Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> ČEZ Mobil

ČEZ Mobil

Energetická skupina ČEZ zahájila k 15.10.2013 prodej svých mobilních služeb a zařadila se tak po bok ostatních energetických společností, kde za všechny zmiňme například Centropol Telecom, Lama Mobile nebo One Mobile, které se též rozhodly spojit prodej energií s telekomunikačními službami. Od ČEZu, který v současné době má jen u nás více než 3,5 miliónů zákazníků se však očekávalo něco víc, než od všech ostatních nováčků na českém mobilním trhu. Jestli se ČEZ Mobilu podařilo tato velká očekávání naplnit, se podrobně podíváme v recenzi tohoto operátora.

Kde objednat, poplatky spojené s přechodem a správa služeb

Nový mobilní virtuální operátor nese jméno ČEZ Mobil nebo také Mobil od ČEZ a působí v síti Telefónica O2. Jeho služby mohou využívat všichni zákazníci, bez ohledu na to, zda od mateřské společnosti odebírají energie či nikoliv. Stávající zákazníci dostanou menší výhodou, kterou jsou neomezené SMS v sítí ČEZ Mobilu, jež mohou dále nabídnou až 3 svým známých, kteří se k tomuto operátorovi rozhodnou přejit a na tuto výhodu nárok nemají.

Níže uvedené tarify můžete objednávat z pohodlí domova pomocí objednávkového formuláře na oficiálních stránkách operátora, přes zákaznickou infolinku na čísle 840 840 840 nebo osobně, na jednom z kontaktních míst skupiny ČEZ. Cena nové SIM karty, její aktivace a poštovné až k vám domů je vše zdarma. Dále si můžete vybrat až z deseti náhodných nových mobilních čísel nebo využít přenosu čísla od jiného operátora. Obojí bezplatně. To není rozhodně u ostatních mobilních virtuálních operátorů samozřejmostí a ČEZ si to můžete do značné míry dovolit zejména díky své velikosti.

Správu mobilních služeb, jako je například aktivace níže probíraných balíčků, kontrola spotřebovaných jednotek, přehled vyúčtovaní, atd. je možné provádět prostřednictvím internetové samoobsluhy na stránkách operátora nebo pomocí hlasové samoobsluhy po vytočení *84 (zdarma) nebo telefonní infolinky na čísle 840 840 840 (normální minutová sazba).

Základní tarif od ČEZ Mobilu za 0 Kč měsíčně

V oficiálním ceníku najdeme pouze jeden základní tarify, který si ale můžeme dále rozšířit o 2 doplňkové balíčky zobrazené v přehledu níže. Základní tarif „Platím, jak volám“ je vlastně obdobou předplacených karet známých například od Tesco Mobilu nebo Blesku. Měsíční paušál vyjde na 0 Kč a zákazník platí jen za jednotky, které skutečně spotřebuje. Minuta volání do všech sítí vyjde na 2,20 Kč, SMS na 1,20 Kč. Aktivací jakéhokoliv datového balíčku (přehled níže) k tomuto základnímu tarifu, navíc získáte volání ve vlastní síti zdarma.

Letmý náhled do našeho srovnání předplacených karet popřípadě tarifů s nulovým měsíčním paušálem dává tušit, že tento základní tarif ČEZ mobilu je sice cenově velmi dobrý, ale ne nejlepší a kýženou revoluci tak nepřináší. Například tarif Basic od Fayn Mobilu nabízí též nulový paušál, ale minuta volání vyjde na 1,79 Kč. To i při méně výhodné tarifikace 60+60 vychází stále výhodněji. Navíc je u Fayn Mobilu možnost volání za 0,79 Kč/min kdekoliv v blízkosti bezdrátového internetu. Na první pohled se zdá jasným favoritem také Tesco Mobile se svým dvojnásobkem kreditu až do konce roku 2014. Velkým chytákem je ale platnost tohoto bonusového kreditu. Ta je jen 1 měsíc, takže ho většina lidí s minimální útratou, která si nulové tarify pořizuje především, nestačí spotřebovat.

