Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Studentfone

Studentfone

V současné době jsou v ČR celkem 3 mobilní operátoři s jasným zaměřením na mladé a studenty, kteří požadují hlavně internet v mobilu a takové staromódní věci, jako jsou například SMSky a často už i běžné volání, řeší pomocí dostupných aplikací na chytrých telefonech přes internet zdarma. Jsou jimi operátor Mobil.cz, Kaktus od společnosti T-Mobile a v této recenzi probíraný Studentfone, jenž je jen marketingovou značkou a ve skutečnosti za ním stojí mobilní operátor Vodafone, se kterým taky uzavíráte při zakoupení SIM karty obchodní smlouvu. GTS Alive, distributor studentských ISIC karet pro ČR, zde figuruje pouze jako přeprodejce SIM karet.

Kteréhokoliv z operátorů zmiňovaných v předchozím odstavci si však může pořídit každý bez ohledu na věk a ani v případě Studenfonu k tomu není potřeba ISIC karty či jiného dokladu. Je však pravdou, že pokud ISIC kartu vlastníte, získáte v tomto případě po zadání jejího čísla poštovné ve výši 40 Kč zdarma.

Studenfone – nejdůležitější informace telegraficky

Cena nové Sim karty je 150 Kč a spolu s kreditem 150 Kč, který můžete využít na volání, SMS či dokoupení dodatečného objemu dat, získáte dnem její aktivace balíček Megabajty (detaily níže) do konce následujícího kalendářního měsíce zdarma. Přenosu stávajícího mobilního čísla od jiného operátora lze využít a je v tomto případě zdarma. SIM kartu je možné objednat on-line nebo prostřednictví sítě prodejních míst po celé ČR. Zakoupenou SIM kartu je možné osobně vyzvednout v ISIC pointu v Letenské ulici na Praze 1 nebo nechat zaslat Českou poštou za 40 Kč až domů (dobírka vyjde na dalších 40 Kč). V případě uvedení čísla ISIC karty je pak poštovné po ČR zdarma. Způsob účtování je 60+1, tedy po první celé provolané minutě již po vteřinách.

Hovor na infolinku operátora vyjde na 40 Kč, proto doporučujeme si každé volání raději rozmyslet nebo využít některé jiné kanály komunikace – např. facebookové stránky operátora, email, atd. Správá služeb – například aktivace dodatečného 100 MB datového balíčku z ceníku níže nebo kontrola spotřebovaných jednotek, probíhají prostřednictvím internetové samoobsluhy přímo na stránkách operátora. Ta je také nejsnadnějším způsobem, jak dobít kredit. Kromě ní lze k navýšení kreditu použít i bankomaty, internetové bankovnictví největších bank nebo terminály Sazky, Fortuny, České pošty a dalších. Platnost kreditu je podobně jako u jiných předplacených karet 6 měsíců.

Neomezený Facebook jen při pravidelném dobíjení

Největším lákadlem tohoto operátora je bezesporu neomezené surfování na Facebooku. Alespoň tímto sloganem to prezentuje sám operátor na svých stránkách. Bohužel ale ve skutečnosti to tak úplně neomezené není a všechny, kteří si mysleli, že si za 150 Kč koupí SIM kartu Studentfonu a další rok budou moci zadarmo brouzdat po Facebooku, musíme zklamat. Za prvé se jedná o akční nabídku s garantovanou platností do 31.3.2014 a za druhé je neomezené prohlížení Facebooku podmíněno pravidelným měsíčním dobitím kreditu v minimální výši 200 Kč.

Avizované neomezené surfování na Facebooku a dalších partnerských webech zmíněných níže je totiž součástí balíčku s názvem Megabajty, jehož využívání je spuštěno automaticky a zdarma s aktivací zakoupené SIM karty a platí jak v měsíci aktuálním, tak i ještě jeden měsíc následující. Balíček obsahuje porci 300 MB dat na každý kalendářní měsíc plus navíc právě prohlížení partnerských webů včetně Facebooku, které se vám nezapočítává do tohoto 300 MB datového limitu. Pokud si v předchozím kalendářním měsíci dobijete kredit alespoň jednou, jednorázovou částkou 200 Kč a výš, dostanete balíček Megabajty na následující kalendářní měsíc zdarma.

