Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> L-Tel

L-Tel

L-Tel je společnost sídlící v Jablonci nad Nisou s dlouholetou tradicí v poskytování telekomunikačních služeb domácnostem a menším firmám. Zabývá se zajišťováním, provozem a technickou správou internetových služeb a vysokorychlostního připojení DSL a ve spolupráci s firmou PTS Liberec nabízí i telefonní služby na pevnou linku. Nově pak v portfoliu produktů pod značkou L-Tel Mobil přibyly i mobilní služby a do budoucna je i naplánován prodej zvýhodněných telefonních přístrojů.

L-Tel tak představuje vlastně ideální ukázku nového virtuálního operátora, kteří se rekrutují v drtivé většině právě řad firem s již nějakou zkušeností v oblasti moderních komunikačních technologií. Na stejném zázemí vzniklo a úspěšně funguje mnoho nových mobilních operátorů – za všechny zmiňme například Netbox Mobil nebo Voocall a řadu dalších.

Mobilní služby L-Tel fungují ve spolupráci s velkoobchodní společností GTS v síti operátora T-Mobile.

L-Tel Mobil: tarify a ceník

V nabídce společnosti L-Tel momentálně najdeme 4 různé tarify, lišící se cenou, počtem volných minut a SMS a také mobilním internetem. Jak si můžeme všimnout, cena za minutu volání a SMS je shodná u všech tarifů – konkrétně 0,70 Kč do vlastní sítě, 1,45 Kč do sítí ostatních operátorů a za 1 SMS dáme shodně 1,20 Kč. U neomezeného tarifu samozřejmě z podstaty věci žádná cena za minutu neexistuje a za ne úplně levný peníz voláme a píšeme bez omezení.

Poslední dva nejvyšší balíčky již mají mobilní internet započtený v ceně. U tarifu Volej+ je datový limit 150 MB u neomezeného tarifu Nonstop je to pak rovný 1GB dat. K všem tarifům je však možné si libovolně namíchat uvedené datové balíčky. Balíček s objemem 1 GB vyjde na 372 Kč. Po vyčerpání limitu klesne rychlost na stále dobře použitelných 64/32 kb/s. Pro představu u předplacené karty Mobil.cz, která jako jediná nabízí pomalý mobilní internet všem uživatelům zdarma bez poplatků je rychlost jen 16 kb/s v obou směrech. Někteří z nás si možná pamatují ještě doby, kdy na telefonních modemech stahovali úžasnou rychlostí 5 kb/s. 64/32 kb/s je tak v dnešní době poměrně použitelných na běžnou internetovou práci a zábavu. Například videa si ale s touto rychlostí nepustíte.

Z dalších důležitých informací, které je u tohoto virtuálního operátora nutné zmínit, si ještě všimněte poplatku za přenos čísla od jiného operátora, který činí 150 Kč. Všechny tarify jsou bez úvazku a s dvouměsíční výpovědní lhůtou. To není zdaleka tak běžné hlavně u trojky největších mobilních operátorů. Ti si nechají za své tarify, pokud se odmítnete na alespoň jeden rok či hned rovnou dva upsat, řádně připlatit. Bez úvazku tak patří neomezený tarif L-Tel k nejlevnějšímu na trhu s cenou o přibližně 100 Kč méně, než činí současná nabídka O2, T-Mobilu nebo Vodafonu.

Tarify:

Název tarifu L-Tel Start L-Tel Volej L-Tel Volej+ L-Tel Nonstop
Měsíční paušál 43 Kč 150 Kč 450 Kč 799 Kč
Volné minuty 60 120 neomezeně
Volné SMS 20 100 neomezeně
Cena za minutu volání do vlastní sítě L-Tel 0,70 Kč 0,70 Kč 0,70 Kč
Cena za minutu volání do ostatních sítí v ČR 1,45 Kč 1,45 Kč 1,45 Kč
SMS 1,20 Kč 1,20 Kč 1,20 Kč
MMS 4 Kč 4 Kč 4 Kč 4 Kč
Internet 150 MB 1 GB

Mobilní internet:

Cena balíčku Množství dat (FUP)
42 Kč 50 MB
62 Kč 100 MB
124 Kč 200 MB
207 Kč 500 MB
372 Kč 1 GB

Ceny jsou uvedeny včetně DPH. Další informace pak najdete přímo na oficiálních stránkách společnosti L-Tel.

Tagy: l-tel, mobilní operátor l-tel, virtuální operátor l-tel, l-tel ceny, l-tel tarify, l-tel.cz, l-tel t-mobile, l-tel mobil, mobilní internet l-tel

TOPlist