Hlavní síla Mobilu od ČEZ je v balíčcích neomezeného volání

To nejlepší si ale ČEZ nachystal do svých dvou balíčků – Volám občas a Volám rád. Alespoň pod tímto označení je energetický gigant prezentuje na svých stránkách, ačkoliv na ně můžeme v podstatě pohlížet jako na dva tarify bez úvazku, s měsíční výpovědní lhůtou. Oba dva balíčky se pyšní nejlepší tarifikací 1+1 a naráz můžete mít aktivovaný vždy jen jeden z nich. Balíček lze ale jednou za každé zúčtovací období kdykoliv zrušit a zvolit balíček jiný či přejít zpět pouze na základní tarif. Pokud tak neučiníte, balíčky, včetně těch datových, se automaticky obnovují každý měsíc (48 hodin předem vás o obnovení informují bezplatnou SMS). Skvělé je, že nevyčerpané volné jednotky se převádějí do následujícího zúčtovacího období (neplatí to však pro datové balíčky), kde se čerpají jako první.

Balíček Volám občas nabízí za 200 Kč měsíčně 100 volných minut do všech sítí a především volání v síti ČEZ zdarma. Pokud tak k Mobilu od ČEZ převedete celou svoji rodinu, můžete výrazně ušetřit. Přitom stačí například dětem aktivovat nulový tarif „Platím, jak volám“ s příznivými cenami volání a sobě aktivovat jeden ze zmíněných balíčků. Pokud teď nahlédneme do srovnání cenově podobných tarifů, zjistíme, že zde ČEZ patří skutečně k tomu téměř nejlepšímu.

Bohužel téměř, protože Clubcard tarif od Tesca nabídne díky zmiňované akci za 100 Kč měsíčně (200 Kč bonusový kredit + 100 Kč řádný kredit = měsíční cena Clubcard tarifu 300 Kč) neomezené volání ve vlastní síti a 120 volných minut do všech sítí a 60 SMS. Podobně si vede i vyšší balíček Volám rád, kde za měsíční cenu 340 Kč zákazník dostane 200 volných minut a volání v síti ČEZ zdarma. Opět se jedná o dobrou nabídku, ale několik konkurentů se v této cenové hladině také najde.

Závěrečné shrnutí a zhodnocení opetátora

Máme-li zhodnotit nabídku nového ČEZ Mobilu, musíme říct, že nás nezklamala, ale ani vyloženě nenadchla. Pokud provoláte pouze pár minut měsíčně můžete nulový tarif „Platím, jak volám“ zvážit, je k tomu dobrý, nebo se můžete také poohlédnout například u zmiňovaného Fayn Mobilu, který nabízí o fous lepší ceny. Hlavní síla ČEZ Mobilu tkví v jeho balíčcích neomezeného volání ve vlastní síti a to hlavně pro rodiny. Nicméně v tomto směru mu na paty šlape Tesco Mobile, které je díky akci s dvojnásobkem kreditu do konce roku 2014 se svým neomezeným tarifem Clubcard pro většinu rodin výhodnější. Menším zklamání může být také mobilní internet, který je k dispozici pouze ve formě 3 balíčků a cenou nikterak neoslňuje.

Ceník služeb ČEZ Mobilu:

Název služby Cena za měsíc Volné minuty do všech sítí Volání do všech sítí (Kč/min) Volání jen ve vlastní sítí ČEZ (Kč/min) SMS MMS Poznámka
Platím, jak volám 0 Kč 2,20 Kč 2,20 Kč 1,20 Kč 5 Kč Neomezené SMS v síti ČEZ Mobilu pro stávající odběratele energií
Volám občas 200 Kč 100 minut 2,20 Kč neomezeně 1,20 Kč 5 Kč
Volám rád 340 Kč 200 minut 2,20 Kč neomezeně 1,20 Kč 5 Kč

Datové balíčky internetu v mobilu:

50 MB na den 20 Kč Neomezené volání ve vlastní síti k balíčku zdarma
300 MB na měsíc 200 Kč, vynulování datového limitu 100 Kč
1 GB na měsíc 300 Kč, vynulování datového limitu 200 Kč

Tagy: čez mobil, čez mobil internet, čez mobil tarify, čez mobil ceník, čez mobile, čez mobil recenze, cez-mobil.cz, čez mobil samoobsluha, mobilní operátor čez, virtuální operátor čez mobil

TOPlist