Pokud však v předchozím kalendářním měsíci k dobití nedošlo, bude Vám tento balíček aktivován stejně automaticky, ať chce nebo ne a to tentokrát už ne zdarma, ale za částku 250 Kč, která se vám odečte z výše současného kredit. Pokud minimální částku 250 Kč na svém kreditu nemáte, bude vám při nebližším připojení k internetu z mobilu aktivován alespoň balíček internetu na den za částku 25 Kč, který ale již v sobě neomezené surfování na Facebooku neobsahuje. Tímto se nás operátor snaží přimět k pravidelnému měsíčnímu dobíjení kreditu a je třeba na to myslet, než se ke Studenfonu rozhodnete přejít.

Studentfone v porovnání s konkurencí

U Studentfonu je třeba dát pozor, že balíček Megabajty je aktivován až následující kalendářní měsíc po měsíci, kdy došlo k dobití kreditu (pouze v případě první aktivace SIM karty je balíček aktivován ihned). Například u konkurenčního Mobilu.cz dojde k aktivaci datového balíčku ihned po dobití a má platnost 30 dní. Našim čtenářům také doporučujeme zakoupit SIM kartu Studenfonu brzy na začátku měsíce, získají tím tak vlastně 2 měsíce surfování zdarma. Bohužel negativně na nás zapůsobila jak relativní složitost podmínek dobíjení, tak hlavně neustále omílání marketingového hesla o neomezeném brouzdání po Facebooku, které je ale garantované jen do 31.3. 2014 a po tomto datu již není zaručeno (i když vzhledem k rostoucí konkurenci velmi pravděpodobně k prodloužení této nabídky dojde).

Mnohem kladněji proto v tomto směru hodnotíme nabídku konkurenčního Kaktus mobilu, který dává neomezený Facebook (nezapočítává se do datového limitu), ke všem kartám aktivovaným do 31.3.2014 a jeho zákazníci se mohou spolehnout, že jim tak tato nabídka zůstane i po tomto datu. Velkým rozdílem je také to, že jakmile přestanete u Studentfonu dobíjet, je vám buď automaticky vnucen balíček Megabajty za 250 Kč a v případě, že tuto částku na svém kreditu nemáte, dojde k úplnému odpojení internetu a například na Facebook se tak dostanete jen za 25 Kč, kolik stojí internet v mobilu na den. Kaktus vám umožní i po vyčerpání datového balíčku surfovat na Facebooku kdykoliv neomezeně zdarma, i když jak se můžete dočíst v recenzi věnované tomuto operátorovi, jedná se z jeho strany o velmi chytrý a nikoliv úplně nezištný krok. Pro ty, co pak o Facebook nestojí vůbec, je pak jasnou volbou Mobil.cz, který jde s vhodným mobilním prohlížečem (Opera Mini), používat k neomezenému připojení k internetu po dobu 6 měsíců zdarma, než je vůbec nutné dobít kredit.

Předplacená karta Studentfone:

Minuta volání do všech sítí SMS MMS Internet v mobilu Poznámky
2,50 Kč 1,50 Kč 4,50 Kč Za pravidelné měsíční dobití minimální částkou 200 Kč, balíček Megabajty s 300 MB dat zdarma a s neomezeným surfování na Facebooku (do 31.3.2014) a partnerských studentských webech. V případě nedobití kreditu nucená aktivace téhož balíčku za 250 Kč nebo úplné odpojení od internetu a přechod na Internet v mobilu za 25 Kč/den Možnost dokoupení dalších 300 MB dat za 100 Kč, tarifikace 60+1

Partnerské (tzv. whitelistové) weby, jejichž prohlížení se nezapočítává do datového limitu: facebook.com, studentfone.cz, regiojet.cz, isic.cz, alive.cz, isicpoint.cz, studentagency.cz

Doplňující informace k operátorovi:

Tagy: studentphone, studentfone zkušenosti, studentfone recenze, mobilní virtuální operátor studentfone, studentfone ceník, studentfone samoobsluha, studentfone tarify, studentfone internet, studentfone.cz, studentfone roaming

TOPlist