Mobilní-operátoři.eu

Úvodní stránka >> Mobilní operátoři >> Air Mobile

Air Mobile

Air Mobile je jméno dlouho spekulovaného mobilního operátora od společnosti PPF, který by měl v ČR někdy v budoucnu vzniknout. Jméno má čerpat z velmi úspěšné Air Banky patřící stejné finanční skupině, jež dokázala zbořit zkostnatělou podobu českého bankovnictví a přivést do svých řad od stávajících bankovních institucí již téměř 200 000 klientů. Stejnojmenný mobilní operátor by si měl v případě svého vzniku od ní vypůjčit nejen jméno, ale i image pokrokové a klientsky orientované společnosti, která konečně zatočí s vysokými cenami za telefonní služby panujícími u nás pod nadvládou oligopolu velké trojky (T-Mobile, 02, Vodafone) po dlouhá léta.

PPF o vlastního mobilního operátora dlouhodobě usiluje

Skutečně skupina PPF dlouhodobě veřejně usiluje o vznik svého vlastní operátora ať už jako zcela nového subjektu nebo koupí některé z velkých zaběhnutých telekomunikačních společností. Účastnila se první aukce moderních LTE pásem, jejichž prodej by měl vést právě ke vzniku 4. plnohodnotného operátora na našem území. Tato aukce byla posléze českým státem zrušena a do druhé kola se k velkému překvapení všech již PPF nepřihlásila.

Z důvodu nesouhlasu s podmínkami druhé aukce prodala PPF celou svoji mobilní divizi nesoucí název PPF Mobile Services jejímu dosavadnímu řediteli Tomáši Budníkovi a to za předem neupřesněnou sumu peněz. Více se o tomto obchodu dočtete v článku věnovaném Revolution Mobilu na který byla tato společnost posléze jejím novým majitelem přejmenovaná a jež pod tímto jméno a vedením vstoupila spolu se Sazka Mobilem do druhého kola zmiňované aukce.

Jelikož lze těžko očekávat, že by se skupina PPF takto lehce vzdala mnohamiliardového zisku, který mobilní business v ČR každoročně generuje, je více než pravděpodobné, že zvítězil uvnitř této skupiny úmysl na koupi již existujícího subjektu. Pravidelně si ve sdělovacích prostředcích můžeme přečíst spekulace o tom, která firma to nakonec bude.

Bude z Telefónicy O2 nakonec Air Mobile?

Už nyní je ale téměř jisté, že se rozhodne mezi dvěma hlavními kandidáty – společností GTS Czech, jež patří k největším telekomunikačním společnostem na území celé střední Evropy a jak se můžete dočíst na našich stránkách, soustředící své aktivity převážně na firemní klientelu a současným největším mobilním operátorem v ČR – společností Telefónica O2. Španělská Telefónica, jež tu českou z většiny vlastní, má už delší dobu vážné finanční problémy a je veřejným tajemství, že její česká dcera je na prodej. Silná finanční skupina PPF se jeví jako jasný a zcela logický zájemce. Vzhledem k tomu, že s prodejem dojde zákonitě i ke změně jména, jeví se osvědčená značka Air Mobile, jako jeden z rozumných kandidátů.

To, jestli tomu tak ale skutečně bude, je z naši strany čirá spekulace. V ČR už podobně znějící operátor nesoucí jméno Air Telecom existuje a je dost možné, že by se strany mnoha zákazníků docházelo tímto pojmenováním k nežádoucí záměně. Nicméně značka AirBank je z vydařené televizní kampaně již veřejnosti tak kladně známá, že by pro majitele mohlo být i tak lákavé ji znovu použít a vytvořit tak jednotící prvek a image pro celou síť svých služeb.

Tagy: air mobile, air mobile přenos čísla, air mobile tarify, air mobile recenze, air mobile samoobsluha, air mobile internet v mobilu, air mobile ceník, airmobile.cz, air mobil, operátor air mobile

TOPlist