Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Sazka Mobil

Sazka Mobil

Po dlouhých peripetiích vstupuje na náš trh další velký mobilní operátor, který má šanci se úspěšně postavit zaběhlé konkurenci a srazit ceny volání pro českého zákazníka zase o něco níž. Noví mobilní operátoři jako je Blesk Mobil, ČEZ Mobil, Tesco Mobile a desítka menších virtuálních operátorů si za krátkou dobu své působení získali již téměř 700 000 spokojených zákazníku a nový operátor od společnosti Sazka doufá, že k tomuto číslu přidá minimálně dalších několik set tisíc nových klientů. V dnešní recenzi se podíváme, jestli se mu to s nově představenou nabídkou může povést.

Předplacená karta Sazka Mobilu pro levné občasné volání

Nabídka i ceník Sazka Mobilu jsou ve znamení jednoduchosti. Operátor nabízí pouze jedinou předplacenou kartu, ke které si můžeme v případě potřeby dokoupit balíček s volnými minutami nebo internetem v mobilu (viz. níže). Základní sazba na předplacené kartě činí 2 Kč/min do všech sítí, SMS stojí 1,50 Kč a tarifikace je 60+1 (po první minutě se účtuje po sekundách). Cenově se tak karta Sazka Mobilu řadí k těm levnějším na trhu.

Platnost kreditu je 6 měsíců a veškerá administrativa jako je přenos čísla, aktivace SIM karty, přidělení nového čísla nebo doručení SIM karty poštou až domů, jsou u Sázka Mobilu zcela zdarma. Ke správě můžete používat internetovou samoobsluhu nebo telefonní infolinku. Kredit nabijete lehce online přes internet nebo na kterémkoliv terminále Sazky. SIM kartu Sazka Mobilu zakoupíte na každé trafice nebo přes internet. Její cena je 150 Kč a obsahuje kredit ve stejné výši.

Recenze doplňkových balíčků a mobilního internetu

Pojďme se blíže podívat na doplňkové balíčky. První balíček obsahuje 100 volných minut a 100 SMS za 200 Kč. Cena to není špatná, ale dnes už nijak převratná. Tesco Mobile Vám de facto za 150 Kč (počítáme s dvojnásobkem kreditu, který Tesco za každé dobití až do konce roku 2014 dává) nabídne 120 volných minut, 60 SMS a k tomu navrch neomezené volání do vlastní sítě. ČEZ Mobil je na tom ovšem podobně jako Sazka. Za 200 Kč u něj dostanete také 100 volných minut a k tomu místo SMSek neomezené volání v síti ČEZ Mobilu na jeden měsíc zdarma. Tesco Mobile nám tak v tomto případě přijde výhodnější, i když na občasné nárazové volání lze v klidu využít i tento hlasový balíček od Sazky.

Druhý balíček za 400 Kč je už ale vyloženě „nouzovka“. Na tak časté volání není výhodná téměř žádná předplacená karta a ta od Sázky není výjimkou. Za cenu jen o málo vyšší (449 Kč) nabízí 4U Mobile už neomezený tarif. Samostatnou kategorií jsou pak balíčky mobilního internetu, na které platí víceméně totéž – použijte jen v případě nouze. Nelze to ale Sazce vyčítat. K surfování jsou už zde jiné předplacené karty typu Mobil.cz nebo Kaktus a to samé platí i pro častější volání. Sami se můžete přesvědčit v kompletním porovnání všech předplacených karet, kam jsme tímto dnem přidali i kartu od Sazka Mobilu.

Za dobití 300 Kč a více voláte dalších 30 dní za 1,50 Kč/min

Sazka navíc pro zákazníky připravila bonus. V případě dobití částkou 300 Kč a více klesá cena volání na následující 30 dní jen na 1,50 Kč/min a SMS na 1,30. To je sice příjemné, ale pokud plánujte každý měsíc utratit 300 Kč, vyplatí se rozhodně poohlédnout jinde (Plus4U Mobile, mVolání mini a mnoho dalších). Sázka Mobil je určen a vyplatí se především při malých měsíčních útratách a tak uvedený bonus za dobití obvykle až tak moc nevyužijete.

