítě vlastní), která u všech činní 1,50 Kč/min.

Tarify je možné objednat bez úvazku na dobu neurčitou, kdy smlouvu můžete kdykoliv vypovědět a nebo s úvazkem na 24 měsíců. Výpovědní lhůta v případě smlouvy na dobu neurčitou činní 30 dní ode dne doručení výpovědi. Do dvouletého úvazku mají zákazníky nalákat především výhodnější ceny měsíčních paušálů, které jsou vždy o 100 Kč nižší než u stejného tarifu bez úvazku.

Jenom pozor, pokud uzavřete smlouvu na 2 roky a v jejím průběhu se rozhodnete přejít například z důvodu menších příjmů na nižší tarif, Air Telecom vám může podle svých podmínek naúčtovat sankci až 1800 Kč. Když jsme požádali o vyjádření přímo mluvčí Air Telecomu sdělil nám že „Běžná praxe u nových zákazníků a GSM tarifů je, že Air Telecom pokutu nedává. Dochází pouze k dohodě o prodloužení doby trvání.“ Jinými slovy možná vyváznete bez pokuty ale s dalším dvouročním závazkem na krku.

A to je ta lepší možnost. V případě, že si závazek po nějaké době rozmyslíte, hovoří všeobecné podmínky jasně. Účastník je povinen v takové situaci poskytovateli zaplatit částku, rovnající se součtu všech měsíčních paušálů za období od konce výpovědní doby do konce doby původně sjednané ve smlouvě. Toto ovšem není žádná specialita od Air Telecomu, takto běžně postupují v případě úvazku všichni mobilní operátoři. Jakýkoliv úpis na delší období si proto dobře rozmyslete. Obzvláště v dnešní době, kdy ceny mobilního volání padají s příchodem nových virtuálních operátorů každým měsícem prudce dolů.

Tarifikace je nevýhodná, přesto v ČR stále velmi rozšířená po celých minutách, neboli 60+60, což dokáže hovory prodražit až o 30% oproti vteřinové tarifikaci. Zákaznická infolinka 790 811 811 je pro všechny klienty Air Telecomu zdarma.

Tarify Air Telecom:

Název tarifu Měsíční paušal (bez úvazku/s úvazkem 24 měsíců) Volné jednotky do všech sítí v ČR Volné jednotky ve vlastní síti AIR Minuta volání do všech sítí v ČR (včetně vlastní sítě AIR) SMS MMS Internet v mobilu Poznámka
AIR Junior 249 Kč/149 Kč 70 min. 10 SMS 1,50 Kč 1,50 Kč 4 Kč 50 MB Pouze pro mladé do 26 let
AIR Mini 269 Kč/169 Kč 100 min. 100 min., 100 SMS 1,50 Kč 1,50 Kč 4 Kč  
AIR Relax 369 Kč/269 Kč 200 min. 100 min., 100 SMS 1,50 Kč 1,50 Kč 4 Kč  
AIR Max 499 Kč/399 Kč 300 min. 1,50 Kč 1,50 Kč 4 Kč 100 MB  
AIR Max Plus 599 Kč/499 Kč 350 min. 1,50 Kč 1,50 Kč 4 Kč 200 MB  
AIR Unlimited 849 Kč/749 Kč neomezeně neomezeně zdarma 1,01 Kč 4 Kč 1 GB  

*Ceny vždy uvádíme přehledně včetně DPH.

Užitečné informace k operátorovi:

Kompletní sazebník, včetně cen roamingu, hovorů do zahraničí a datových služeb mimo Českou republiku, naleznete také na oficiálních stránkách operátora Air Telecom ve formátu PDF.

Tagy: air telecom, mobilní internet air telecom, mobilní operátor air telecom, virtuální operátor air telecom, air telecom ceny, air telecom recenze, air telecom tarify, roaming air telecom, airtelecom.cz, air telekom

TOPlist