Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Kaufland Mobil

Kaufland Mobil

Mobilního operátora od společnosti Kaufland jsme již krátce zmínili v článku věnovaném operátorovi Lidl Mobile. Samozřejmě to nebyla to náhoda. Obě maloobchodní značky zná v ČR asi každý, ale už méně lidí ví, že obě vlastní jedna a ta samá firma, konkrétně Lidl & Schwarz-Gruppe, známého německého obchodníka Dietera Schwarze, potomka zakladatele společnosti z 30. let 20. století.

Obě společnosti doslova opanovali český trh s potravinami a zatímco značka Lidl jde cestou svých privátních značek a agresivně nejnižších cen, Kaufland nabízí běžné značky potravin známé i z ostatních řetězců, opět za co nejnižší ceny. Například kvalita zeleniny z Kauflandu je oproti ostatním řetězcům na jiné úrovni a jak Lidl, tak Kaufland, pravidelně sklízejí první ceny, co se obliby mezi českými zákazníky týká. My zde ale nejsme kvůli nákupu potravin. Zajímat nás budou mobilní virtuální operátoři, které obě dvě společnosti nabízejí prozatím jen na území Německa. Předpokládaný vstup těchto štik na český trh však slibuje takový potenciál, že se na tyto mobilní operátory zaměříme podrobněji.

K-Classic Mobil – tarify a ceník služeb

K-Classic Mobil, jak se mobilní virtuální operátor od společnosti Kaufland jmenuje, nabízí svým německým zákazníkům předplacenou kartu a jeden tarif. Nabídka je tedy jednoduchá a přehledná, ostatně jak mají němečtí operátoři ve zvyku. Mobilní služby může využívat každý bez nutnosti nějakého členství nebo měsíčních poplatků. Zklamáním je ale minutová tarifikace 60+60 jak u předplacené karty, tak i tarifu, která dokazuje, že ne vše je u zahraničních mobilních operátorů tak růžové.

Předplacená karta nijak nevybočuje z řady a její minutová sazba 9 centů (2,30Kč) je stejná jako například u Tchibo mobilu. V tomto směru na tom nejsme v Čechách tak špatně – například i český operátor Mobil.cz nabízí sazbu srovnatelnou – 2,50 Kč/min. Rozdíl oproti ČR můžeme vidět až na doplňkových balíčcích, kdy za 75 Kč získáme neomezené volání v síti K-Classic a za 175 Kč pak 500 MB internetu v mobilu.

Jediný tarif, který K-Classic nabízí, za měsíční paušál v přepočtu 325 Kč nabídne celých 400 minut volání do všech sítí a 500 MB internetu, s tím, že ceny volání na rámec paušálu zůstávají shodné s předplacenou kartou. A zde je již rozdíl oproti tarifům od českých virtuálních operátorů dosti patrný.

Dodatečné informace a odkazy:

Zmiňované ceny si můžete sami porovnat přímo na oficiálních stránkách K-Classic Mobilu dostupných v německém jazyce. Stránky českého zastoupení značky najdete na kaufland.cz a prohlédnout si je možné i aktuální letáky Kaufland na tento i příští týden.

Tagy: k-classic mobil, k-classic-mobil.cz, k-classic mobil roaming, k-classic mobil internet, k-classic mobil samoobsluha, k-classic mobil ceník, k-classic mobil tarify, k-classic mobil recenze, kaufland mobil, virtuální operátor k-classic mobil

TOPlist