Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Revolution Mobile

Revolution Mobile

Název operátora Revolution Mobile jsme zmínili už v našem článku věnovaném Sazka Mobilu a ačkoliv se jedná na českém telekomunikačním trhu o jméno úplně nové, je velmi pravděpodobné, že v budoucnu o něm uslyšíme ještě hodně. Na podzim roku 2013 jsme se totiž dozvěděli, že do nově vypsané aukce mobilních kmitočtů, která by měla vést ke vzniku tolik očekávaného 4. mobilního operátora (pozor neplést s virtuálními operátory, kterých je v ČR již několik desítek) se přihlásilo celkem 5 zájemců – T-Mobile, Vodafone, Telefónica O2 a nováčci Sazka Mobile a právě zde probíraný Revolution Mobile. Je tak velmi pravděpodobné, že to bude právě tento operátor, jenž by měl do našich mobilů přinést tolik očekávaný pokles cen volání a internetu.

Přinese Revolution Mobile skutečnou revoluci?

Za Revolution Mobilem stojí Tomáš Budník, který odkoupil od společnosti PPF celou její mobilní divizi (dříve pojmenovanou PPF Mobile Services) a přejmenoval jí na současný Revolution Mobile. Tomáš Budník dříve pracoval v telekomunikačních společnostech GTS Novera a Air Telecom a má tak v oblastní mobilních služeb bohaté zkušenosti. Původně se chtěla investiční skupina PPF, která vlastní mimo jiné populární Air Banku, ucházet o lukrativní dražené kmitočty přímo, ale po oznámení celých podmínek aukce se rozhodla od tohoto záměru odstoupit.

Mluvčí této společnosti toto rozhodnutí zdůvodnil tím, že od aukce je odradila podmínka ČTÚ, která stanovuje, že vítěz aukce nemůže po minimální dobu 15 let prodat vydražené kmitočty jinému z účastníku této aukce. A ačkoliv za to sklidil ČTÚ ze strany PPF pořádnou vlnu kritiky, řekněme si upřímně, že to bylo dobré rozhodnutí. Aby se totiž podpořila konkurence a zlevnily stále příliš vysoké sazby pro české zákazníky (aktuální ceny najdete v našem srovnání operátorů) na mobilním trhu v ČR, může 4. operátor zakoupit frekvence za nižší cenu než ti stávající. Hrozila tak situace, že PPF tyto kmitočty výhodně vydraží a obratem je s vidinou snadného zisku prodá jednomu z trojce stávajících telefonních operátorů, které si v současné době můžeme do našich mobilů objednat.

Opravdové záměry Revolution Mobilu nejasné

Zdá se, že tak s rezignací PPF patřící známému podnikateli Petru Kellnerovi padají i v médiích tolik diskutované plány na vznik budoucího Air Mobilu, jakožto sesterského operátora stejnojmenné banky. Nicméně zvláštní je, že PPF se obvykle tak snadno bez boje nevzdává. Za novou značkou Revolution Mobile stojí sice Tomáš Budník jako osoba, ale za přispění 2 investorů, jejichž identita zůstává úmyslně před veřejností skryta. Skutečné plány Revolution Mobilu tak zůstávají do značné míry stále záhadou stejně tak, jako jeho opravdová vazba na mateřskou skupinu PPF. Odpověď nám zatím nedají ani oficiální stránky operátora, které zůstávají stále mimo provoz.

Tagy: revolution mobile, revolution mobile přenos čísla, revolutionmobile.cz, revolution mobile samoobsluha, revolution mobile recenze, revolution mobile tarify, revolution mobile ceník, revolution mobile operátor, revolution mobil, revolution mobile internet

TOPlist