Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> mBank

mBank

Nízkonákladová banka Mbank se rozhodla nadělovat ke příležitosti spuštění svých bankovních služeb bez poplatků před 6 lety. Důvod, proč o tom píšeme na našich stránkách je ten, že oním dárkem jsou výhodné mobilní tarify určené všem stávajícím klientům banky a těm, pro které bude nabídka dostatečně lákavá, aby si běžný účet bez poplatků založili v průběhu trvání této časově omezené akce. Bohužel prvotní informace, že mBank zakládá vlastního mobilního operátora se nepotvrdily a jedná se pouze o krátkodobou nabídku ve spolupráci s operátorem Vodafone.

V obchodní podmínkách není délka trvání této akce blíže specifikována a pouze se dozvíme, že 10 dní před jejím ukončením se tuto informaci dozvíme na oficiálních stránkách banky (viz. kompletní pravidla této akce). Z různých indicií lze ale usuzovat, že nabídka je platná do 31.12.2013 a pak se uvidí, jestli se banka rozhodne tuto akci prodloužit. Mimochodem původní spekulace o vzniku nového virtuálního operátora nebyly pouhým „vařením z vody“. V Polsku již vlastního operátora pod názvem mBank Mobile tato banka má. Nyní se už pojďme podívat na samotné tarify, jestli je vůbec o co stát.

mVolání jen pro klienty mBank

Již na začátek můžeme říct, že tato akce v podobě mVolání se bance skutečně povedla. Ve spolupráci s Vodafonem jsou připraveny hned 3 mobilní tarify mVolání v cenovém rozpětí od 127 Kč do 599 Kč, jejichž přehled i se srovnáním, si můžete prohlédnout v tabulce níže. Tarifikace je nejnižší možná 1+1 čili po vteřinách a jedinou vadou na kráse je nutnost podepsat úvazek na 2 roky. Operátor sice garantuje nízkou cenu i po případné plošném zlevnění služeb s příchodem 4.operátora, s tím,že se můžete ze smlouvy vyvázat, když tarif nebude nejlevnější na trhu, ale víme, jak tyto sliby často dopadnou. Ještě doplňme, že po vyčerpání dostupných dat dojde u všech tarifů ke zpomalení na stěží použitelných 20 kb/s. Jelikož z tabulky a odkazovaného porovnání je patrné vše, uvedeme zde už jen krátký komentář ke každému z představených akčních tarifů.

  • Vodafone první krok: jedná se o nejnižší tarif z této akce a ze zbylých dvou vyniká nejméně. Matematika je jednoduchá. Pokud u Tesco Mobile nabijete za 200 Kč získáte až do konce roku 2014 kredit 400 Kč. Za 300 Kč si objednáte Clubcard tarif a 100 Kč kredit Vám zbude. Dá se tak říct, že reálná cena tarifu Clubcard je 100 Kč a za tuto cenu dostanete neomezené volání v síti Tesco Mobile, 120 minut do ostatních sítí a 60 SMS. Tesco je tak zde oproti mBank jednoznačným vítězem.
  • mVolání mini: zde už je situace pro mBanku o dost příznivější za 299 Kč nikde jinde u veřejně dostupného mobilního operátora takovou porci služeb nedostanete – 300 volných minut do všech sítí, neomezené SMS, 300 MB dat a 100 minut volání do zahraničí. To už je pořádný nášup. Téměř se tak již mVolání blíží tomu nejsilnějšímu kalibru, který momentálně na českém mobilním trhu máme – operátorovi +4U Mobile.
  • mVolání: zde je situace jasná. Jedná se původně o neomezený tarif RED se vším všudy, který v nabídce Vodafone momentálně najdeme s cenovkou 999 Kč. U mBank ten samý tarif získáme již za 599 Kč, tedy se 40% slevou. Tímto akčním tarifem drtí mBank ostatní konkurenci na hlavu a opět jedině neoficiální nabídka firmy Unicorn se mu může rovnat, ovšem jedině za předpokladu, že jste ochotni vyměnit 1000 volných minut do zahraničí za 30 GB dat v ČR.

Jak tarify objednat?

Tarify jsou určeny pro všechny klienty mBank starší 18 let a lze je objednávat po přihlášení na internetbanking účet mBank. Tam ve schránce s novinkami najdete Váš unikátní kód, který pak jednoduše zadáte do formuláře na stránkách Vodafone. Další podmínkou je, že paušál musí být hrazen z konta vedeného u mBank. Na jedno číslo účtu lze mít aktivovanou jen jednu SIM kartu. Při uzavření smlouvy si banka s účtu strhne volací jistinu 500 Kč, kterou po uplynutí 3 měsíců vrátí v případě řádného placení zpět.

Poznámka: mBank nově nabízí možnost založení účtu z pohodlí domova. Stačí si jen při zakládání online zvolit možnost tzv. expresního založení a kurýr přijede v řádu několika dnů se všemi papíry až k Vám domů. S tímto konceptem přišla již dříve například Zuno banka a pokud Vás uvedené tarify mVolání zaujaly, mohla by Vám tato informace ušetřit zbytečné chození na pobočku či na poštu.

Promo tarify mBank:

Název tarifu Měsíční paušál Volné minuty do všech sítí Minuta volání do všech sítí po vyčerpání volných minut SMS MMS Internet Poznámka Srovnání s konkurencí
Vodafone první krok 127 Kč 50 minut JEN v síti Vodafone 3,49 Kč neomezeně v síti Vodafone. Jinde za 1,51 Kč/SMS 4,54 Kč 20 MB ZDE
mVolání mini 299 Kč 300 minut 3,49 Kč neomezeně 4,54 Kč 300 MB 100 minut volání do zahraničí ZDE
mVolání 599 Kč neomezeně zdarma neomezeně 4,54 Kč 4 GB 1000 minut volání do zahraničí ZDE

*Všechny ceny uvedeny včetně 21% DPH.

Tagy: mbank tarify, mbanka operátor, mvolani.cz, mbank recenze, mbank ceník, mbank mobile, mbank operátor, mbank volání do zahraničí, mbank mobil, mbank samoobsluha

TOPlist