Propojení telefonního čísla s loterijní hrou Sazka Mobil Šance

Právě propojení Vašeho mobilního čísla s novou loterijní hrou SazkaMobil Šance má být jedním z největších lákadel nového operátora. A jaká jsou pravidla? Jednoduchá. Stačí si dobít kredit minimální částkou 200 Kč a Vaše mobilní číslo je automaticky zdarma zařazeno do slosování v následujícím měsíci. To probíhá jednou měsíčně vždy první pondělí na ČT1 a jsou v něm tažena 2 pětičíslí. Když se poslední číslo alespoň jednoho z tažených pětičíslí bude shodovat s posledním číslem Vašeho telefonního čísla, vyhráváte 30 Kč. U shody dvou posledních čísel je to 100 Kč, tří a čtyř pak 750 Kč a 2500 Kč. Pokud trefíte všech 5 čísel, můžete se těšit na jackpot v minimální hodnotě 250 000 Kč. V případě, že jackpot nepadne, převádí se jeho suma do měsíce dalšího. Soutěže se může zúčastni každý, i když není zákazníkem Sazka Mobilu. Jeden kupón ho ale v takovém případě vyjde na 20 Kč a svých 5 šťastných čísel si bude muset vybrat sám.

Závěrečné hodnocení a srovnání s konkurencí

Pro občasné volání a jako poukázka do loterie není operátor od Sazky špatný a nenáročnému zákazníkovi, co moc nevolá, bude stačit. Cenou volání i SMS patří Sazka k jedněm z nejlevnějších. Velkým soupeřem ale i v této nízké cenové kategorii bude pro Sazku např. předplacená karta OpenCall, která nabízí bez jakýchkoliv podmínek cenu ještě nižší a to konkrétně 1,80 Kč za minutu, jenž platí dokonce i při volání na Slovensko. Objektivně výhodnější je i nejnižší tarif od One Mobilu Bez jakýchkoliv podmínek, minimální útraty a nutnosti dobíjení voláte rovnou za 1,50 Kč/min a do vlastní sítě pak dokonce ještě levněji.

Pokud měsíčně provoláte o něco více, vítězí nad Sazkou také operátor Tesco Mobile se svým Clubcard balíčkem, který s bonusovým kreditem pořídíte již od 100 Kč. Jestli se se svým měsíčním účtem za telefon pravidelně vejdete do 70 provolaných minut určitě stále stojí za pozornost i tarif Českých drah od Vodafone. Pro ty co chtějí volat více či využívat mobilní internet je Sazka Mobil vyloženě nevhodný. V našem cenovém srovnání si snadno najdete tu nejvýhodnější nabídku (mrkněte například na již zmiňovaný 4U Mobile, který patří asi k tomu nejlepšímu, co lze dnes u nás sehnat). Oficiální stránky operátora od Sazky pak najdete na adrese sazkamobil.cz.

Ceník Sazka Mobilu:

Minuta volání do všech sítí SMS MMS Tarifikace Platnost kreditu Poznámka Srovnání s konkurencí
2 Kč 1,50 Kč 5 Kč 60+1 6 měsíců Při dobití částkou od 300 Kč výše, klesne cena volání po dobu 30-ti dní na 1,50 Kč/min a SMS na 1,30 Kč ZDE
Obsah balíčku* Cena
100 volných minut a 100 SMS 200 Kč
200 volných minut a 200 SMS 400 Kč
25MB internetu na den 20 Kč
150MB internet na měsíc 150 Kč
300 MB internet na měsíc 200 Kč
500 MB internet na měsíc 250 Kč
1000 MB internet na měsíc 350 Kč

*Platnost balíčku je 30 dní, nespotřebované jednotky se nepřevádějí.

Tagy: sazka mobil tarify, sazka mobil zkušenosti, sazka mobil ceník, sazka mobil samoobsluha, sazka mobil dobíjení kreditu, saska mobil.cz, sazkamobile.cz, sazka mobil šance, sazkamobil.cz, sazka mobile sim karta

TOPlist