Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> České dráhy

České dráhy

Zvýhodněné tarify od Českých drah jsou tu s námi již nějakou dobu. Původně začínaly ještě v době nadvlády 3 velkých mobilních operátorů, v době kdy žádní noví mobilní virtuální operátoři ještě neexistovali a ceny volání v ČR patřily k nejvyšším na celém světě. V té době také vzbudily mnoho rozruchu, protože pokud za měsíc protelefonujete méně něž 70 minut hovorů do všech sítí, neexistovalo v té době nic lepšího.

S odstupem několika let a s mnoha desítkami nových mobilních operátorů na českém trhu musíme možná trochu smutně konstatovat, že pro nenáročné zákazníky, kteří se vejdou do zmíněného intervalu, stále není na českém trhu nic výhodnějšího, než Vodafone tarify od Českých drah. Pojďme se tedy podívat, jaké služby zmíněné tarify obsahují a co vše musíme udělat pro jejich získání.

Jak získat zvýhodněné tarify Vodafone od Českých drah?

Kompletní přehled Vodafone tarifů od Českých drah a jejich cen je uveden níže. Pro jejich získání je v prvé řadě nutné být zákazníkem Vodafonu či k němu nejdříve přejít. Vaše současné číslo zůstane samozřejmě v obou případech zachováno. Druhým požadavkem, než si bude moci některý ze zvýhodněných tarifů pořídit, je sjednání In-karty ČD. Naštěstí ani tento krok není nijak problematický a hlavně téměř nic nestojí. Pro přístup k tarifům Českých drah stačí i ta úplně nejlevnější karta IN 25 Start. Její cena je 150 Kč a platnost celých 6 let. Na 3 měsíce navíc na ní získáte slevu 25% na jízdné do vlaku ČD a další výhody.

In-kartu můžete objednat na každém nádraží nebo jednoduše z pohodlí domova s využitím internetového formuláře na oficiálních stránkách Českých drah. Jediný zádrhel, se kterým se můžete na e-shopu setkat, je nutnost vložení průkazové fotografie v elektronické podobě. Starším lidem a ostatním, kteří nejsou příliš zběhlí v zacházení s počítačem, proto raději doporučujeme, zajít na nádraží. Průměrná doba zhotovení karty trvá 3 týdny a již hotovou In-kartu si pak musíte vyzvednou na místním vlakovém nádraží (v případě objednávky přes eshop) nebo nechat zaslat poštou (v případě objednávky na nádraží). Alespoň jedna cesta vás tak, z důvodu identifikace, na nádraží nemine.

My jsme si Vodafone ČD tarif zvládli objednat už na předběžnou In-kartu, kterou dostanete v momentě jejího objednání. Její číslo je shodné s definitivní kartou, kterou dostanete později. Jediný zádrhel může být datum platnosti, které není na předběžné In-kartě uvedeno. Stačí si však k datu objednání přičíst 6 let a máte všechny potřebné údaje k dispozici. Nemusíte tak čekat na In-kartu až bude konečně hotová a můžete objednávat hned. Stačí navštívit k tomu určenou stránku cdbonus.vodafo­ne.cz. nebo zavolat na bezplatnou infolinku 800 777 791 v pracovní dny od 9 do 18. Jelikož se jedná o exkluzivní nabídku Českých drah, v kamenné prodejně Vodafone vám s přechodem pracovníci nepomohou.

Tarify ČD a ceník služeb

Ve své podstatě se v případě tarifů od Českých drah jedná jen o přejmenované tarify Vodafone Nabito 119 a Nabito 350, které dříve tento operátor svým zákazníkům nabízel. U ČD je ale dostanete s parádní 75% slevou! Pro důchodce nebo rodiny s dětmi, tak stále na českém trhu neexistuje nic lepšího – porovnejte tyto ceny například s nových virtuálním operátorem Žlutá simka.. To platí tedy v případě, že se do volných minut vejdete a více neprovoláte.

Po vyčerpání volných minut totiž nastupuje sazba 6 Kč za minutu v případě tarifu 1 a 5 Kč za minutu u vyššího tarifu 2 a to již zdaleka tak výhodné není. Alternativou pro ty, co potřebují více volných minut, jsou pak téměř tak výhodné tarify od 99mobile, Všechny volné minuty jsou převáděny do příštího měsíce, ale k jejich čerpání dochází až po spotřebování nových volných minut. Tarifikace je 60+1, tedy po první minutě po vteřinách. Smlouva je bez úvazku a tudíž můžete kdykoliv odejít. Součástí nabídky je i 25% sleva na balíčky internetu mobilu v objemu 150MB, 600MB a 3GB. Jejich přehled včetně ceny je opět uveden v tabulce níže.

Na závěr je ještě třeba počítat s možnou vratnou volací jistinou, která je 500 nebo 1000 Kč podle tarifu. Po 3 měsících je tato jistina v plné výši vrácena zpět. Po nás však nikdo žádnou volací jistinu nechtěl. K obou tarifům je možné již za plnou cenu objednat program Kamarádi, tedy neomezené volání až na 4 čísla v síti Vodafone nebo i mimo. Jejich cena je ale tak vysoká, že se již místo toho vyplatí raději uvažovat o některém novém neomezeném tarifu Red od Vodafone.

V současné době mají České dráhy uzavřenou se společností Vodafone smlouvu až do poloviny roku 2014. Zda dojde k prodloužení této nabídky i po tomto datu nebo se České dráhy vydají cestou vlastního virtuálního operátora ČD Telematika, není zatím jasné. V každém případě se stávající zákazníci tarifů od ČDT nemusejí ničeho obávat. České dráhy hodlají v nabídce levného mobilního volání pokračovat i do budoucna.

Tarify In-karta ČD od Vodafonu:

Název tarifu Měsíční paušál Volné jednotky Cena za minutu volání do všech sítí Cena SMS MMS
Tarif 1 (nabito 119) 30 Kč 20 minut nebo 100 SMS 6,05 Kč 1,20 Kč 4,15 Kč
Tarif 2 (nabito 350) 88 Kč 70 minut nebo 294 SMS 5,04 Kč 1,20 Kč 4,15 Kč

K tarifům ČD od Vodafonu je možné dokoupit balíčky Internetu v mobilu se slevou 25% oproti běžné ceně.

Název balíčku Datový objem Cena na měsíc
Internet v mobilu 150 MB 133 Kč
Internet v mobilu Naplno 600 MB 236 Kč
Připojení na stálo 3 GB 394 Kč

*Všechny ceny, se kterými se setkáte na našich stránkách, jsou uvedeny vždy včetně DPH.

Tagy: čd telematika, virtuální operátor českých drah, cd.cz, tarify čd roaming, mobilní operátor od českých drah, čdt internet, české dráhy samoobsluha, čd tarify ceník, české dráhy tarify, čd tarify recenze

TOPlist