Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Relax Mobil

Relax Mobil

Za virtuálním operátorem Relax Mobil stojí silná mezinárodní společnost BEI Multimedia Interactive. Ta se dlouhodobě zaměřuje na komplexní zákaznický servis například v podobě tzv. call center. Jedno takové, které patří k vůbec nejmodernějším v celé Evropě, najdeme v Hodoníně a další podobná centra se nacházejí také v Polsku, Maďarsku nebo na Slovensku.

Mobilní operátor především pro studenty a rodiny s dětmi

Virtuální operátor Relax Mobil vznikl v červnu 2013 a podle vyjádření generální ředitel této společnosti, Víta Rosberga, cílí především na studenty, rodiny s dětmi, důchodce a nebo obyvatele menších měst a obcí, kteří si váží svých těžce vydělaných peněz a nechtějí už dále platit za přemrštěné ceny mobilních služeb běžné v Česku. „Aby bylo možné udržet ceny mobilního volání a internetu dlouhodobě na minimu, nebude Relax Mobil ani investovat přemrštěné částky do marketingu a reklamy a spolehne se na celkovou atraktivitu samotné nabídky.“

Relax Mobil funguje prostřednictvím velkoobchodního partnera, firmy GTS, v síti operátora T-Mobile. Na svých stránkách slibuje ceny volání, SMS a internetu, obvyklé v zahraničí a dokonce prý budou nižší, než jsou ceny běžně dostupných předplacených karet a tarifů u konkurenčních mobilních operátorů v ČR. Jak tomu je doopravdy se nyní podíváme podrobněji.

Relax Mobil tarify a ceník služeb

V současné době najdeme v nabídce Relax Mobilu jediný tarif za měsíční paušál 49,90 Kč. Za tuto cenu dostanete volání do všech sítí v ČR za 1,50 Kč za minutu. Stejnou částku zaplatíte i za 1 SMS. Relax Mobil se tedy evidentně rozhodl jít cenou co nejlevnějšího volání všude a zcela vypustil běžné rozdělení cen volání do „vlastní sítě“ a mimo tuto síť, které můžeme vidět u téměř všech ostatních operátorů.

Z našeho pohledu je to dobře, protože pojem „vlastní síť“ znamená pouze síť v rámci toho kterého virtuálního operátora (neplatí tedy pro mateřskou síť například T-Mobile, O2 nebo Vodafone, v rámci které daný virtuální operátor funguje). A co si budeme povídat, pokud se vám nepodaří převést k virtuálnímu operátorovi celou vaší rodinu, je tato zvýhodněná sazba do vlastní sítě naprosto k ničemu. U Relax Mobilu tedy toto rozdělení, v rámci „Super tarifu 1,50“, odpadá a po celé ČR voláme za jednotnou cenu.

K tarifu můžete využít i mobilní internet. Nehledejte ale nějaké balíčky s omezeným datovým limitem, platí se pouze za přenesena data a to 0,50 Kč za MB. Navíc v momentě, kdy stáhnete data za 150 Kč, tedy v objemu 300 MB, přestávají se jakákoliv další data nad tento rámec účtovat a do konce měsíce už stahujete zdarma. Nenechte se ale svést vidinou neomezeného internetu. Surfovat sice neomezeně můžete, ale po vyčerpání datového limitu dojde ke snížení rychlosti připojení.

I tak se jedná o příjemnou nabídku, kdy za necelých 200 Kč i s cenou samotného tarifu, vlastně dostanete téměř neomezený mobilní internet, který na čtení emailů a lehké surfování bohatě stačí. Nicméně videa z Youtube si na něm po překročení limitu nepustíte. Ani žádné datově objemnější aplikace (online navigace, atd.). Kdyby už jste nevyužili Relax Mobil na nic jiného, i tak stojí tento internet sám o sobě za zvážení. Pokud tedy předem víte, co od něj očekáváte.

Podobný model „neomezeného internetu“ s omezenou rychlostí připojení u nás nabízí i virtuální operátor Mobil.cz a to na své předplacené kartě. U něj dostanete zdarma internetové připojení rychlostí 16 kb/s v obou směrech a to dokonce opravdu zdarma, tedy bez žádného měsíčního poplatku.

Účtování hovoru probíhá způsobem 60+1, tedy s výjimkou první minuty se již počítá po vteřině. U mobilního internetu se platí za každý započatý MB. Přenos vlastního telefonního čísla od jiného operátora je zdarma, stejně tak i zaslání nové SIM karty poštou. Pokud chcete ale od Relax Mobilu odejít pryč, připravte si 300 Kč za přenos čísla k jinému operátorovi. V nabídce jsou i tzv. zlatá čísla (722 227 222, 722 11 22 33, 721 123 123) za která si připlatíte 2000 Kč za kus.

Ze všeobecných podmínek ještě vyniká omezení měsíční útraty na 700 Kč. Po jejím překročení si mobilní operátor vyhrazuje právo vám dočasně telefonní služby přerušit. Nevidí se tak často, aby jakákoliv společnost nechtěla na svých klientech vydělat za každou cenu. Na to, jak dané omezení bude fungovat v praxi i pro zodpovědné zákazníky, si však musíme ještě počkat.

Název tarifu Měsíční paušál Cena volání do všech sítí v ČR SMS MMS Data
Super tarif 1,50 49,90 Kč 1,50 Kč/min 1,50 Kč 5 Kč 0,50 Kč/MB

*Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Užitečné informace a odkazy k operátorovi:

Na závěr ještě jako vždy uvádíme odkaz na kompletní ceník jednotlivých služeb, obsahující i ceny roamingu a volání do zahraničí. Všechny zde zmiňované informace si také můžete znovu přečíst přímo na internetových stránkách Relax Mobilu, kde navíc najdete některé další technické informace k nastavení jednotlivých služeb nebo síť prodejních míst tohoto operátora.

Vřele doporučujeme také naše porovnání cen mobilních operátorů, ve kterém naleznete seřazeny podle výše měsíčního paušálu tarify a předplacené karty od všech telefonních operátorů působících na území ČR k dnešnímu datu.

Tagy: relax mobil, mobilní operátor relax mobil, virtuální operátor relax mobil, relax mobil ceny, relax mobil tarify, relaxmobil.cz, relax mobil t-mobile, relax mobile, mobilní internet relax mobil

TOPlist