Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Voocall

Voocall

Voocall dlouhodobě patří k jednomu z vůbec nejlepších a mezi zákazníky nejoblíbenějších VoIP operátorů na českém trhu. V konkurenci desítek podobných firem, které nabízejí levné volání přes internet, Voocall vyniká hlavně nízkou cenou a skutečně přívětivou zákaznickou podporou. Velmi užitečnou a používanou funkcí je i tzv. Voocall callback, jenž dokáže do určité míry překonat i jeden z největších neduhů VoIP služeb, a to jest nemožnost si zavolat, pokud nejste v dosahu rychlé připojení k internetu. Více se o funkci Callback zmíníme dále.

V únoru roku 2013 oznámila společnost Voocall záměr stát se novým virtuálním operátorem a přidat tak ke svým stávajícím službám také možnost klasického mobilní volání. Mobilní operátor Voocall odstartoval 1.7. 2013 v sítí T-Mobile (prostřednictvím firmy GTS) a k tomuto datu došlo také k razantnímu snížení cen všech stávajících služeb.

Voocall Callback

Funkce Callback umožňuje, jak již jsme zde zmiňovali, překonat největší překážku VoIP služeb, kterou je nutnost neustálého připojení k internetu v případě, že chce uskutečňovat hovory. Služba Voocall Callback umožňuje volat za zvýhodněné ceny všude tam, kde není internetové připojení, a to i například ze zahraničí. Funguje to tak, že si do svého osobního adresáře na internetových stránkách Voocall přidáte všechna oblíbená čísla, na která bude chtít následně se službou Callback volat. Každý z vašich kontaktů dostane posléze přidělené své vlastní interní číslo ve tvaru +420 910 610 1XX. To pak již stačí odkudkoliv krátce prozvonit a systém vám již automaticky zavolá zpátky a spojí vás s vaším požadovaným číslem. Kromě samotného prozvonění můžete k aktivaci služby Callback využít i SMS, webové rozhraní nebo mobilní internet (který je na uskutečnění běžného hovoru přes internet příliš pomalý).

Callback můžete používat s libovolným telefonem i operátorem bez jakéhokoliv dalšího nastavování. Všechny hovory přes tuto služby jsou účtovány přímo u Voocallu a svému mobilnímu operátorovi za ně nic neplatíte.

Pozor na skryté poplatky

Velkou kritiku si zaslouží skryté poplatky, které si Voocall nově účtuje. Nejde o výši poplatků samotných jako o fakt, že je operátor potají zabudoval do svých všeobecných podmínek a nikde na oficiálních stránkách se jimi veřejně nechlubí. Konkrétně se jedná o podmínku, že na předplacené kartě musíte utratit minimálně 200 Kč za 2 měsíce, jinak automaticky platíte dodatečný poplatek 30 Kč za každý měsíc, kdy tuto podmínku nesplníte. A podobná sankce se týká i ostatních předplacených služeb od Voocallu, hlavně VoIP volání. Pokud v tomto případě nedobijete jednou za 6 měsíců alespoň 100 Kč, strhává se z vašeho kreditu částka 10 Kč měsíčně a to až do jeho úplného vyčerpání. Všechny tarify jsou sice uzavírány bez úvazku na dobu neurčitou, ale výpovědní lhůta u nich činí nepřiměřeně dlouhých 6 měsíců, což je další chyták, na který narazíte v obchodních podmínkách.

Tarify a ceník služeb

SIM kartu můžete spolu s uvedenými tarify objednávat online přímo na stránkách operátora. Cena nové SIM karty je k předplacené kartě zdarma a její zaslání poštou vyjde na 45 Kč. U paušálních tarifů pak SIM karta přijde na 100 Kč a poštovné na 78 Kč. Přidělení nového čísla je v obou případech zdarma a na výběr dostanete přibližně 50 volných čísel ve tvaru 771 77X XXX. Pokud chcete přenést své stávající číslo od jiného operátora, počítejte u předplacené karty s jednorázovým poplatek 300 Kč za přenos k Voocallu a 100 Kč za případný budoucí přenos od něj. U tarifů je přenos k operátorovi zadarmo, ale na 300 Kč se naopak prodraží odchod pryč. Všechny ceny a poplatky se můžete prohlédnou také v oficiálním ceníku tohoto operátora. Tarifikace je u všech uvedených tarifů i předplacené karty nejvýhodnější možná, tedy 1+1 po vteřinách.

Nejlépe lze z nabídky hodnotit ceny neomezeného tarifu, který je levnější než u trojce našich největších operátorů. Není ale nejlevnější. Odpověď, na to, který tarif to v současné době je, najdeme v našem porovnání neomezených tarifů.

Klasické mobilní tarify Voocall:

Tarif Měsíční paušal Volné minuty do všech sítí v ČR Cena za minutu volání do všech sítí v ČR Cena za minutu volání pouze ve vlastní síti SMS (vlastní síť/cizí síť) MMS Internet
Předplacená karta Voocall 0 Kč* 0 1,90 Kč 1,90 Kč 1,50 Kč 3,90 Kč 1 Kč/1 MB
Minimus 99 Kč 60 minut 1,90 Kč 1,90 Kč 1,50 Kč 3,50 Kč
Medius 199 Kč 0 1,90 Kč zdarma zdarma/1,50 Kč 3,50 Kč
Minimus Plus 249 Kč 60 minut 1,90 Kč 1,90 Kč 1,50 Kč 3,50 Kč 300 MB
Medius Plus 449 Kč 0 1,90 Kč zdarma zdarma/1,50 Kč 3,50 Kč 600 MB
Maximus 499 Kč neomezeně zdarma zdarma zdarma 3,50 Kč
Maximus Plus 669 Kč neomezeně zdarma zdarma zdarma 3,50 Kč 1,5 GB

*Nutno dobít 1× za 2 měsíce minimálně 200 Kč, jinak platíte měsíční paušál v hodnotě 30 Kč.

VoIP tarify k mobilním tarifům nebo samostatně:

Způsob VoIP volání Volání do všech mobilních sítí v ČR Volání na pevné linky v ČR Měsíční poplatek (jen u čísel registrovaných mimo Voocall)
VoIP prostřednictvím vlastního internetu 0,59Kč/min 0,65Kč/min 1Kč
Voocall Callback kdekoliv v ČR 1,10Kč/min 1,14 Kč/min 1Kč

Užitečné informace k operátorovi:

Kromě oficiálních stránek samotného operátora doporučujeme také si prohlédnout náš článek – jak na nejlevnější volání (odkaz níže), věnovaný podrobně všem VoIP operátorům v ČR a volání přes internet na mobily obecně. Kromě samotného srovnání cen jednotlivých VoIP operátorů v něm najdete také podrobné návody, jak používat příslušné mobilní aplikace, jak nastavit funkci callback a podobně.

Tagy: voocall.cz, mobilní internet voocall, mobilní operátor voocall, virtuální operátor voocall, voocall ceny, voocall tarify, voocall mobile, voocall mobil, voocall vodafone cz

TOPlist